MFK Dukla Banská Bystrica hlási príchod ďalšej letnej posily. Pod Urpín sa po desiatich rokoch vracia stredopoliar Marek Hlinka. Permanentky na blížiacu sa sezónu sú už v predaji a pre fanúšikov je pripravený Deň s Duklou.

Po stopérovi Borisovi Godálovi, stredopoliarovi Tiborovi Slebodníkovi, útočníkovi Joãovi Guimarãesovi a brankárovi Michalovi Trnovskom tak ide o piatu letnú posilu Dukly.

Marek Hlinka si odkrútil debut v drese vtedajšieho FK Dukla ešte v sezóne 2009/2010, kedy sa slovenská najvyššia súťaž volala Corgoň liga. Z banskobystrickej Dukly prestúpil v lete 2013 do tej pražskej. Ďalšie pôsobiská 32-ročného stredného záložníka boli FC Spartak Trnava, MFK Skalica, FC Baník Ostrava, gruzínsky klub Torpedo Kutaisi. Od sezóny 2018/2019 hral Marek Hlinka za český Zlín, odkiaľ do Dukly prichádza.

„Ja som vyrastal v Dukle už od žiackych kategórií, začal som tu s veľkým futbalom, takže o to jednoduchšie bolo rozhodovanie. Tie rokovania boli rýchle a vecné. Potešilo ma veľmi, že v Dukle mali veľký záujem a v podstate za týždeň sme sa dohodli. Chcel by som sa rýchlo na novom mieste adaptovať, čo by nemal byť problém, potom by som sa rád dostal do základnej zostavy na základe svojej výkonnosti a pomohol chalanom dosahovať dobré výsledky. Na ihrisku by som chcel pomôcť či už ako defenzívny stredopoliar, alebo stopér a využiť svoje dlhoročné skúsenosti. Na pôsobenie v Dukle sa už veľmi teším,“ povedal po podpise zmluvy pre klubový web odchovanec Dukly a rodák zo Seliec Marek Hlinka.

K angažovaniu Mareka Hlinku sa vyjadril aj športový riaditeľ MFK Dukla Jozef Mores: „Prichádza k nám mimoriadne skúsený, inteligentný a kvalitný hráč, navyše odchovanec, ktorého fanúšikom MFK Dukla nemusím vôbec predstavovať. Marek nám vytvára vhodné alternatívy na pozíciách defenzívneho stredového hráča a stredného obrancu. Jeho príchod prináša pozitívny impulz pre kabínu a motivujúci mentoring pre mladých hráčov.“

Permanentky v predaji, bude ďalší deň s Duklou

MFK Dukla v pondelok 17. júla spustil predaj permanentiek na sezónu Niké ligy 2023/2024. Všetky potrebné informácie nájdete na tomto linku.

Pred štartom ligového ročníka odohrajú zverenci trénera Michala Ščasného ešte jeden prípravný duel, keď v piatok 21. júla o 17.00 h privítajú v Kremničke druholigovú Petržalku.

Hráčov Dukly môžete vidieť aj v sobotu 22. júla v Europa SC, kde sa bude od 14.00 h do 17.00 h konať ďalší Deň s Duklou. Fanúšikovia sa môžu tešiť na autogramiádu hráčov a trénerov Dukly. Pre deti budú pripravené aj súťaže, fanzóna a ďalšie sprievodné akcie. Priaznivci Dukly si budú môcť kúpiť permanentky na blížiacu sa sezónu Nike ligy za zvýhodnené ceny.

Sezóna Niké ligy 2023/2024 odštartuje v piatok 28. júla o 20.30 h pohronským derby, keď Dukla privíta na Štiavničkách v prvom stretnutí 1. kola Podbrezovú.