Deň po oznámení návratu odchovanca Mareka Hlinku predstavil MFK Dukla Banská Bystrica ďalšie dve posily. Na hosťovanie z Trenčína prichádza Šimon Mičuda. Enzo Mauro Arevalo Acosta, ktorý prišiel do Banskej Bystrice na skúšku, už podpísal s Duklou zmluvu.

Šimon Mičuda je 19-ročný rodák z Ilavy. Z AS Trenčín, kde zasiahol v minulej sezóne Fortuna ligy do 15-tich stretnutí, prichádza na ročné hosťovanie z následnou opciou. Tento pravý obranca bol súčasťou reprezentačného výberu, ktorý sa predstavil na nedávnych Majstrovstvách Sveta do 20 rokov.

Uruguajský ofenzívny stredopoliar Enzo Arevalo je jedným z legionárov, ktorý prišli pod Urpín v priebehu prípravy na skúšku. Trénera Michala Ščasného aj vedenie MFK Dukla napokon tento 26-ročný ofenzívny stredopoliar zaujal natoľko, že si vypýtal polročnú zmluvu.

„Šimon Mičuda je mladý a perspektívny hráč s veľkým potenciálom do budúcnosti. Preto sme sa rozhodli pre jeho príchod. Je to stabilný mládežnícky reprezentant, účastník tohtoročných MS U20 v Argentíne. Vytvára nám alternatívy v krídelných priestoroch a verím, že náš klub bude tým správnym miestom pre rozvoj jeho potenciálu. Enzo Arevalo prišiel na skúšku a zostáva u nás. Ukázal zaujímavé veci, veľký potenciál v ofenzívnych činnostiach a silu v osobných súbojoch. Verím, že sa stane platnou posilou pre naše mužstvo,“ povedal o dvoch najnovších posilách pre web MFK Dukla športový riaditeľ Jozef Mores.

Permanentky v predaji, bude ďalší deň s Duklou

MFK Dukla v pondelok 17. júla spustil predaj permanentiek na sezónu Niké ligy 2023/2024. Všetky potrebné informácie nájdete na tomto linku.

Pred štartom ligového ročníka odohrajú zverenci trénera Michala Ščasného ešte jeden prípravný duel, keď v piatok 21. júla o 17.00 h privítajú v Kremničke druholigovú Petržalku.

Hráčov Dukly môžete vidieť aj v sobotu 22. júla v Europa SC, kde sa bude od 14.00 h do 17.00 h konať ďalší Deň s Duklou. Fanúšikovia sa môžu tešiť na autogramiádu hráčov a trénerov Dukly. Pre deti budú pripravené aj súťaže, fanzóna a ďalšie sprievodné akcie. Priaznivci Dukly si budú môcť kúpiť permanentky na blížiacu sa sezónu Nike ligy za zvýhodnené ceny.

Sezóna Niké ligy 2023/2024 odštartuje v piatok 28. júla o 20.30 h pohronským derby, keď Dukla privíta na Štiavničkách v prvom stretnutí 1. kola Podbrezovú.