Banskobystrickí futsalisti v prvom zápase sezóny utŕžili v Leviciach debakel 9:2. Vo štvrtok 24. novembra prišiel v hale na Štiavničkách čas na odvetu, z ktorej vám prinášame aj fotogalériu a reakcie aktérov. V článku nájdete aj videozostrih. Hráči MIBA Banská Bystrica zvládli duel 10. kola extraligy na výbornú.

Futsalisti banskobystrickej MIBY si v súboji s Levicami chceli napraviť chuť po poslednej prehre na palubovke favorizovanej Prievidze. V súboji šiesteho s piatym celkom tabuľky si prvú tutovku vypracovali na začiatku 6. minúty domáci, keď Marián Hudek našiel z pravej strany pred bránou voľného Michala Čiefa, proti ktorému ale včas vybehol brankár Levíc Erik Bielik.

O niekoľko desiatok sekúnd neskôr podržal MIBU brankár Tomáš Mičuda dobrým zákrokom proti strele Szabolcsa Jakubíka. Vzápätí vyrazil Filip Samson a Pavol Telúch do prečíslenia, no črtajúcu sa gólovú šancu zmaril brániaci hráč hostí. Krátko na to sa už skóre menilo, keď Pavol Gabaš presnou strelou zo strednej vzdialenosti do dolného rohu brány poslal Levice do vedenia – 0:1.

V 9. minúte mali hráči MIBY k dispozícii nepriamy kop z hranice pokutového územia. Tréner Martin Majling si tak zobral oddychový čas, aby svojím zverencom čosi nakreslil. Kapitán Peter Vajda rozhýbal loptu vpravo na Mariána Hudeka, ten prihral vľavo Čiefovi, ktorý signál zakončil a z dorážky vyrovnal na 1:1 dôrazný Pavol Telúch.

Ďalšie šance si vypracovali hostia a po jednej z nich sa v 12. minúte triaslo brvno Mičudovej brány, keď zakončoval Chamilla. Bystričania dokonali obrat v 15. minúte, keď Telúch dobre zapracoval v strede ihriska a prihral do šance voľnému Čiefovi, ktorý poslal loptu rutinérsky povedľa brankára Levíc k jeho ľavej tyči – 2:1.

V 18. minúte mohli Levičania vyrovnať, keď sa v dvojici ocitli úplne sami pred Mičudom, no Gabaš po prihrávke od Richarda Bačíka netrafil zblízka odkrytú bránu. Skóre sa do prestávky menilo ešte raz, keď Bačík vystrelil do brvna a po následnom brejku skóroval na opačnej strane pomedzi Bielikove nohy Michal Konder – 3:1.

V úvode druhej 20-minútovky sa Leviciam podarilo znížiť na 3:2, keď sa po oblúčiku za domácu obranu presadil pred bránou prudkou strelou z prvej z voleja kapitán Viliam Rakica. Bystričania si prinavrátili 2-gólové vedenie v 28. minúte po tom, čo gólman hostí Bielik vybehol z brány, Čief po súboji s ním udržal loptu na halovkách domácich a Konder po druhýkrát dopravil loptu do brány – 4:2.

V 30. minúte spálil ďalšiu šancu domácich Čief a krátko na to sa zoči-voči Bielikovi ani na dvakrát nepresadil Konder, ktorý si predtým pekne vymenil loptu s Telúchom. V 34. minúte predviedla táto dvojica ďalšiu narážačku pred bránou, no tentokrát minul Telúch. Levičania mohli potrestať nevyužité príležitosti súpera v 36. minúte, no osamotený Rakica po prihrávke z pravej strany napálil loptu zblízka len do pravej tyče Mičudovej svätyne.

V záverečných minútach to hostia skúšali hrou bez brankára, ktorá im ale ovocie nepriniesla. Levičania sa navyše dopustili šiesteho faulu v druhom polčase, a tak mala MIBA v 38. minúte k dispozícii desiatku. Brankár Mičuda penaltu premenil prudkou strelou povedľa Petra Mútňana, ktorý išiel do brány len na pokutový kop – 5:2. V súboji tabuľkových susedov tak uspeli futsalisti MIBY, ktorí sa Leviciam priblížili na rozdiel jediného bodu.

