Desiaty ročník súťaže Toughest firefighter`s alive – Najtvrdšie hasičské prežitie a zároveň množstvo prezentácií hasičskej techniky na statických ukážkach, ale aj v akcii. To prinesie sobotňajší Deň hasičov v bystrickej Europe.

Profesionálni i dobrovoľní hasiči zo Slovenska, ale aj zahraničia, budú súťažiť od 9.30 h na pri južnej strane obchodného centra v rámci 10. ročníka medzinárodnej súťaže profesionálnych a dobrovoľných hasičov TFA Slovakia 2017 (Toughest firefighter`s alive – Najtvrdšie hasičské prežitie). Súťaž bude vo svojich kategóriách, ktorými sú vlečenie a zaistenie hadíc, hasičská veža, prekážková dráha či vybehnutie v záťaži po schodoch Europa Business centra, súťažiť na tradičných miestach pri južnom vstupe do centra.

Súčasťou akcie bude tentokrát aj 20. ročník Memoriálu Pavla Snopka a Jozefa Dobríka, hasičov, ktorí v roku 1995 tragicky zahynuli pri požiari v obci Ponická Huta, vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel. Súťaž bude prebiehať na strešnom parkovisku Europy.

Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici okrem súťaže pripraví pre deti aj podujatie Deň hasičov. Pripravené budú rôzne sprievodné akcie, ako napríklad prezentácia novej hasičskej techniky, dynamické ukážky zásahovej činností hasičov pri požiaroch alebo záchrane z výšok ako aj súťaž pre najmenších návštevníkov s názvom Malý hasič, ktorá bude prebiehať od desiatej hodiny uprostred obchodného centra.

Obľúbené dynamické ukážky zásahov hasičov sú na programe počas dňa dvakrát. Uskutočnia sa pri severnom vstupe do centra od mesta, a to o 11.00 h a potom ešte aj o 13.00 h.