Všetkých päť mužstiev, ktoré mali po troch kolách na konte plný počet bodov, dokázalo zvíťaziť aj počas posledného septembrového víkendu. Prinášame vám sumár 4. kola súťaží Banskobystrického zväzu malého futbalu. Nechýba ani tradičné zhrnutie s oceneniami, ako napríklad „zápas kola“, „obrat kola“ či „strelec kola“.

Galacticos dali 20 gólov, nováčik opäť vyhral

Úradujúci majster Galacticos sa v 4. kole 1. ligy utrhol z reťaze, keď v sobotu dopoludnia v Jakube nastrieľal nováčikovi TJ Požiarnik Vlkanová až 20 gólov. V debakli kola sme našli aj strelca kola, keďže Filip Samson strelil až 7 gólov. O najgólovejší duel kola sa však nejednalo. Zaujímavosťou je, že oba polčasy skončili presne 10:2.

Po štyroch kolách má 12 bodov aj nováčik Dream Team, ktorý si hravo poradil s tímom FC Nemce. Až 5 z 8 gólov Dream Teamu strelil Ondrej Zeleňanský. Najmenej gólov v rámci celého kola padlo v súboji Simaceku s IQ. O jediný gól stretnutia sa postaral Erik Šulko z IQ.

1. liga – 4. kolo – Jakub

Galacticos – TJ Požiarnik Vlkanová 20:4 (10:2)

Góly: F. Samson 7, R. Greško 6, F. Kaľavský 3, L. Riša 3, N. Pollák – E. Ivanič 3, V. Kolenička

Hančurka Team – Skackavá 9:6 (4:3)

Góly: A. Glemba 4, M. Chamaj 3, A. Sokol, M. Kurpaš – P. Vajda 3, P. Ďurčík, M. Bobor, S. Kršák. ŽK: T. Ondrejka (Skackavá)

Nemce 2012 – Bianconeri 3:9 (3:4)

Góly: O. Patrnčiak, J. Jamriška, S. Václavík – P. Zehnal 4, M. Sanitra 2, O. Ďurta 2, E. Hudec

Nováčikovia naďalej vládnu 2. lige

Na čele 2. ligy nájdeme aj po 4. kole dvoch nováčikov, ktorí ešte nestratili ani bod. Jedným z nich je FK Plus, ktorý prehrával v sobotu s Riečkou v prvom polčase už 0:3, ale do prestávky dokázal znížiť na 3:4. V úvode druhej 25-minútovky odskočila Riečka opäť na 3-gólový rozdiel, ale hráči FK Plus sa sériou 4 presných zásahov postarali o obrat kola.

Líder tabuľky Gunners si tentokrát, v piatok večer v Jakube, poradil s 3PE, pričom si udržal čisté konto. Až 26 gólov strelili vo vzájomnom súboji hráči Jogy Bonito a Sosaurusu. Výraznú prevahu mal prvý menovaný celok, ktorý aj vďaka poltuctu presných zásahov Simona Bálinta a 5 gólom Mateja Števonku deklasoval súpera v najgólovejšom stretnutí kola 19:7.

2. liga – 4. kolo – Jakub

Malonas – Pingoši 5:5 (2:3)

Góly: J. Murin 4, I. Bernát – A. Duriš 2, L. Dvorský, G. Bagwell, V. Močáry

Gunners – 3PE 3:0 (2:0)

Góly: J. Maďar 2, F. Fekiač. ŽK: J. Maďar, T. Hudec (Gunners)

Partizán BB – ŠKP B200 3:5 (1:3)

Góly: M. Lakomčík 2, S. Pepinovic – P. Ondrejka 4, M. Ondrejka. ŽK: S. Pepinovic (Partizán BB)

FK Plus – Riečka 7:6 (3:4)

Góly: J. Štubian 2, I. Majer 2, M. Patráš, J. Matyo, N. Szomor – A. Šimiak 2, M. Sanitra, S. Srnka, B. Halupka, M. Solivajs. ŽK: J. Štubian, Ľ. Šišmiš (FK Plus)

Joga Bonito – Sosaurus 19:7 (7:1)

Góly: S. Bálint 6, M. Števonka 5, O. Longauer 3, A. Barbeník 3, T. Longauer 2 – Á. Ibos 5, I. Bučko, J. Tenkel

Starí páni sa osamostatnili na čele 3. A ligy

Keďže sa pred posledným septembrovým víkendom odohrali len 3 kolá, ťažko ešte určovať najväčšie prekvapenie. Borussia však pred sobotným súbojom v Nike aréne ešte nebodovala, zatiaľ čo jej protivník ešte neprehral. Remízu 3:3 tak môžeme za mierne prekvapenie považovať. Borussia navyše vyhrávala 3:1, ale Svorka vlčákof dokázala v závere zachrániť aspoň svoj štatút nezdolaného mužstva.

