Futbal na dedinách nepauzoval ani počas reprezentačnej prestávky, a tak sa počas posledného septembrového víkendu odohralo 8. kolo nižších futbalových súťaží. Náš fotograf zavítal na štvrtoligové derby do Badína a na víťazný zápas ženského družstva MFK Dukla Banská Bystrica.

Banskobystrická Dukla cez víkend nehrala, keďže reprezentačná prestávka sa týka aj Fortuna ligy. V akcii však boli treťoligisti z banskobystrického regiónu. A-mužstvo RSC Hamsik Academy vo 8. kole III. ligy Západ otočilo doma zápas s Martinom. Podkonice zas doma prišli o vedenie proti lídrovi tabuľky. Treťoligovým zápasom sa venujeme v samostatnom článku. V tradičnom sumári nižších súťaží mapujeme dianie v ligách Stredoslovenského futbalového zväzu a Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica.

V štvrtoligovom derby uspela Šalková

Jedným z najväčších lákadiel víkendu bolo sobotné stretnutie 8. kola Majstrovstva regiónu – Stred, v ktorom Badín po dvoch výhrach v rade hostil Šalkovú, ktorá prehrala posledné tri štvrtoligové zápasy. Po prvom polčase viedli najtesnejším rozdielom hostia, keďže v 39. minúte rozvlnil sieť Richard Pázmány. Snaha Badínčanov o vyrovnanie nepriniesla ovocie ani v druhom dejstve. Šalková v 83. minúte zdvojnásobila svoje vedenie, keď Pavol Dobrík spečatil stav na konečných 0:2. Šalková tak ukončila 3-zápasovú sériu prehier a preskočila Badín v tabuľke. Z tohto derby vám prinášame aj bohatú fotogalériu, ktorú nájdete pod článkom.

Medzibrod s ďalšou výhrou, Ľupča vonku nebodovala

Piatoligový Medzibrod je späť na víťaznej vlne a v tabuľke V. ligy skupiny JUH mu patrí 3. priečka. V nedeľu o 15.00 h privítal Sokol pred približne 150 divákmi Radzovce, ktoré sa už v 4. minúte ujali vedenia. Domáci ale odpovedali už v 9. minúte zásluhou Nikolasa Pliešovského.

Po zmene strán mal strelecky navrch Medzibrod. V 58. minúte poslal domácich po prvýkrát do vedenia Ivan Pipich. V 63. minúte zvýšil na 3:1 Mário Ždanský, ktorý tak, ako viacerí hráči RSC Hamsik Academy, vypomohol Medzibrodu v rámci spolupráce medzi klubmi. Radzovce v 63. minúte znížili na 3:2, keď pokutový kop premenil Juraj Lipták. Posledné slovo však mal Sokol, konkrétne ďalší kmeňový hráč Hamšíkovcov Adam Bobrovský, ktorý v 70. minúte upravil na konečných 4:2.

Slovenská Ľupča viedla v Hajnáčke od 18. minúty po zásahu Michala Čiefa. Domácim sa však podarilo otočiť zápas gólmi zo 49. a 63. minúty.

Selce vyhrali v Hrochoti, Sásová v Krupine

Šiesta liga opäť ponúkla viacero zápasov, ktoré pútali pozornosť futbalových priaznivcov z regiónu. Všetky stretnutia 8. kola VI. ligy skupiny C sa odohrali v nedeľu od 15.00 h. V súboji dvoch celkov z blízkeho okolia sa Selce ujali vedenia v Hrochoti už v 9. minúte zásluhou Samuela Straku. Domáci následne otočili priebežný stav, keď sa dvakrát presadil Peter Zátroch. Ešte pred prestávkou vyrovnal na 2:2 Matej Považanec. Po zmene strán skórovali už len Selčania. V 55. minúte prinavrátil hosťom vedenie Serhiy Kurta a v 67. minúte zvýšil na 2:4 svojím druhým gólom Považanec. Stretnutie sledovalo podľa oficiálneho zápisu 150 divákov.

V súboji dvoch nováčikov v spoločnosti bývalej V. ligy skupiny C hostil Priechod približne pred 100 divákmi posledný Sliač. Domáci potvrdili rolu favorita najmä v prvom polčase, keď vyhrávali rozdielom triedy po góloch Karola Rakytu, Ivana Pařenicu a Martina Štulajtera z penalty. V 55. minúte hostia znížili na 3:1 zásluhou Lukáša Mesíka. Sliaču sa však nepodarilo zdramatizovať zápas, ktorého výsledku dal konečnú podobu v 74. minúte Peter Vozár.

