Končí máj, začína jún. Tento víkend jednoznačne patrí deťom. Medzinárodný deň detí sa slávi v Banskej Bystrici, vo Zvolene a v mnohých obciach v okolí.

PIATOK 31. MÁJ

Cestou permoníka po Fončorde

Vnútroblok Tulská, B. Bystrica – 14.00 h

Na Fončorde oslávia sviatok detí už v piatok. Vo vnútrobloku Tulská čakajú na deti zaujímavé zážitkové aj edukatívne aktivity. Podujatie sa začne o 14.00 h cestou permoníka. Deti, ktoré absolvujú šesť stanovíšť tejto cesty, získajú vstup do Thurzo-Fuggerovskej zážitkovej expozície v Barbakáne, ktorý budú môcť využiť do konca letných prázdnin. Od 17.00 h budú deti zabávať klauni Adyno Lupi z divadla Teáter Komika. Nebudú chýbať ani maškrty. V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie uskutoční v areáli ZŠ Moskovská.

Aj Bystrica pije pivo

Námestie slobody, B. Bystrica – 15.00 h

Pivo, skvelé jedlo, hudba a zábava. V posledný májový piatok (od 15.00 do polnoci) a prvú júnovú sobotu (od 12.00 do polnoci) bude banskobystrické Námestie slobody žiť festivalom Slovensko pije pivo. Čaká vás ochutnávka viac ako 40 druhov remeselných pív zo Slovenska, Čiech, Poľska, Maďarska, Bulharska a Holandska a, samozrejme, k dobrému pivu aj dobré jedlo. O náladu sa v piatok postarajú dídžejovia, kapely The Passage (17.00 h), The Generation (17.30 h), A Nadrband (20.00 h) a v sobotu DJ Ján Chalupka (12.00 h), The Toones (17.30 h) a Džipsís & Gádžos (20.00 h). Deti sa vyšantia na skákacom hrade. Podujatie sa koná za každého počasia Viac informácií nájdete tu.

Príde aj Miro Jaroš

Zvolenská Európa – 15.00 h

Aj vo Zvolenskej Európe oslávia deti svoj sviatok už v piatok. A užijú si vskutku parádny program – maľovanie na tvár, tvorivé dielne aj fotobox (15.00 – 18.00 h), parkour workshop (15.30 – 16.30 h), krájanie torty (16.30 h) a… príde aj Miro Jaroš (17.00 h).

Interaktívna lopta

Vila Dominika Skuteckého, B. Bystrica – 16.00 h

V rámci Víkendu otvorených parkov a záhrad sa vo Vile Dominika Skuteckého uskutoční tanečný workshop Divadla Štúdia tanca Interaktívna lopta. Očakávajte hravé sólo Tibora Trulika túžiace po spolupráci a intergalaktických stretnutiach. a  choreografia zdôrazňujúca otvorenosť a spontánnosť prináša posolstvo nádeje pre lepšiu budúcnosť planéty. Viac informácií nájdete tu.

S Hevierom pod čerešňou

VKMK Fončorda, B. Bystrica – 16.30 h

Do Bystrice zavíta v piatok vzácny hosť, spisovateľ, scenárista a textár Daniel Hevier. A zostane až do soboty. V piatok o 16.30 h sa s ním môžete stretnúť vo Verejnej knižnici Mikuláša Kováča (VKMK) na Fončorde na podujatí Čítanie pod rozsvietenou čerešňou. „Budem rozprávať príbehy, prečítam niečo zo svojej tvorby, zaspievam svoje piesne, a možno bude aj rap o Štúrovcoch,“ odkazuje Daniel Hevier, ktorý v sobotu nebude chýbať ani na oslavách MDD v Parku pod Pamätníkom SNP, kde bude mať stánok aj VKMK (od 15.00 h).

A bude aj ohňostroj

Námestie gen. M. R. Štefánika, Brezno – 16.30 h

Dni mesta Brezna potrvajú dva dni a ponúknu návštevníkom bohatý kultúrny program. V piatok vystúpia Dávid Bílek (18.00), Sima (19.30) aj Lukáš Adamec s kapelou (21.00), v sobotu potešia deti k ich sviatku Paci Pac (16.30) a koncertovať budú Barbora Švidraňová & Basie Frank Band (18.00), Samo Tomeček a Milujem Slovensko band (19.30) a Dalibor Janda (21.00). A bude aj ohňostroj (22.00). Počas oboch dní môžete navštíviť aj letný jarmok. Program nájdete tu.

