Volejbalistky VK Pirane Brusno odohrali v sobotu 24. septembra od 17.00 h doma v Slovenskej Ľupči prvý zápas v sezóne Niké Extraligy žien, keď privítali VKP Bratislava. Oproti minulej sezóne sa káder Brusna výrazne obmenil, keď v ňom ostali len dve hráčky, ktoré boli Piraňami aj v ročníku 2021/2022. Cez leto prišiel aj nový tréner, bývalý 150-násobný reprezentant Martin Nemec, ktorý napriek prehre videl v hre svojho družstva mnohé pozitíva. Z prvého vystúpenia Piraní v sezóne vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Volejbalistky bratislavského celku sa ujali vedenia ako prvé a sériou 5 bodov od stavu 4 – 5 si vypracovali rozhodujúci náskok, ktorý v nasledujúcich výmenách udržiavali a ku koncu prvého setu ešte zveľadili. Pirane síce v minulej sezóne vyradili VKP vo štvrťfinále, no aj na základe obmeny ich kádra boli favoritom skúsenejšie Bratislavčanky.

Hostky túto rolu potvrdili aj v druhom sete. V jeho úvode sa po prvýkrát v zápase dostali do vedenia Brusnianky (4 – 3), ale hráčky VKP vyhrali od stavu 6 – 5 až sedem z nasledujúcich ôsmich výmen, čím opäť odskočili domácim. Hostky napokon vyhrali o 9 bodov aj druhú sadu.

Piraňám vyšiel najlepšie tretí set, v ktorom viedli v úvode 3 – 1 a so súperkami držali krok do stavu 12 – 12. Následne však hráčky VKP Bratislava uhrali 6-bodovú sériu, ktorou zlomili vo svoj prospech aj posledné dejstvo.

Pirane príliš nezaostali v počte úspešných útokov (27 – 31), ale hráčky VKP dominovali na podaní (esá: 6 – 14), na bloku (úspešné bloky: 2 – 6) a menej chybovali. Na domácej strane bola za hráčku zápasu vyhlásená Michaela Jančová, ktorá získala pre svoj tím 12 bodov. Za najužitočnejšiu hráčku VKP vyhlásil tréner hostí 9-bodovú Karolínu Matalíkovú.

Martin Nemec, tréner VK Pirane Brusno pre BBonline.sk: „Zápas to bol výborný. Dievčatá plnili do bodky to, čo sme si stanovili pred zápasom. Videli ste, aké mladé hráčky hrali. Začínali sme prípravu niekde úplne inde, a po veľmi tvrdej práci hrali dievčatá fantasticky, i keď výsledok tomu nenasvedčuje. ale boli úžasné a som na ne veľmi pyšný. Nepozeral som sa na súpera, pre mňa bolo dôležité to, ako hrá náš tím, a to kvôli napredovaniu v celej sezóne. Pokiaľ ide o budúce zápasy, cieľ je vždy hrať lepšie a lepšie, stavať na tom, čo máme natrénované, a vždy využiť každú jednu šancu, či už na brejk, side-out, lepšiu obranu v poli. Ako hovorím, dnes to bolo výborné a bude to už len lepšie.“

Michaela Jančová, hráčka zápasu VK Pirane Brusno pre BBonline.sk: „Hrali sme veľmi bojovne a bojovali sme až do konca. Bolo to pre mňa niečo nové, ale myslím, že sme to zvládli veľmi dobre. VKP malo navrch zohratosťou a možno aj šťastím, ale podľa mňa neboli zase omnoho lepšie. Však určite sme na ne mali, ale sú určite skúsenejšie, staršie, a my keď budeme bojovať, tak to aj my zvládneme tak, ako dnes ony. Myslím si, že najviac sme ich potrápili útokom, ten bol celkom fajn. Pokiaľ ide o ocenenie „hráčka zápasu“, tak som veľmi šťastná, že som to dokázala, najmä keď to bol môj prvý zápas v extralige.“

Pavel Bernáth, tréner VKP Bratislava: „Bolo cítiť, že to bol prvý zápas v sezóne. My sme tiež nastúpili v omladenom, inovovanom zložení. Asi sme dnes lepšie servovali, prihrávali. V medzihre to bolo vyrovnanejšie, ale veľmi sme si pomohli podaním a som rád, že sme mali zápas pod kontrolou celý čas. V treťom sete sa to po tej pauze trošku zdramatizovalo, to tak býva, ale ustáli sme to, takže som spokojný. Nevedel som, proti komu hráme, lebo Brusno má úplne nové družstvo. Niektoré údery a iné veci tam boli trošičku iné, ako sme zvyknutí. Kým sme si na to zvykli, nám chvíľku trvalo. Nerád chodím nepripravený na zápas, ale dnes nebola iná možnosť. Aj ja musím tohto súpera spoznať, jednoznačne je tam vidieť rukopis mužského štýlu, treba sa tomu prispôsobiť, nie každé družstvo hrá takto.“

Niké Extraliga ženy – 1. kolo – sobota 24.09.2022 – Slovenská Ľupča

VK Pirane Brusno – VKP Bratislava 0:3 (16 -25, 16 – 25, 18 – 25)

Rozhodovali: Holčík a Niklová. Diváci: 350

Zostava VK Pirane Brusno a body: N. Kubová 1, Nikolova 10, Lipová 0, M. Jančová 12, Birčáková 8, Šmídová 2, liberky Hilbrychtová a Patáková (Mederly 0, Peťková 2)

Zostava VKP Bratislava a body: Matalíková 9, Spevár 10, Kohútová 3, Ta. Hrušecká 9, Smiešková 11, Návratová 0, liberka Takáčová (Pazúriková 1, Štermenská 0, Z. Písečná 8)

Analýza bodov: Útoky: 27 – 31. Esá: 6 – 14. Bloky: 2 – 6. Chyby súpera: 15 – 24

Hráčky zápasu: Michaela Jančová (VK Pirane Brusno) – Karolína Matalíková (VKP Bratislava)

Tabuľku Niké Extraligy žien po 1. kole nájdete na tomto odkaze. Volejbalistky VK Pirane Brusno sa najbližšie predstavia v sobotu 1. októbra od 19.00 h na palubovke Nového Mesta nad Váhom.