Hráčom Jakuba doma nevyšiel zápas proti tabuľkovo nižšie postavenému Hliníku nad Hronom podľa predstáv. Hostia vyhrali najmä vďaka lepšiemu prvému polčasu, po ktorom viedli 0:2. Ihneď po prestávke znížil na 1:2 Peter Lupták, ale domácim sa už vyrovnať nepodarilo. Hliník pridal v 70. minúte tretí gól. Stretnutie sledovalo podľa oficiálneho zápisu 150 divákov.

Sásová sa po domácej prehre so Selcami v minulom kole vrátila v Krupine na víťaznú vlnu. Už v 3. minúte poslal hostí do vedenia Mário Markovič. Domáci v 25. minúte vyrovnali z penalty, ale v 35. minúte prinavrátil Sásovej vedenie, taktiež z bieleho bodu, Oliver Ďurta. Po zmene strán prišli momenty Martina Sedliaka, ktorý nastrieľal hetrik v rozmedzí 46. a 57. minúty. V 87. minúte mali hostia k dispozícii ďalší pokutový kop, ale ten René Turčan nepremenil. V samom závere ešte Krupina upravila na konečných 2:5.

Ľubietová porazila v derby Strelníky

O tom, že derby nemá favorita, nás v sobotu presvedčili futbalisti Ľubietovej, ktorí sa pred 8. kolom nachádzali na predposlednom mieste tabuľky 7. ligy ObFZ. Baníku sa v súboji susedných obcí podarilo zdolať dovtedy tretie Strelníky. Už v 2. minúte poslal domácich do vedenia Michal Lakomčík. Strelníky vyrovnali v 15. minúte zásluhou Vratislava Debnára. Ľubietovej prinavrátil vedenie v 28. minúte Ondrej Turčan a tesne pred prestávkou zvýšil na 3:1 Michal Lakomčík, ktorý v 56. minúte skompletizoval hetrik gólom na 4:1. Strelníkom sa podarilo už len znížiť na 4:2, keď v 60. minúte pridal svoj druhý gól v zápase Debnár.

V nováčikovskej sezóne sa pomerne dobre darí Malachovu, ktorý ťahá 3-zápasovú sériu bez prehry. Vo 8. kole 7. ligy ObFZ BB sa hráčom Malachova podarilo v 7-gólovej prestrelke tesne zdolať Poniky. Brusno zvíťazilo v Michalovej 2:4, pričom dvakrát skóroval Jakub Chromek, ktorý videl v 83. minúte druhú žltú kartu.

Horné Pršany uspeli v 10-gólovej prestrelke v Tajove

V najnižšej súťaži zaujal šláger 8. kola, v ktorom Tajov privítal Horné Pršany. V zápasoch Horných Pršian padá už tradične veľa gólov, čo sa potvrdilo aj v Tajove. Na zásah hosťujúceho Andreja Shuberta z 10. minúty odpovedal v 15. minúte Tomáš Bielik. V 34. minúte prinavrátil Iskre vedenie z bieleho bodu Martin Riečan, ale domáci Karol Bartovič ešte do prestávky otočil dvomi gólmi na 3:2.

Krátko po zmene strán zvýšil na 4:2 Michal Kucka, ale to bolo zo strany Tajova všetko. Peter Karkalík dvomi gólmi z 55. a 66. minúty vyrovnal na 4:4. V 76. minúte zavŕšil skvelý obrat svojím druhým presným zásahom Riečan. V 80. minúte si neudržal nervy na uzde Peter Rončák, ktorý videl za napadnutie súpera červenú kartu. Medzi dvojgólových strelcov sa zaradil aj Shubert, ktorý v samom závere spečatil stav na konečných 4:6. Horné Pršany sa tak bodovo dotiahli práve na Tajov.

Duklistky opäť vyhrali

Ženský tím banskobystrickej Dukly zbiera viac výhier ako v minulej sezóne. V sobotu v Kremničke sa Duklistkám podarilo opäť uspieť. Proti Trenčínu poslala domáce družstvo do vedenia v 7. minúte Adriana Briššová. Hostky síce v 44. minúte vyrovnali, ale ešte do prestávky prinavrátila vedenie Dukle svojím druhým gólom Briššová.

Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu. V 61. minúte zvýšila na 3:1 Lenka Mazúchová. Hráčky AS Trenčín zareagovali v 71. minúte kontaktným gólom, ale už v 73. minúte sa priamo zo štandardnej situácie presadila Mazúchová, ktorá sa tak zaradila medzi 2-gólové strelkyne. Zo stretnutia, v ktorom ženy MFK Dukla porazili hráčky trenčianskeho AS, vám prinášame aj bohatú fotogalériu.