Na čele tabuľky sa tak osamostatnili Starí páni, ktorí položili základ víťazstva nad Dynamom ešte v prvom polčase. Bez prehry je stále aj Ajax, ktorý však v 4. kole vyhral „len“ kontumačne, a PSK, ktoré ale cez víkend pauzovalo.

3. A liga – 4. kolo – Nike aréna

Ateeray – Aquadux 10:2 (7:1)

Góly: B. Balšianok 4, P. Mažgut 3, Z. Binder 2, M. Béreš – L. Mesík, T. Valach. ŽK: L. Mesík (Aquadux)

Hellius – Sparta 6:8 (4:4)

Góly: M. Horňák 3, P. Lichý 2, M. Čunderlík – A. Rusnák 3, P. Pendziviater 3, D. Jablonský, S. Škuta

Ajax – AC Tornádo 5:0 kontumačne

Borussia – Svorka vlčákof 3:3 (1:1)

Góly: M. Bálint 2, P. Zemko – R. Bartelt, M. Švantner, R. Blaško

ANK Pegi – Alcatraz & Trend 8:2 (4:1)

Góly: T. Handzuš 3, J. Orel 2, L. Handzuš, P. Pauer, M. Tomčík – Mat. Rudnický 2. ŽK: Mat. Rudnický, Mar. Rudnický (Alcatraz & Trend)

Dynamo – Starí páni 2:4 (1:4)

Góly: M. Sultangaliyev, I. Niyazov – S. Srnka 2, V. Čaniga, P. Cajka. ŽK: Niyazov – Cajka

Bezvetrie bez straty bodu aj po 19-gólovej prestrelke

Zápas kola sme našli v 3. B lige. Išlo o hneď prvý piatkový duel na Tatranskej, v ktorom Amatéri a Bezvetrie zviedli nádherný 19-gólový súboj. Po prvom dejstve viedlo 3-gólovým rozdielom Bezvetrie, ktoré po zmene strán odskočilo už na 5 gólov. Amatéri sa však nevzdali a duel zdramatizovali, keď napokon prehrali len tesne 9:10. Bezvetrie sa tak bálo o výsledok, ale bodovú stopercentnosť si udržalo.

Bez prehry je aj druhý Ortotech, ktorý si v sobotu poradil s Enzom po výsledku 4:2. V tomto vyhrotenom stretnutí ťahal rozhodca karty často – päťkrát žltú a dvakrát červenú.

3. B liga – 4. kolo – Tatranská

FK Amatéri – Bezvetrie 9:10 (1:4)

Góly: M. Porubský 4, L. Melaga 3, M. Pilát, L. Jeziorski – I. Marko 3, M. Polgar 3, D. Ďurič 2, M. Michal, S. Berky

FC Salve – BuK VL 1:2 (1:1)

Góly: P. Časnocha – M. Mikuláš, M. Latinák

Viking Stavanger – Arsenal FC 3:6 (1:5)

Góly: R. Saksa, L. Vešelényi, S. Bálint – R. Latta 3, K. Bílek, T. Bartošík, M. Mesík

Mladosť 82 – Atak 4:3 (3:1)

Góly: M. Huťka 3, M. Maďar – M. Paulik 2, A. Puzio

FC Ortotech – Enzo 4:2 (1:0)

Góly: P. Pinter, M. Kopic, J. Bubenka, J. Lupták – T. Černík, S. Knižka. ŽK: P. Konder, P. Homola – T. Černík, T. Žaloudek, J. Štubniak. ČK: T. Černík, T. Žaloudek (Enzo)

Sumár všetkých zápasov

Spolu gólov: 225 gólov (priemer 10,2 gólu na zápas)

Najlepší strelec: Filip Samson (Galacticos – 1. liga) – 7 gólov

Najviac gólov: 2. liga – Joga Bonito – Sosaurus 19:7 (7:1)

Najmenej gólov: 1. liga – Simacek – IQ 0:1 (0:0)

Zápas kola: 3. B liga – FK Amatéri – Bezvetrie 9:10 (1:4)

Obrat kola: 2. liga – FK Plus – Riečka 7:6 (3:4)

Prekvapenie kola: 3. A liga – Borussia – Svorka vlčákof 3:3 (1:1)

Debakel kola: 1. liga – Galacticos – TJ Požiarnik Vlkanová 20:4 (10:2)

Sumár predchádzajúceho prvého kola nájdete v tomto článku. Výsledkový servis vám prinášame v spolupráci s Banskobystrickým zväzom malého futbalu.