Dni mesta, Deň Sásovej – Rudlovej či Deň obce Horné Pršany.Čaká nás aj trojdňový divadelno-hudobný festival v Hornej Mičinej, na ktorom uvidíte veľa známych tvárí. Deň Hasičov, Országh cup,súťaž silných mužov a ďalšie podujatia nenechajú nudiť sa ani športových nadšencov.

ORSZÁGH CUP 2017

Banská Bystrica, Zimný štadión, piatok 16.  až nedeľa 18. jún

Každoročný medzinárodný hokejbalový turnaj v ktorom bude o zlatú cenu súťažiť v priebehu troch dní 24 tímov. Vstup je voľný.

MEDZINÁRODNÝ FUTBALOVÝ TURNAJ MLÁDEŽE O POHÁR MESTA BANSKÁ BYSTRICA

Ihriská Kremnička a Rakytovce, piatok 16. a sobota 17. jún o 9.00 h

Turnaju sa zúčastnia partnerské mestá z Poľska, Ukrajiny, Nemecka, Bulharska a Číny. Podujatie podporia účasťou na sobotňajšej autogramiáde ambasádor projektu EMŠ 2017 Marek Hamšík a bývalí futbalisti Dukly Banská Bystrica. Viac sa dočítate v našom staršom príspevku.

DNI MESTA BANSKÁ BYSTRICA: OTVORENIE KULTÚRNEHO LETA 2017

Námestie SNP, piatok 16. jún od 13.00 h

Banská Bystrica sa opäť rozhodla otvoriť kultúrne leto akciou Dni mesta Banská Bystrica, ktoré prepájajú históriu, kultúru a tradície, obrazne prezentujú dejiny s využitím kultúrno – historických pamiatok mesta rekonštrukciou historických udalostí.

Po piatich rokoch bude mať Bystrica opäť samostatné Dni mesta, pozrite si program

MIČINSKÝ PITVOR

Horná Mičiná, piatok 16. až nedeľa 18. jún

Prvý deň divadelno- hudobného festivalu. Predstaví sa Vám Teatro Tatro a ich cirkus Charms, nasleduje koncert Kataríny Koščovej, Daniela Špinera a Geišbergovcov a prvý deň festivalu zavŕšia Kyseli Krastafci. V druhý deň tohoto divadelno-hudobného festivalu si budete môcť užiť kopec zábavy, ktorú Vám prinesú Cirkus-kus, Divadlo z domčeka, Teatro Tatro, Stand up Comedy, Bratři v tricku a veľa ďaľších. Trojdňový divadelno-hudobný festival zakončí Teatro Tatro so svojím programom “Prorok Ilja”. Vstupenky ku jednotlivým vystúpeniam v rôznych cenách si môžete rezervovať na webovej stránke.

Za dverami Mičinského pitvora 2017 – Teatro Tatro, Korben Dallas, Geišbergovci, Bratři v tricku a ďalší

DEŇ HASIČOV

Europa Shopping Center, Na Troskách 25,sobota 17. jún o 9.00 h

Súťaž najtvrdšieho hasičského prežitia sa uskutoční v sobotu 17. júna 2017 od 9:00 v celom objekte nášho centra – vchod od mesta, vchod od Radvane, centrála i strešné parkovisko. Práve na týchto miestach si dobrovoľní i profesionálni hasiči zmerajú sily v štyroch hlavných disciplínach – hadice, prekážková dráha, veža a schody. Pre návštevníkov je pripravená prezentácia hasičskej techniky a súťaž “Malý Hasič”.

Obľúbený Deň hasičov v Europe schladí už v sobotu

RODEO SLOVENSKÁ ĽUPČA

Areál bývalého ihriska pred Slovenskou Ľupčou, sobota 17. a nedeľa 18. jún od 10. 00 h

Westernový odchyt dobytka, ale aj súťaže v zručnosti jazdy na koni a ďalšej práce či už so zvieratami či lasom, ktoré neodmysliteľne patrí do rúk kovbojom z rančov. Hlavný súťažný program začne po oba dni od 10-tej hodiny. Vstupné je vo výške 3 €, respektíve 1,50 € či zdarma pre deti.

V Slovenskej Ľupči cez víkend uvidíte rodeo a kovbojov

DEŇ SÁSOVEJ – RUDLOVEJ

Parkovisko Rudohorská, sobota 17. jún od 10.00 h

Počas osláv dňa Sásovej – Rudlovej budú pre návštevníkov pripravené rôzne hry a vystúpenia. Chýbať nebudú napríklad ukážky techniky a práce mestskej polície.

DEŇ OBCE HORNÉ PRŠANY

Horné Pršany, pri otočke autobusu a v miestnom KD, sobota 17. jún o 15.00 h

Vystúpia napríklad FS Javory a Liesky z Badína, Pršianska koleda a hudba a v kultúrnom dome to budú FS Matičiarik, FS Partizán či ženská spevácka skupina Trnki. V miestnych pohostinstvách vás čakajú miestne špeciality, pre deti bude pri kultúrnom dome pripravený retiazkový kolotoč či skákací hrad, ale aj maľovanie na tvár a ďalšie atrakcie.

SLOVENSKÝ POHÁR SILNÝCH MUŽOV

Námestie SNP, sobota 17. jún o 15.00 h

Na strongmanov bude čakať dvíhanie ťažkej jednoručky, následne ľahšie prenášanie sudov od Banskobystrického pivovaru Urpiner či dvíhanie ťažkej 115 kilogramovej klady.

Štvrté kolo Allnutrition cupu v Banskej Bystrici už počas tejto soboty

NAUČME DETI ŠPORTOVAŤ

Športový areál ZŠ Golianova, nedeľa 18. jún o 10.00 h

Počas dňa deti športujú a trénujú so svojimi idolmi – hokej, futbal, atletika, lyžovanie, veslovanie, box, cyklistika a futbal. To všetko za účasti známych slovenských športovcov, členov FS Urpín či hercov Lukáša Latináka, Mariána Miezgu, Roba Jakaba a Milana Ondríka. Vstup pre deti je voľný, dospleí zaplatia 3 €, pričom výťažok z podujatia bude venovaný hendikepovaným deťom z OZ PONS a OZ Nožička.

https://bbonline.sk/naucme-deti-sportovat-uz-tuto-nedelu-dobehnite-a-nechajte-sa-nakazit-sportom-a-dobrou-naladou/