Už po desiaty raz budú v predvianočnom období v centre mesta majstri rezbári vytvárať umelecké diela z dreva priamo pred očami okoloidúcich.

Angels Days a JH 2015Anjelske dni, respektíve Angels Days je názov sochárskeho sympózia, ktoré sa už po desiaty raz uskutoční v Banskej Bystrici. Pred Barbakanom budú umelci tvoriť od pondelka 14. do stredy 16. decembra, vždy od 9.00 do 16.30 h. V stredu 16. novembra popoludní ich doplnia už aj žiaci výtvarného odboru Základnej umeleckej školy J. Cikkera v Banskej Bystrici, ktorí farebne dotvoria vytvorené sochy.

Celkom vzniknú z javora tri sochy vo výške 160-170 cm. Budú to štylizované sochy anjelov, ktoré vytvoria traja mladí sochári. Súbežne budú vystavené dve sochy z tvorby spoluorganizátora podujatia Milana Nemeša. Následne budú vytvorené sochy prevezené do dvora Robotníckeho domu, kde zostanú trvalo nainštalované.

V anjelskom duchu bude aj finále tohto podujatia. Uletení anjeli sa volala finálová autorská skladba Juraja Hnilicu v tohtoročnej súťaži Československo má talent. Práve spevák z Martina ukončí Angels Days svojim vystúpením na Námestí SNP v stredu 16. decembra od 17.30 h.