Sojka z východu

Malé štúdio Divadla Akadémie umení, B. Bystrica – 17.00 h

Reprízu monodrámy Milky Zimkovej Sojka uvedie v piatok podvečer Divadlo Akadémie umení. Zábavná monodráma približuje klasický život na východniarskej dedine. Odkrýva však aj zlobu, ktorá na východe dodnes trápi skoro každú druhú rodinu. Alkohol… Predaj vstupeniek a viac informácií nájdete tu.

Open Air U Francúza

U Francúza – Jazz Klub 12, B. Bystrica – 18.00 h

Vo vonkajšom areáli U Francúza na Hornej 12 sa chystá Open Air s kapelami Džipsís & Gádžos, San Borondon Cyclo FanfariaBuchajtramka. Viac sa dozviete tu.

Letný piatkový večer

Kúpele Sliač – 18.00 h

Sezónu Letných piatkových večerov v Kúpeľoch Sliač otvorí koncert kapely MNG & Václavíková. Na kúpeľnom nádvorí Palace budú rozvoniavať grilované špeciality, v ponuke budú aj letné drinky a zmrzlina. Vstup je voľný.

Dcéry nebohého plukovníka

Bábkové divadlo na Rázcestí, B. Bystrica – 19.00 h

Dcéry nebohého plukovníka sú tragikomickou až čiernohumornou poviedkou o dvoch sestrách, ktoré po smrti otca nevedia, čo robiť so svojou slobodou… V rámci projektu Do stratena BDNR v spolupráci s Fakultou dramatických umení AU hľadajú výnimočné zabudnuté autorky, ktorých dielo dnes môže zarezonovať viac, než tušíme… Jednou z nich bola aj mimoriadne nadaná anglická spisovateľka Katherine Mansfield. Hrajú: Alžbeta Kráľová a.h., Marianna Mackurová, Terézia Šusteková a Zuzana Zaušková a.h. Vstupenky si môžete kúpiť tu.

Eneregy Night aj funky

Polana Night Club, Zvolen – 21.00 h

Premýšľate, kde strávite víkendové noci na prelome mája a júna? A čo tak zvolenský Polana Night Club. Piatková Eneregy NightDJ Reason vás nabije po ťažkom týždni. V sobotu vás v rytme funky rozhýbe DJ Schnappi.

SOBOTA 1. JÚN

Vodný hrad pozýva

Vodný hrad Hronsek – 9.00 h

Tento víkend opäť môžete navštíviť Vodný hrad Hronsek. V sobotu v časoch 9.00, 10.00, 11.00 a 12.00 h a v nedeľu o 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 a 14.00 h. Na každej prehliadke si môžete vyskúšať historické písmo starou technikou.

Rally Radosti u Žubora

Motoshop Žubor, B. Bystrica – 9.00 h

Dňom plným zábavy, adrenalínu a dobrých skutkov bude Deň detí s Rally Radosti, ktorý sa v sobotu od 9.00 do 17.00 h uskutoční v areáli Motoshopu Žubor (Kostiviarska 10). Deti sa môžu tešiť na rôzne hry, súťaže a skákacie hrady, no aj dospelí si prídu na svoje. Gastronomickou lahôdkou podujatia bude 1. ročník Gulášu Radosti. Celý výťažok z predaja gulášu poputuje na rekonštrukciu rehabilitačného oddelenia Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici. Viac sa dozviete tu.

V Hrochoti s divadlom aj hasičmi

Hrochoť – 9.00 h

Deň detí v areáli základnej školy v Hrochoti spestrí vystúpenie DFS Hačava, divadlo, rôzne súťaže aj ukážky dobrovoľných hasičov (9.00 – 13.00 h).

Deň detí pri pancieráku

Pancierový vlak Hurban, Zvolen – 9.00 h 

Deti a všetci, ktorí ešte nezabudli byť deťmi, si určite užijú podujatie pri pancierovom vlaku Hurban pri zvolenskej Železničnej stanici. Budú to jazdy na koníkoch aj jazdy na motorových štvorkolkách a motorkách, boje v Nerf aréne ale tiež detské tvorivé dielne, maľovanie na tvár či rôzne ďalšie aktivity a, pravdaže, aj občerstvenie. Vstupenkou je úsmev, smiech, dobrá nálada. Podujatie sa koná od 9.00 do 16.00 h.

