Slovenská Ľupča bude po šiestykrát hostiť zaujímavé športové podujatie, v ktorom majú neraz rozhodujúce slovo zvieratá. Na bývalom ihrisku pred obcou ukážu svoje zručnosti kovboji z celého Slovenska.

Slovenská asociácia western ridingu a rodea sa snaží rozvíjať westernový jazdecký šport aj v našich podmienkach a dôkazom, že tu má svojich priaznivcov, sú aj každoročné preteky v Slovenskej Ľupči.

Kamenný ranč Slovenská Ľupča a obec Slovenská Ľupča pozývajú počas víkendu 17. a 18. júna na podujatie Rodeo Slovenská Ľupča, v ktorom si práve domáci kovboji zmerajú svoje sily.

Medzi disciplínami, ktoré budú pretekári zdolávať ja samozrejme známy westernový odchyt dobytka, ale aj súťaže v zručnosti jazdy na koni a ďalšej práce či už so zvieratami či lasom, ktoré neodmysliteľne patrí do rúk kovbojom z rančov.

Hlavný súťažný program začne po oba dni od 10-tej hodiny. Za vstupné 3 eurá pre dospelých a pre deti do 18 rokov 1,50 eura (pre deti do výšky jedného metra vstup zdarma) je pre návštevníkov pripravený bohatý sprievodný program, ale napríklad aj tombola.