BBonline.sk (Filip Roháček) | 30.11.2015

Mikuláš bude chodiť po Bystrici od piatka až do budúceho týždňa

Mikuláš poteší aj tento rok banskobystrické deti. Okrem Námestia SNP už tradične zavíta aj do jednotlivých častí mesta. Miestne občianske združenia, občianske rady a poslanci v jednotlivých volebných obvodoch za prispenia viacerých súkromných sponzorov pripravujú mikulášske oslavy vo všetkých kútoch mesta.

Mikuláš_13Mikuláš najskôr zavíta na Kyjevské námestie na Fončorde. V piatok 4. decembra po 16-tej hodine sem príde s anjelom a čertom, aby rozsvietili tamojší vianočný stromček a nejakou tou sladkou drobnosťou potešili všetky deti. Nasledovať bude diskotéka.

Potom sa už Mikuláš presunie na Námestie SNP. V rámci programu sa od 17-tej hodiny predstaví Tanečná škola Janette Fáberovej, ale aj Divadlo Maska a jeho Smejko a Tanculienka. Anjel a Čert budú predzvesťou príchodu Mikuláša, ktorý bude mať darčeky pre každého, no zároveň sa postará aj o rozsvietenie vianočného stromčeka na Námestí SNP. V piatok zároveň začínajú aj veľké predvianočné trhy.

Sobotu 5. decembra začne Mikuláš cestou na koči po južných častiach mesta. O 14.00 h sa zastaví v Rakytovciach, o 15-tej v Kremničke, o 16.00 h bude v Podháji pri vianočnom stromčeku, o 17-tej na Pršianskej Terase a neobíde ani Iliaš, kde sa zastaví o 18.00 h. Pre každé dieťa bude mať pripravený malý darček.

Mikuláš_20V duchu červeného kostýmu či dlhých bielych brád bude aj druhý ročník bežeckého Charitatívneho mikulášskeho behu, ktorý pripravujú Crazy WoMen Active Planet. V sobotu od 16-tej hodiny sa pobeží od Europa SC po Mariánsky stĺp na Námestí SNP. Účastníci prispejú na pomoc pacientkam s okonlogickým ochorením a v cene štartovného 10 € získajú aj mikulášske oblečenie. Registrácia už prebieha.

V nedeľu 6. decembra, rovnako už po druhýkrát, nebude chýbať ani detská mikulášska diskotéka v klube Ministry of Fun. Tešiť sa môžete na bohatý program, ktorý otvorí detský spevácky zbor Zvonček a pokračovať bude návšteva Mikuláša s čertom a anjelom, ktorí prinesú deťom darčeky. Vstupné na túto akciu je vo výške 3 eur.

Mikulášske podujatie v Sásovej bude tento rok, v nedeľu od 15.30 h, v znamení vzájomného obdarúvania. Tradičné mikulášske podujatie v Sásovej prinesie pre deti viacero súťaží a mikulášsku zábavu so sladkými odmenami. Registrácia detí bude od 15.30 h, začiatok podujatia je o 16-tej hodine. Organizátori vyzývajú účastníkov, aby sami priniesli vlastné sladkosti, ktoré by mohli darovať ďalším, a tým sa tak sami stať štedrými Mikulášmi.

Mikulas, Banská Bystrica, 7.12.2013Do Radvane príde Mikuláš v nedeľu o 16-tej hodine. V priestoroch základnej školy Radvanská 1, bude pripravený pre všetky deti, ale aj samotného Mikuláša kultúrny program a nebude chýbať ani detská diskotéka. Malý darček neminie žiadne dieťa.

V nedeľu zavíta Mikuláš aj na detské predstavenie divadla Clipperton Čert a káča v Klube Hudby a Divadla na Hornej 95. Predstavenie začne o 17.30 h, vstupné je 3,50 €.

Napokon, v stredu 9. decembra, nájde Mikuláš aj Podlavice. Do miestneho kultúrneho domu privezie o 16-tej hodine sladkosti pre všetky poslušné deti.

Mikuláš ale príde aj do obcí v okolí. V piatok 4. decembra o 15.30 sa na neho môžu tešiť deti v Slovenskej Ľupči, kam príde pred miestne kultúrne stredisko. V sobotu 5. decembra o 15.30 h príde aj do Lučatína na tamojšie námestíčko ku stromčeku. V Selciach, kde budú mať aj v piatok aj v sobotu popoludní vianočné trhy príde Mikuláš pozdraviť deti v sobotu o 15-tej. Mikulášsku zábavu ale pripravuje napríklad aj Fuggerov Dvor v Selciach, ktorý pozýva rodičov a deti 6. decembra o 11-tej hodine.

Viac informácií o jednotlivých podujatiach nájdete v priložených plagátoch.

Fotogaléria