Cesta bájnou Brestovou

Sielnica, Brestová – 9.00 h

Nechajte sa zlákať na 1. ročník Cesty bájnou Brestovou. Na tejto ceste športovo-rozprávkovým lesom čaká deti 10 stanovíšť, kde dostanú zaujímavé úlohy a za ich splnenie aj odmenu. V programe podujatia je maľovanie na tvár, detská diskotéka, penová party s DHZ Sielnica a rozprávkovými postavičkami (16.00 h). Iste poteší aj skákací hrad či cukrová vata a k dispozícii budú aj bufety s občerstvením. Prvý vstup do lesa je o 9.00 h, posledný o 14.40 h (10 detí každých 20 minút). Svoju cestu si môžete (ale nemusíte) aj rezervovať tu.

Farmári na Starej tržnici

Stará tržnica, B. Bystrica – 10.00 h

Kde inde ak nie na Starej tržnici sa môžu konať prvé Farmárske župné trhy? V sobotu bude banskobystrická Stará tržnica hostiť priaznivcov, milovníkov a fajnšmekrov tradičných lokálnych produktov (10.00 – 17.00 h). Miestni farmári, výrobcovia regionálnych potravín a špecialít tu predstavia lahodné výrobky z Banskobystrického kraja. Na tržnici vás bude čakať 13 regionálnych farmárov, výrobcov a pestovateľov, ponúkajúcich napríklad čučoriedky, med, kvety, sušené ovocie, syr, chlieb či vajíčka. V programe je aj divadielko a… chrumkavé pečené prasiatko (od 15.30 do 22.00 h). Viac informácií nájdete tu.

Maľovať sa budú tričká aj kamienky

Severná ulica, B. Bystrica – 10.00 h

Veselo bude na deň detí aj na Severnej. Na ihrisku s loďou (medzi Severnou 13 a 16) sa od 10.00 do 14.00 h bude sláviť mladosť, radosť, kreativita a šťastie. A prineste si aj tričko, lebo jednou z aktivít bude aj maľovanie na tričko. Maľovať sa budú aj kamienky a na svoje si prídu aj rádioamatéri. A potom ešte gymnastika, pizza a zmrzka…

Akčná sobota a pokojná nedeľa

Lunterov ranč, Zvolen, Kráľová – 10.00 h

Parádny program pripravili deťom na Lunterovom ranči v Kráľovej pri Zvolene. Ak tam zájdete, veru neoľutujete. Budú  to dva dni radosti pre celú rodinu – jazda na koníkoch, rozprávkové bytosti, hudobné vystúpenia, výtvarné dielne, ľudové remeslá, kosenie lúky ručnou kosou, chutné občerstvenie, prehliadka detských talentov. Sobota bude akčná, podujatie sa začína o 10.00 h, podrobný program nájdete tu. V nedeľu, ktorá bude pokojná, program na ranči začína od 11.00 h. Deti majú vstup zadarmo a dostanú aj darček – jazdu na koni. Vstupné pre dospelých je 3 €.

Víkend v Zveroparku

Zveropark Revištské Podzámčie – 10.00 h

A čo vás čaká tento víkend v Zveroparku v Revištskom Podzámčí? Maľovanie na tvár na kopci počas celého dňa, penová party (v sobotu aj v nedeľu medzi 12.00 a 13.00 h), jazda zverokruhom zdarma, pri vstupe sladká odmena pre každé dieťa a iste zaujmú aj preparáty vtáctva z Múzea vo Svätom Antone.

Zaježovský letný jarmok

Zaježová – 10.00 h

V Zaježovej nachystali na prvú júnovú sobotu letný jarmok. Tentoraz aj s rozprávkovým lesom pre deti a rúcaním mája. Remeselno-gazdovský jarmok sa otvára o 10.00 h a Rozprávkový les bude vítať deti od 12.00 do 14.00 h. O 15.00 h vystúpi Folklórne zoskupenie Pyrťan a s májom sa v Zaježovej rozlúčia o 15.30 h. Bude aj maľovanie na tvár, streľba z luku, kone či dielničky, no a iste nebude chýbať ani povestná zaježovská nálada.

