V sobotu 30. júla od 15.00 h sa v Europa SC uskutočnilo podujatie Deň s Duklou. Ako sa banskobystrickí fortunaligoví futbalisti venovali svojim fanúšikom, si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

Duky – to je meno nového maskota MFK Dukla Banská Bystrica. Má podobu vlka a je vôbec prvým maskotom v histórii banskobystrickej Dukly. Jeho úlohou bude pomôcť prilákať na Štiavničky čo najviac najmenších priaznivcov.

Klub si vybral vlka, pretože vlk má znázorňovať vlčiu rodinu, ktorá sa správa súdržne a láskavo k jednotlivým členom svorky. Vlky žijú v harmónii, rešpektujú hranice, sú rýchle, inteligentné a nebojácne. Futbalový klub spod Urpína spája tieto vlastnosti a hodnoty so svojou identitou.

Deň s Duklou odštartoval privítaním hráčov a realizačného tímu na pódiu. Následne sa prítomným fanúšikom prihovoril športový riaditeľ Jozef Mores a tréner Michal Ščasný.

Odprezentovaný bol slogan „Dukla je späť“, ktorý má snahu odprezentovať dlhodobý cieľ MFK Dukla – s dôrazom na tradíciu prinavrátiť značke Dukla zašlú slávu a priblížiť klub mladej generácii. Po predstavení identity klubu prišla na rad autogramiáda.

Po autogramiáde sa uskutočnil aj nábor najmenších futbalistov do akadémie MFK Dukla, ktorá má momentálne 550 detí. V rámci náboru nových talentov povedal niekoľko slov o akadémii a možnosti byť jej členom šéftréner mládeže Richard Rubint a šéftréner prípraviek Marek Penksa.

Nechýbali ani rôzne súťaže pre deti. K dispozícii bol aj stánok s klubovými suvenírmi a oblečením. Deň s Duklou zakončila pozvánka na prvý domáci zápas po návrate do Fortuna ligy. V ňom sa hráči MFK Dukla predstavia v rámci 4. kola v sobotu 6. augusta od 17.00 h na domácich Štiavničkách v derby proti MFK Ružomberok. Zverenci trénera Michala Ščasného majú za sebou zatiaľ tri zápasy na ihriskách súperov s bilanciou jedna výhra a dve prehry.