Posledný májový deň a prvý júnový víkend bude v Banskej Bystrici prevažne so zamračenou oblohou. Naďalej musíme počítať s dažďom, pričom od piatkového dopoludnia až do sobotňajšieho večera bude v banskobystrickom okrese platiť výstraha prvého stupňa pred búrkami.

Piatok (31. 5.) bude v Bystrici spočiatku polooblačný, no neskôr ho už bude sprevádzať zamračená obloha. Prehánky či búrky môžeme očakávať od popoludňajších do večerných hodín, ale spŕchnuť môže aj predtým. Z maximálnych denných 19 až 21 sa večer ochladí na 16 až 14 °C.

Sobota (1. 6.) prinesie premenlivú, ale prevažne veľkú oblačnosť, z ktorej môže podľa meteorologických modelov SHMÚ prameniť dážď prakticky kedykoľvek. Vzduch sa cez deň zohreje na 17 až 19 °C a po zotmení teplota poklesne k 12 stupňom Celzia.

Nedeľa (2. 6.) bude v meste pod Urpínom spočiatku zamračená, ale obloha sa má v druhej polovici dňa čiastočne vyjasniť. Opäť sa treba mať na pozore pred prehánkami. Očakávať môžeme dennú teplotu vzduchu do 20 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.