Na kutle do Seliec

Futbalové ihrisko, Selce – 11.00 h

Súťaž vo varení tradičného kutlového, alebo ak chcete držkového guláša, má v Selciach už 16-ročnú tradíciu. Selčiansky Kutliarsky deň je však chýrny nielen držkovým gulášom ale aj lákavým kultúrnym programom. Keď sa začnú variť kutle, začne aj muzika vyhrávať, spieva sa aj tancuje. Jedinečná atmosféra je ingrediencia, ktorú v Selciach primiešavajú do  kutlového guláša. Aj preto je taký chutný. Komu sa tento rok pri kotloch s kutlami podarí vyčarovať najchutnejší guláš? To už zistíte v sobotu v Selciach.

Poďte sa báť do múzea

SSM Matejov dom, B. Bystrica – 11.00 a 14.00 h

Vezmite deti a v Matejovom dome si v sobotu a v nedeľu spoločne vychutnajte prehliadku spojenú s hľadaním bájnych a mytologických bytostí ukrytých v expozícii. Prežijete sviatok detí v múzeu a dozviete sa niečo nové. Vstupy v sobotuv nedeľu o 11.00 a 14.00 h.

Osem kapiel na Angelus Feste

Kultúrny dom, Podlavice – 13.00 h

V podlavickom kultúrnom dome osem kapiel zahrá a zaspieva z plných pľúc. Uskutoční sa tam 4. ročník benefičného metalového festivalu Angelus Fest. Headlinermi festivalu sú kapely Juodvarnis, Six Degrees Of Separation a Abstract. Podujatie otvorí o 13.15 h koncert levickej kapely Scelleus a ako posledná vystúpi od 21.10 h česká kapela Six Degrees Of Separoations.

Deň obce aj deň detí

Multifunkčné ihrisko, Dolná Mičiná – 13.00 h

Deň obce v Dolnej Mičinej bude zároveň aj dňom detí. Program začne veselo, s Veselkou (13.00 h) a ukážkami kynológie (14.00 h). Od 14.30 h sa deti môžu vyzabávať na skákacom hrade, pri jazde na koníkoch alebo štvorkolkách. Folklórna skupina Kruchoť z Hrochote uvedie o 16.30 h svoj program Leto v piesni. V obradnej miestnosti Obecného úradu budú Slávnostné gratulácie jubilantom (15.00 h).

Detské kino a záchrana draka

CINEMAX, B. Bystrica – 14.00 h

V starovekej Číne boli draci a ľudia priateľmi, ale ľudská chamtivosť ukončila ich spojenectvo a draci stali korisťou ľudí. Posledného z nich drží v zajatí krutý cisár. Jedného dňa drakovi prinesie jedlo malá sirota menom Ping a čoskoro sa ukáže, že ona je tou vyvolenou, ktorá jediná ho môže zachrániť. Títo nepravdepodobní spojenci sa musia naučiť pomáhať si a chápať jeden druhého… V sobotu si za zvýhodnené vstupné (5 eur) môžete užiť dobrodružnú Kung Fu Pandu 4, zoznámiť sa s Domácimi príšerkami alebo prežiť dračie priateľstvo s filmom Ako zachrániť draka.

Uprostred Dúbravice

Kultúrny dom, Dúbravica – 14.30 h

Aj Dúbravica má svoj deň obce. Stretnú sa občania, rodáci aj priatelia obce. A, samozreme, aj deti, ktoré dostanú k svojmu sviatku balíčky a užijú si aj zábavu na skákacích hradoch, pri skákaní vo vreci či pri hre Človeče, nehnevaj sa a ďalších atrakciách. V Kultúrnom dome vystúpia Detský folklórny súbor Radosť (15.00 h), Seniori Partizán FS (16.00 h) aj fujaristi Svrčinovci. Podujatie moderuje Anita Fáková.

Pod pamätníkom, na námestí aj na tržnici

Banská Bystrica – 15.00 h

Medzinárodným dňom detí bude v sobotu žiť aj Bystrica. Skvelý program čaká na deti nielen v Parku pod Pamätníkom SNP ale aj na Starej tržnici a na Námestí SNP. V Parku pod Pamätníkom SNP si od 15.30 h pozriete vystúpenia ZUŠ J. Cikkera, tanečného štúdia POUS studio, kúzelníka Talostana, skupiny Vrbovskí víťazi a tešiť sa môžete aj na stretnutie s Danielom Hevierom a na JobusovkyBraňom Jobusom. Najmenšie deti čaká Akvabatolárium. Na Starej tržnici to bude predstavenie Vlk na mesiaci v podaní Divadla Houže (16.00 h) a námestie ovládne energická bubnová show skupiny Campana Batucada (17.00 h). O 17.00 h bude zároveň symbolicky otvorené obnovené výtvarné dielo Hexagon, ktoré v minulosti slúžilo ako detské ihrisko. Otvorenie spestrí pohybovo–tanečné predstavenie Divadla Štúdio Tanca. Bohatý je aj sprievodný program. Viac informácií  nájdete tu.

