Cestou na sústredenie v Prahe sa futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica zastavili v Rosiciach, kde sa v stredu 5. júla o 16.00 h stretli s českým druholigistom FC Zbrojovka Brno.

Ako prezradil tréner Michal Ščasný pre klubový web, spomedzi hráčov, ktorí prišli do Banskej Bystrice na skúšku, už s Duklou nepokračuje Brazílčan Vinicius De Oliveira a Armén Edgar Movsesyan. Na druhej strane, treťoligista MFK Snina na sociálnej sieti oznámil, že Brazílčan João Guimarães už prestúpil do Dukly, s ktorou podpísal 2-ročnú zmluvu. S mužstvom vycestoval do prahy aj Róbert Polievka. Na skúšku prišiel 20-ročný útočník z Tanzánie Edmund Godfrey John.

Ešte pred stretnutím s Brnom, v sobotu 1. júla, odohrali Ščasného zverenci druhý zápas letnej prípravy pred sezónou 2023/2024. V Slatiniciach podľahli účastníkovi najvyššej českej súťaže SK Sigma Olomouc 0:4.

Prvú veľkú šancu v sobotňajšom stretnutí v Rosiciach mala v 12. minúte Dukla, keď sa po Depetrisovej prihrávke ocitol sám pred brankárom domácich Edmund Godfrey John, ktorý ale prekopol bránu. Skóre stretnutia otvorili v závere prvého polčasu hráči Brna, ktorí vysokým napádaním získali loptu a po nedorozumení v defenzíve Dukly rozvlnil sieť Adam Kronus – 1:0.

Ešte predtým mal ďalšiu gólovú príležitosť John, ktorý ale po výbornom centri od Samuela Svetlíka zblízka opäť poslal loptu len nad bránu Zbrojovky. Domáci ešte v nadstavenom čase prvého dejstva nevyužili dve šance v krátkom slede.

V úvode druhého polčasu spálil už tretiu tutovku John, ktorý tentokrát hlavičkoval nad odkrytú bránu úplne sám na zadnej tyči po centri z ľavej strany od Adriána Káčeríka. V 58. minúte pohrozila Zbrojovka, keď po narážačke pred šestnástkou Jan Hladík trafil pravú tyč Hruškovej svätyne. Útočník Brna si napravil chuť v 65. minúte, keď vyhral pred pokutovým územím osobný súboj a gólmana Júliusa Nôtu prekonal strelou do pravého horného rohu brány Dukly – 2:0.

V 75. minúte vzbudil pozornosť Adam Hanes, ktorý zrýchlil s loptou pred pokutové územie, ale s jeho prudkou ranou si brankár domácich poradil. V rozmedzí 80. a 82. minúty malo hneď tri dobré príležitosti Brno, avšak v prvých dvoch prípadoch zakončujúci hráč prekopol bránu a v treťom ho vychytal Nôta. Zbrojovka Brno, ktorá v uplynulej sezóne vypadla z najvyššej českej súťaže, tak porazila banskobystrickú Duklu 2:0.