Futsalisti MIBA Banská Bystrica nastúpili v piatok 23. septembra o 20.00 h na prvý domáci zápas sezóny, keď v hale na Štiavničkách privítali v rámci 3. kola Niké Futsal Extraligy mužstvo Komárna. Z duelu, v ktorom si Bystričania schuti zastrieľali, vám prinášame aj hodnotenie trénera a bohatú fotogalériu.

Pre bystrických futsalistov to bol druhý zápas v aktuálnej sezóne. V tom prvom prehrali v Leviciach vysoko 9:2, v následnom 2. kole pauzovali. Napriek utŕženému debaklu v 1. kole bol finalista z minulej sezóny proti Komárnu favoritom. Do 6. minúty sa hralo bez gólov, ale následne sa s nimi roztrhlo vrece. Brankár domácich Tomáš Mičuda sa už od úvodu zapájal do ofenzívnych akcii a prudkou strelou k tyči sa postaral aj o prvý gól. V 7. minúte zvýšil Samuel Prokaj na 2:0 gólom do prázdnej brány po prihrávke od kapitána Petra Vajdu. Vzápätí pridal gólman MIBY Mičuda aj gólovú asistenciu, keď strieľanou prihrávkou z pravej strany našiel na zadnej tyči pripraveného Filipa Samsona – 3:0.

V 11. minúte sa Bystričania presadili hneď dvakrát. Michal Čief najprv našiel z pravej strany prihrávkou popred bránu brankára Mičudu, ktorý pohodlne pridal svoj druhý presný zásah. Krátko na to si Stanislav Kršák na pravej strane narazil loptu s Vajdom a strieľanou prihrávkou na zadnú tyč našiel Samsona, ktorý sa taktiež zaradil medzi 2-gólových strelcov. Po polčase napokon platil stav 6:0, keďže v 16. minúte pridal svoj druhý gól v zápase po Čiefovej prihrávke pred prázdnu bránu aj Prokaj.

V úvode druhej 20-minútovky zvýšil na 7:0 poľahky z predbránkového priestoru osamotený Marián Hudek. Následne sa presadili aj hostia z Komárna, a to dvomi gólmi v rozmedzí 23. a 24. minúty. Kapitán Matej Palacka najprv rozvlnil sieť krížnou strelou z ľavej strany. Gábor Janik následne zakončil do prázdnej brány po protiútoku pri hre domácich s vysunutým brankárom.

Gólové hody pokračovali v 32. minúte, keď Oto Malík nabil kapitánovi Vajdovi na 8:2. V druhom polčase vystriedal Mičudu v bráne MIBY Pavol Pecho, ktorý sa taktiež zapájal do ofenzívy a v 34. minúte našiel presne zakončujúceho Prokaja, ktorý tak zaknihoval hetrik. V 37. minúte pridal Hudek pekným oblúčikom z prvej svoj druhý presný zásah v zápase. Krátko na to strelilo Komárno svoj tretí gól, keď Róbert Simon trafil prázdnu bránu z vlastnej polovice palubovky. Posledné slovo však mali Bystričania, keď Vajda svojím druhým gólom upravil na konečných 11:3.

Martin Majling, tréner MIBA Banská Bystrica: „Dnešný zápas bol na oko jednoduchý, ale mali sme veľký rešpekt, lebo v Leviciach sme prehrali 9:2. Na poslednú chvíľu nám odišiel Marek Belaník, s ktorým sme boli dohodnutí. Na poslednú chvíľu sme vybavili Mariána Hudeka, dnes sa pred zápasom zoznámil v šatni s tromi chalanmi, takže sme nečakali na našej strane nejakú súhru. Chalani ale potvrdili svoje individuálne kvality, dali pekné góly do prázdnej brány. V prvom polčase sme rozobrali súpera, od toho momentu bol odovzdaný. Zvládli sme to úplne v pohodičke, ale je to len jeden zápas. Všetky ďalšie budú oveľa ťažšie.“

Niké Futsal Extraliga – 3. kolo – piatok 23.09.2022 – ŠH Dukla na Štiavničkách

MIBA Banská Bystrica – Futsal Team Komárno 11:3 (6:0)

Góly: 6. a 11. Mičuda, 7., 16. a 34. Prokaj, 8. a 11. Samson, 21. a 37. Hudek, 32. a 39. Vajda – 23. Palacka, 24. Janik, 38. Simon. Bez kariet. Rozhodovali: Matula – Šeršeň. Diváci: 30

Zostava MIBA Banská Bystrica: Mičuda (21. Pecho) – Kršák, Hudek, Vajda (C), Malík, Čief, Prokaj, Samson

Zostava Futsal Team Komárno: Poldauf – Horák, Palacka (C), Gál, Tóth, Janik, Csicsó, Simon

1 0 0 1 0:9 0

Futsalisti MIBA Banská Bystrica sa najbližšie predstavia v piatok 30. septembra o 19.00 h na palubovke úradujúceho majstra Mimel Lučenec, a to v rámci 4. kola Niké Futsal Extraligy.