Penová šou aj francúzske palacinky

Ihrisko pri Obecnom úrade, Horná Mičiná – 15.00 h

Na Hornej Mičinej privítajú deti skákacie hrady Leví kráľDráčik. A to bude ešte len začiatok zábavy. Potom príde na rad divadielko O sedliačke darebáčke, ktoré deťom zahrá Divadlo Zelienka a rôzne zábavné športové hry (s odmenou). Bude aj streľba nerfkami na terč, penová šou, maľovanie na tvár, francúzske palacinky a diskotéka.

Je čas na Juniáles

Hostinec na Kopčoku, B. Bystrica – 18.00 h

Majáles už bol, je čas na Juniáles. Najlepšie hneď v prvý júnový deň. Juniáles v Hostinci na Kopčoku (Lazovná 64) otvorí mesiac, v ktorom sa začína leto. Príďte to osláviť spolu s kapelou Galaxy BB Music.

Osem zastavení v čase

SSM Thurzov dom, B. Bystrica – 19.00 a 21.00 h

Putovanie za modrou farbou a baníckym kladivkom. Osem zastavení v čase. To je leitmotív zážitkových kostýmových prehliadok v Thurzovom dome. Stredoslovenské múzeum, v spolupráci s Konzervatóriom J. L. Bellu, si pre milovníkov príbehov z histórie pripravili pútavé nočné kostýmové prehliadky historickými priestormi Thurzovho domu. Ich cieľom bude objaviť bohatú históriu mesta a jeho obyvateľov, remesiel, významných spoločenských zmien i nečakaných životných osudov jednotlivcov. Počas putovania v čase sa dozviete niečo o modrotlačiarskom remesle, či okúsi ťažký banícky život. Viac sa dozviete tu.

Nothing But Swing pre Billie Holiday

Hogo Fogo Jazz & Art club, B. Bystrica – 19.00 h

V programe venovanom legendárnej Billie Holiday zaspieva jej krásne piesne Claudia Kováčová. Sprevádzať ju bude bystrická kapely Nothing But Swing v zložení Klaudius Kováč (klavír),  Róbert Ragan (kontrabas) a Peter Solárik (bicie). Ako hosť zahrá saxofonista Martin Uherek. Viac informácií nájdete tu.

Video Oldies vo svetle laserov

Ministry of Fun, B. Bystrica – 21.00 h

Na sobotňajšej Video Oldies Ruda Tučeka v Ministry of Fun na vás okrem iného čaká aj špeciálna laserová show s najväčším počtom laserov, aký bol kedy v klube použitý. O jedinečný zážitok sa po prvýkrát v histórii klubu postará až 21 výkonných plnofarebných laserov. Vstupenky sú v predaji na www.ministryoffun.sk.

MDD sa v sobotu oslavuje aj…

Medzinárodný deň detí oslávia v sobotu aj v Malachove (Športový areál Viliama Lustiga), v Kremničke (8.00 h, pred MŠ), v Badíne (8.45 h, horné ihrisko), vo Vlkanovej (9.00 h, areál pred OÚ), v Hronseku (10.00 h, areál obecného kaštieľa), v Riečke (14.30 h, na trávovom ihrisku), v banskobystrickej Regal záhrade (15.00 h, Lazovná 38) aj na Strelníkoch (15.00 h, ihrisko za Híblikom). Bližšie informácie o týchto podujatiach nájdete vo foto prílohe za článkom.

NEDEĽA 2. JÚN

Jarná Aqua burza

Hotel Dixon, B. Bystrica – 9.00 h

Fanúšikom akvaristiky a teraristiky bude patriť nedeľné dopoludnie v Hoteli Dixon. Jarnej medzinárodnej predajnej výstavy Aqua burza sa zúčastní 25 vystavovateľov zo Slovenska a okolitých krajín. Burza sa koná od 9.00 do 12.00 h.

