Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica zakončili letnú prípravu víťazne, keď v piatok 21. júla v Kremničke prevýšili druholigový FC Petržalka.

Zverenci trénera Michala Ščasného sa od úvodu snažili potvrdzovať rozdiel ligy, ale po strele Róberta Polievku nad bránu z nádejnej pozície pohrozili aj hostia, no prestrelil aj Privrel. V 17. minúte sa už Polievka nemýlil, keď gólmana Petržalky Halonsku prekonal prízemnou strelou po asistencii Rymarenka – 1:0.

Už o pár desiatok sekúnd neskôr Polievka vrátil gólovú prihrávku Rymarenkovi, ktorý podobným spôsobom zvýšil na 2:0. Po polhodine hry sa druholigistovi podarilo znížiť na 2:1, keď Babovič poslal obaľovačku od tyče do siete za brankárom Dukly Matúšom Hruškom. Záver prvého polčasu však patril domácim. Rymarenko s Enzom Arevalom najprv roztlieskali prítomných divákov peknou kombináciou, po ktorej zakončil Timotej Záhumenský vedľa brány.

Tretí gól stihla pridať Dukla ešte pred prestávkou, keď Polievka premenil pokutový kop, čím si pripísal druhý presný zásah v stretnutí. Aj v druhom polčase mali územnú prevahu domáci, avšak do 70. minúty bez šance. Po prestriedaní si už ale Bystričania ďalšie príležitosti vypracovali, pričom gólom skončila tá Adamova Hanesova, ktorý v 73. minúte po prečíslení preukázal dobrú orientáciu v pokutovom území – 3:1.

Povedali o zápase pre mfkdukla.sk

Michal Ščasný, tréner MFK Dukla: „Dnes sme nastúpili tak asi na 90 percent v zložení, v akom by sme mohli nastúpiť na ligu. Dôležité je, že sa nik nezranil. Máme týždeň na to, aby sme sa vyladili na ligu. Boli tam dnes aj výborné momenty, ale aj také, na ktorých musíme ešte zapracovať, aby sme boli proti Podbrezovej pripravení.“

Lukáš Migaľa, obranca MFK Dukla: „Dôležité je, že sme vyhrali. Je to dobré na psychiku pred prvým súťažným zápasom sezóny. Dali sme pekné góly a už sa všetci tešíme na ostrý štart sezóny.“

Prípravný zápas – piatok 21.07.2023, 17.00 h – Kremnička

MFK Dukla B.Bystrica – FC Petržalka 4:1 (3:1)

Góly: 17. a 45. (pen.) Polievka, 18. Rymarenko, 73. Hanes — 31. Babovič.

Zostava MFK Dukla: Hruška — Uhrinčať, Hlinka, Willwéber — Migaľa (46. Mičuda), Slebodník (70. Demian), Ľupták (46. Richtárech), Arevalo (70. Guimarães), Záhumenský (46. Maya) — Polievka (70. Depetris), Rymarenko (70. Hanes).

Permanentky v predaji, deň s Duklou už v sobotu

MFK Dukla spustil predaj permanentiek na sezónu Niké ligy 2023/2024. Všetky potrebné informácie nájdete na tomto linku.

Hráčov Dukly môžete vidieť aj v sobotu 22. júla v Europa SC, kde sa bude od 14.00 h do 17.00 h konať ďalší Deň s Duklou. Fanúšikovia sa môžu tešiť na autogramiádu hráčov a trénerov Dukly. Pre deti budú pripravené aj súťaže, fanzóna a ďalšie sprievodné akcie. Priaznivci Dukly si budú môcť kúpiť permanentky na blížiacu sa sezónu Nike ligy za zvýhodnené ceny.

Sezóna Niké ligy 2023/2024 odštartuje v piatok 28. júla o 20.30 h pohronským derby, keď Dukla privíta na Štiavničkách v prvom stretnutí 1. kola Podbrezovú.