K stánkom s punčom, medovinou či klobáskami pribudli aj predajcovia s remeselnými výrobkami, vianočnými ozdobami, medovníkmi, ale aj imelom či inými drobnosťami, ktoré na Vianoce nesmú chýbať.

Vianocne trhy Banska Bystrica, Mikulas 2015 | BBonline.sk, ZVonline.skOd piatkového podvečera je vianočná výzdoba banskobystrického námestia kompletná. Príchod Mikuláša a primátora Jána Noska znamenal aj rozsvietenie šestnásťmetrového smreka, ktorý sa na mesiac stáva dominantou Námestia SNP.

V samotnom mikulášskom programe na Námestí SNP sa predstavili napríklad tanečníci tanečnej školy Janette Fáberovej, Divadla maska a jeho Smejko a Tanculienka, no a následne anjel s čertom, ktorí potom uviedli príchod očakávaného Mikuláša. Jeho cesta Banskou Bystricou ale nekončí, postupne zavíta aj do jednotlivých mestských častí.

Vianočný trhy s remeselnými stánkami budú na Námestí SNP až do 22. decembra. Otvárajú sa každý deň o 9-tej ráno a široký sortiment vianočného tovaru si môžete zakúpiť do 20-tej hodiny, stánky s občerstvením sú otvorené až takmer do polnoci. Práve stánky s pochutinami a punčom zostanú na Námestí SNP až do 6. januára. Budú tak k dispozícii aj počas osláv vítania nového roka.

Pestrý program Banskobystrických Vianoc bude pokračovať aj v nasledujúcich dňoch. Už o týždeň, v piatok 11. a sobotu 12. decembra, sa môžeme tešiť na banskobystrický Festival svetla. V piatok popoludní mu bude predchádzať aj tohtoročný primátorský punč. V ďalších dňoch sa v centre mesta uskutoční napríklad aj sochárske sympózium Angel Days, počas ktorého vystúpi tiež spevák Juraj Hnilica. Počas víkendu 19. a 20. decembra sa spoločnosť veselých šermiarov Cassanova aj pred týmito Vianocami postará o vyobrazenie živého betlehemského príbehu.