Povedali o zápase pre BBonline.sk

Martin Majling, tréner MIBA Banská Bystrica: „Zápas bol opäť napínavý. Škoda, že nebolo viac divákov, lebo sa hral naozaj kvalitný futsal. Súper hral rýchlo, v pohybe, mal nacvičené kombinácie a dosť nám robil problémy. Porovnal by som to k zápasu s Pinerolou pred dvomi týždňami, veľmi podobný zápas, bolo to o tom, komu toho viacej padne. Vôľa našich chalanov sa ťahala od Prievidze, kde sme síce prehrali, ale chalani tam podali vynikajúci bojovný výkon. Dnes opäť bojovali, šmýkali sa, nevypustili nič, a tým pádom sa asi aj rozhodujúci gól pridal na našu stranu. V druhom polčase sme si to už postrážili, zvlášť keď súper na nás vybehol a nazbieral rýchlo päť faulov. Levice sú náš odveký rival, opäť to bolo nervózne, svedčí o tom dosť faulov a kariet. Ani neviem, čím to je, lebo na oboch stranách sa pomenilo viacero chalanov, ale stále je tam to napätie. Asi je to niekde zakódované, že súboj nás a Levíc musí byť vždy na ostrie noža.“

Michal Konder, autor dvoch gólov MIBY: „Po dvoch tesných prehrách sme konečne chceli bodovať naplno, čo sa nám aj podarilo. Súpera poznáme veľmi dobre, takže nás ničím neprekvapil. Hrali sme to, čo sme chceli, až na to, že sme boli veľmi nepresní a niekedy zbrklí. Veľakrát sme nezachytili pohyb súpera, ktorý to ale nedokázal vôbec využiť. Vynahradili sme to ale bojovnosťou a peknými akciami do ofenzívy, takže zaslúžene sme vyhrali.“

Pavol Telúch, strelec prvého gólu MIBY: „Chceli sme vyhrať, hlavne preto, že sme hrali doma. Tri body sú dobré. Celkom dobre sme sa na zápas pripravili, veď sme vyhrali o tri góly. Škoda, mohli sme vyhrať vyšším rozdielom, škoda nepremenených šancí. Levice sa snažili, ale chýbala im efektivita vo finálnej fáze. My sme boli efektívnejší. Chémia v našom tíme je celkom dobrá, bojovalo sa od prvej do poslednej sekundy, nikto nevypustil ani jeden súboj. Pokiaľ ide o môj výkon, futsal mi začína chutiť, začalo mi to tam padať. Pán tréner Majling mi dal príležitosť, snažím sa ju využívať a ukázať mu, že sa správne rozhodol.“

Niké Futsal Extraliga – 10. kolo – štvrtok 24.11.2022, 20.00 h – ŠH Dukla na Štiavničkách – B. Bystrica

MIBA Banská Bystrica – Futsal Team Levice 5:2 (3:1)

Góly: 9. P. Telúch, 15. Čief, 18. a 28. Konder, 38. Mičuda (pen.) – 7. Gabaš, 21. Rakica. ŽK: 12. Vajda, 36. Čief – 16. Švec, 38. Gabaš. Rozhodovali: Behančín, Havrila – Mózer. Diváci: 50.

Zostava MIBA Banská Bystrica: Mičuda (Pecho) – Kršák, Konder, Hudek, Vajda (C), Lukáč, Adamov, Ternuščák, Riša, P. Telúch, Prokaj, Čief, Samson.

Futsal Team Levice: Bielik (Mútňan) – Švec, Víglaš, Ármai, Chamilla, Rakica (C), Jakubík, Bačík, Macho, Fedyk, Budovec, Gabaš.

9 0 1 8 12:78 1

Futsalisti MIBA Banská Bystrica sa v rámci Niké Futsal Extraligy najbližšie predstavia opäť na domácej palubovke v hale na Štiavničkách, kde v piatok 9. decembra o 20.00 h privítajú v rámci 11. kola tím CopyLeaders Prievidza. Ešte predtým, v piatok 2. decembra, nastúpia bystrickí futsalisti o 18.00 h na zápas osemfinále Slovenského pohára na palubovke Kysuckého Nového Mesta.

Juniori MIBY si z úvodného dvojzápasu odniesli 4 body

Vo štvrtok 24. novembra bol v akcii aj juniorský tím MIBY. Kategória U17 odohrala v Leviciach prvé dva zápasy v sezóne. Mladí bystrickí futsalisti najprv remizovali s domácimi Levicami 1:1, keď ze MIBU skóroval Bednár. Následne sedemnástka MIBY porazila Komárno 4:1, keď sa dvakrát gólovo presadil Kočtúch a po jednom presnom zásahu pridal Floch a Bihár.

Zostava MIBA U17: Prostredný M. – Solárik (C), Blihár, Bednár, Floch, Kočtúch, Chaban, Supuka.