Na zvolenskom námestí

Námestie SNP, Zvolen – 9.00 h

Lolo a Piškót, Sedliačka darebáčka, joga, dielničky, prírodovedné okienko, futbalová školička, tréning s hokejistami HKM, eko aktivity, skákacie hrady, drevený kolotoč, maľovanie na tvár a ešte všeličo iné poteší deti v nedeľu na zvolenskom námestí (9.00 – 13.00 h).

Na vandrovke za pokladmi Slovenska

Amfitáter, Detva – 9.30 h

Na objavnú cestu za tým najkrajšími klenotmi, ktoré naša domovina ponúka, vás toto leto pozýva Kaufland Detský festival. Cesta sa začína už túto nedeľu v Detve, kde v prírodnom amfiteátri spoločne oslávite nielen krásy a folklórne dedičstvo Podpoľania ale aj Medzinárodný deň detí.

Program, ktorý o 9.30 h otvoria Smejko a Tanculienka, je priam neodolateľný. Počas dňa sa na amfiteátri stretnete aj s Cupi a Lupi, Detským folklórnym súborom Ratolesť, s divadlom Teáter Komika, s Cimbalkovom aj s Fíha Tralala. Dušu vám pohladia Štefan Štec a Fajta (17.45 h) a na záver to bude koncertná verzia obľúbeného muzikálu Jána Ďurovčíka The Duchon’s s Patrikom Vyskočilom (19.10 h). Ale to ešte nie je všetko. Dostanete šancu naučiť sa vyšívať krivou ihlou, hrať na fujare či osvojiť si rezbárske remeslo, zažijete módnu prehliadku detvianskych krojov, nazriete do gazdovského dvora a tiež sa môžete stať haluškovým šampiónom. Viac sa dozviete tu.

Rozprávkový deň na Majerskej ceste

BBRSC, B. Bystrica – 10.00 h

Banskobystrická regionálna správa ciest (BBRSC) uvíta vo svojom areáli na Majerskej ceste všetky deti a rodičov na Rozprávkovom dni detí. Pripravený je animačný program a hry pre, skákací hrad, maľovanie na tvár, diskotéka, jazda na cestárskych vozidlách, turistický vláčik aj občerstvenie.

Máša a Medveď

Aula SZU, B. Bystrica – 10.00 h

Nenechajte si ujsť úžasnú muzikálovú show s obľúbenými postavičkami z rozprávky Máša a Medveď, ktorá je plná šibalstva a nových pesničiek. Počas 60 minút sa stanete svedkami veselých a vtipných momentov Máše a Medveďa po skončení predstavenia sa deti so svojimi milovanými postavičkami môžu aj stretnúť. Vstupenky si môžete kúpiť tu.

Tonkovičove folklórne slávnosti

Podkonice – 14.00 h

V Podkoniciach na Brodku sa uskutoční 9. ročník podujatia Tonkovičove folklórne slávnosti, ktoré začne o 10.00 h slávnostnou sv. omšou v Kostole sv. Martina. Po jej skončení omši bude na miestnom cintoríne spomienka životné dielo Pavla Tonkoviča, ako aj všetkých významných rodákov a osobností, ktoré sa zaslúžili o uchovanie a rozvíjanie folklóru v Podkoniciach. Popoludní od 14.00 h sa na futbalovom štadióne Brodok predstavia deti z podkonickej ZŠ s MŠ, Detský folklórny súbor Prvosienka z Banskej Bystrice, folklórna skupiny Javory a liesky z Badína a Vysoká z Podkoníc, Folklórny súbor Hriňovčan a Ľudová hudba pod vedením Samuela Suju z Hriňovej. Do tanca a do spevu zahrá od 18.00 h bystrická rocková kapela Hrmavica. Programom bude sprevádzať Mária Turčanová.

O medúzke na Rázcestí

Bábkové divadlo na Rázcestí, B. Bystrica – 16.00 h

Rozprávka o medúzke, ktorá sa narodí štvorhranná, je príbehom  o pochopení vlastnej odlišnosti a tiež odlišnosti ostatných. Príbeh približuje ťažkosti malej medúzy, ktorá sa narodí iná, štvorhranná, inak sú všetky medúzy okrúhle. V rozprávke sa postupne zoznamujeme s medúzkinou výlučnosťou, s jej pocitmi smútku a osamelosti, avšak prítomný je tu aj moment hľadania, snahy pochopiť seba samého a ostatných… Vstupenky si môžete kúpiť tu.