vianocny strom namestie snp 2015Od pondelka je už na Námestí SNP centrálny vianočný strom, ktorý spílili pod Graniarom. Šestnásťmetrový smrek bude slávnostne rozsvietený počas mikulášskych osláv v piatok 4. decembra od 17-tej hodiny. V ten istý deň zároveň začína aj hlavná časť vianočných trhov.

Prvé stánky s punčom, klobáskami a lokšami sa na Námestí SNP v Banskej Bystrici otvorili už minulý týždeň. Atmosféru dopĺňa už takmer kompletná vianočná výzdoba, ku ktorej v pondelok 30. novembra pribudla aj dočasná dominanta námestia v podobe vianočného stromčeka. Ten ešte počas týždňa dostane od technických pracovníkov svetelnú výzdobu a potom už nič nebude brániť plnohodnotnému začiatku Banskobystrických Vianoc.

Námestie SNP už v piatok doplnia aj remeselné vianočné trhy, ktoré potrvajú do 22. decembra. Remeselné stánky budú k dispozícii od 9-tej do 20-tej hodiny, stánky s občerstvením sú otvorené až takmer do polnoci.

Mikuláš v Banskej Bystrici rozsvieti vianočný stromček nielen na Námestí SNP, ale aj v ďalších častiach mesta. Na hlavnom námestí aj s programom, v ktorom obdaruje všetky deti a zároveň sa spolu s nimi pozrie na vystúpenie tanečníkov tanečnej školy Janette Fáberovej či vystúpenie Divadla maska a jeho Smejka a Tanculienky.

Primátor bude opäť predávať punč

foto_2,5„Všetkých Banskobystričanov zároveň srdečne pozývam  na pohárik chutného vianočného punču, ktorý budem podávať 11. decembra. Výťažok z neho poputuje aj tento rok na dobrú vec a pomôže škole pre žiakov s autizmom,“ pozýva primátor mesta Ján Nosko.

Minuloročný výťažok z primátorského punču vo výške 1500 eur putoval na pomoc ľuďom trpiacich Alzheimerovou chorobou, pričom sa ho predalo zhruba 150 litrov. Tento rok sa o dobrú náladu popri primátorskom punči postarajú heligónkari, ženská spevácka skupina z Klenovca a Folklórny súbor Urpín. Primátorský punč začne primátor predávať v piatok 11. decembra od 16-tej hodiny na Námestí SNP. Ešte predtým stihne otvoriť banskobystrický Festival svetla 2015, ktorý počas piatka a soboty prinesie unikátne videomappingy a svetelné projekcie na viaceré budovy v meste a nielen to.