Banskobystrické BB FM rádio, ktoré je už viac než rok a pol zdrojom aktuálnych informácií, ale aj zábavy pre obyvateľov mesta, prináša na pomery mesta nevídaný mediálny projekt predvolebného vysielania.

Vo svojom vysielaní sa BB FM rádio, s ohľadom na svoje zacielenie, v rámci komunálnych a krajských volieb zameralo prioritne na voľby primátora mesta. V spolupráci s regionálnym spravodajským portálom BBonline.sk a zapojenými študentami Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela bol vytvorený analytický tím, ktorý monitoruje priebeh volebných kampaní kandidátov a pripravuje aj ďalšie mediálne výstupy.

Dlhodobý spoločensko-politický formát relácie Na slovíčko s Karolínou Piliarovou priniesol už od záveru augusta postupne v troch špeciálnych vydaniach priestor pre predstavenie kandidátov, priblíženie ich pohľadu na súčasnú situáciu v meste a priblíženie ich volebných programov.

BB FM rádio bolo zároveň na prelome septembra a októbra zadávateľom reprezentatívneho prieskumu verejnej mienky u agentúry AKO, ktorá na základe telefonického prieskumu na vzorke 800 dospelých obyvateľov mesta zisťovala preferencie voličov pred blížiacimi sa voľbami. Dvaja kandidáti s najsilnejšou podporou na základe volebného modelu vyplývajúceho z prieskumu boli následne pozvaní do duelu kandidátov.

„Ide o formát, na ktorý v rámci komunálnej politiky nie sú zvyknutí možno ani voliči, ale najmä samotní kandidáti. Tí zvyčajne dostávajú len časovo obmedzený priestor v rámci akejsi prehliadky volebných programov všetkých kandidátov. Našim cieľom však bolo postaviť oproti sebe relevantných kandidátov s najvyššou podporou u verejnosti a poskytnúť im samozrejme vyrovnaný, ale zároveň rozšírený priestor pozrieť sa na problémy mesta či kvalitu a prepracovanosť ich programov. Karolína Piliarová sa rok a pol vo svojej relácii stretávala s komunálnymi politikmi, riešila zaradom a podrobne témy, ktoré Banskobystričanov trápia. Aj preto má pripravené veľmi konkrétne otázky, na ktoré bude žiadať odpovede,“ približuje programový riaditeľ BB FM rádia Filip Roháček.

Duel kandidátov, v ktorom sa stretnú súčasný primátor a nezávislý kandidát Ján Nosko a nezávislá kandidátka Diana Javorčíková, prinesie BB FM rádio v poslednom týždni volebnej kampane postupne, po jednotlivých tematických celkoch od štvrtka 20. do stredy 26. októbra. A to vždy v pracovných dňoch o 13.30 a v repríze vždy o 17.30 h.

Už v stredu 19. októbra, v rovnakých časoch, bude duelom predchádzať špeciálne vydanie Relácie Na slovíčko s Karolínou Piliarovou, v ktorom sa spolu s hosťami pozrie na priebeh volebnej kampane primátorských kandidátov a východiská, ktoré sa pred voľbami ponúkajú.

Relácie je možné vypočuť si nielen na banskobystrickej frekvencii 94,7 MHz, ktorá BB FM rádiu patrí. Reláciu Na slovíčko s Karolínou Piliarovou nájdu poslucháči aj na podcastových službách Spotify, Apple Podcasts či Google Podcasts.

Portál BBonline.sk bude prinášať každý deň reportážny výstup z jednotlivých tematických celkov duelu kandidátov.