Mikuláš poteší aj tento rok banskobystrické deti. Okrem Námestia SNP už tradične zavíta aj do jednotlivých častí mesta. Miestne občianske združenia, občianske rady a poslanci v jednotlivých volebných obvodoch za prispenia viacerých súkromných sponzorov pripravujú mikulášske oslavy vo všetkých kútoch mesta.

Mikuláš_13Mikuláš najskôr zavíta na Kyjevské námestie na Fončorde. V piatok 4. decembra po 16-tej hodine sem príde s anjelom a čertom, aby rozsvietili tamojší vianočný stromček a nejakou tou sladkou drobnosťou potešili všetky deti. Nasledovať bude diskotéka.

Potom sa už Mikuláš presunie na Námestie SNP. V rámci programu sa od 17-tej hodiny predstaví Tanečná škola Janette Fáberovej, ale aj Divadlo Maska a jeho Smejko a Tanculienka. Anjel a Čert budú predzvesťou príchodu Mikuláša, ktorý bude mať darčeky pre každého, no zároveň sa postará aj o rozsvietenie vianočného stromčeka na Námestí SNP. V piatok zároveň začínajú aj veľké predvianočné trhy.

Sobotu 5. decembra začne Mikuláš cestou na koči po južných častiach mesta. O 14.00 h sa zastaví v Rakytovciach, o 15-tej v Kremničke, o 16.00 h bude v Podháji pri vianočnom stromčeku, o 17-tej na Pršianskej Terase a neobíde ani Iliaš, kde sa zastaví o 18.00 h. Pre každé dieťa bude mať pripravený malý darček.

Mikuláš_20V duchu červeného kostýmu či dlhých bielych brád bude aj druhý ročník bežeckého Charitatívneho mikulášskeho behu, ktorý pripravujú Crazy WoMen Active Planet. V sobotu od 16-tej hodiny sa pobeží od Europa SC po Mariánsky stĺp na Námestí SNP. Účastníci prispejú na pomoc pacientkam s okonlogickým ochorením a v cene štartovného 10 € získajú aj mikulášske oblečenie. Registrácia už prebieha.

V nedeľu 6. decembra, rovnako už po druhýkrát, nebude chýbať ani detská mikulášska diskotéka v klube Ministry of Fun. Tešiť sa môžete na bohatý program, ktorý otvorí detský spevácky zbor Zvonček a pokračovať bude návšteva Mikuláša s čertom a anjelom, ktorí prinesú deťom darčeky. Vstupné na túto akciu je vo výške 3 eur.

Mikulášske podujatie v Sásovej bude tento rok, v nedeľu od 15.30 h, v znamení vzájomného obdarúvania. Tradičné mikulášske podujatie v Sásovej prinesie pre deti viacero súťaží a mikulášsku zábavu so sladkými odmenami. Registrácia detí bude od 15.30 h, začiatok podujatia je o 16-tej hodine. Organizátori vyzývajú účastníkov, aby sami priniesli vlastné sladkosti, ktoré by mohli darovať ďalším, a tým sa tak sami stať štedrými Mikulášmi.

Mikulas, Banská Bystrica, 7.12.2013Do Radvane príde Mikuláš v nedeľu o 16-tej hodine. V priestoroch základnej školy Radvanská 1, bude pripravený pre všetky deti, ale aj samotného Mikuláša kultúrny program a nebude chýbať ani detská diskotéka. Malý darček neminie žiadne dieťa.

V nedeľu zavíta Mikuláš aj na detské predstavenie divadla Clipperton Čert a káča v Klube Hudby a Divadla na Hornej 95. Predstavenie začne o 17.30 h, vstupné je 3,50 €.

Napokon, v stredu 9. decembra, nájde Mikuláš aj Podlavice. Do miestneho kultúrneho domu privezie o 16-tej hodine sladkosti pre všetky poslušné deti.

Mikuláš ale príde aj do obcí v okolí. V piatok 4. decembra o 15.30 sa na neho môžu tešiť deti v Slovenskej Ľupči, kam príde pred miestne kultúrne stredisko. V sobotu 5. decembra o 15.30 h príde aj do Lučatína na tamojšie námestíčko ku stromčeku. V Selciach, kde budú mať aj v piatok aj v sobotu popoludní vianočné trhy príde Mikuláš pozdraviť deti v sobotu o 15-tej. Mikulášsku zábavu ale pripravuje napríklad aj Fuggerov Dvor v Selciach, ktorý pozýva rodičov a deti 6. decembra o 11-tej hodine.

Viac informácií o jednotlivých podujatiach nájdete v priložených plagátoch.