Už počas najbližšieho piatka 16. júna a soboty 17. júna sa uskutoční medzinárodný futbalový turnaj mládeže o pohár mesta Banská Bystrica.

Medzinárodný futbalový turnaj odštartuje v oba dni o 9-tej hodine. V piatok bude dejiskom turnaja ihrisko v Kremničke a v Rakytovciach, počas soboty už len ihrisko Kremnička. Samotné vyhodnotenie turnaja by malo prebehnúť v sobotu približne o 16.00 hod.

Turnaja sa zúčastní celkovo sedem slovenských futbalových klubov, ktorými sú FK Dukla Banská Bystrica, FŠ Mareka Hamšíka Jupie, MFK Lokomotíva Zvolen, ŽP Šport Podbrezová, TJ Duslo Šaľa, MŠK Rimavská Sobota a FK Spišská Nová Ves. Chýbať však nebudú ani zahraničné kluby z Číny, Bulharska, Ukrajiny, Poľska a Nemecka.

Futbalové podujatie podporí svojou účasťou na autogramiáde počas sobotňajšieho programu aj Marek Hamšík, jeden z ambasádorov projektu Európske mesto športu 2017. Spomínanej autogramiády sa zúčastnia tiež bývalí futbalisti Dukly Banská Bystrica – Ľubomír Faktor, Róbert Semeník, Norbert Juračka a Martin Poljovka.