Futsalisti MIBA Banská Bystrica sa v piatok večer predstavili v dohrávke 2. kola extraligy na palubovke jedného z favoritov súťaže, kde vykročili za prekvapením, no napokon nebodovali. V Prievidzi nechýbal ani náš fotograf.

V prvom polčase boli efektívnejší hostia. V 5. minúte sa Bystričanom pri hre s vysunutým brankárom Mičudom podarilo vykombinovať domácu obranu a Samuel Prokaj sa osamotený pred bránou nemýlil – 0:1. V 15. minúte vyšiel hráčom MIBY protiútok, keď Konder obišiel protihráča, čím vytvoril situáciu troch proti jednému, prihral vľavo Otovi Malíkovi, ten z prvej naservíroval loptu pred bránu Prokajovi, ktorý pridal svoj druhý gól v zápase – 0:2.

Domáci krátko po zmene strán znížili zásluhou Filipa Petrušića, ktorý si posunul loptu z pravej strany na os palubovky a prestrelil hráčov pred bránou aj gólmana Mičudu – 1:2. O vyrovnanie sa v 28. minúte postaral po kombinácii Prievidžanov a narážačke s Petrušićom z prebránkového priestoru Marco Delunas. Krátko na to, v 30. minúte, zavŕšil obrat domácich Zvonimir Horvat, ktorý sa presadil presnou strelou z ľavej strany zo strednej vzdialenosti k ľavej tyči brány MIBY – 3:2.

Dominancia Prievidze v druhom polčase pokračovala v 35. minúte, keď po prihrávke z ľavej strany skóroval pred bránou na dvakrát Patrik Zaťovič – 4:2. Po následnej rozohrávke hostí získal loptu Almedin Bundavica, ktorý na konci protiútoku našiel pred bránou presne zakončujúceho Adama Vrábela – 5:2. MIBE sa v 39. minúte podarilo skorigovať na konečných 5:3 zásluhou brankára Tomáša Mičudu, ktorý sa presadil nekompromisnou strelou z priameho kopu. Gólman hostí ešte v samom závere nepremenil pokutový kop.

Martin Majling, tréner MIBA Banská Bystrica: „Do zápasu v Prievidzi sme išli s cieľom potrápiť druhý tím tabuľky, ktorý doteraz nestratil ani bod. Od úvodu stretnutia sme pozorne bránili a vyrážali do rýchlych protiútokov. Prakticky celý prvý polčas nám naša taktika vychádzala a hoci mal super územnú prevahu, na čisté šance sa hrala vyrovnaná partia. Nám sa podarilo po dvoch pekných akciách skórovať vďaka Prokajovi, kým súperove šance bravúrne likvidovali naši obetaví hráči s výborným Mičudom v bráne. Do druhého polčasu sme nič nemenilo na taktike, no súper nám rýchlo strelil kontaktný gól.

V polovici druhého polčasu prišli bohužiaľ dva zlepené góly domácich, kým naše šance ostali nevyužité a domáci tak otočili skóre stretnutia. Našim chalanom pomaly dochádzali sily, ale zápas nevzdávali, no vyrovnávajúci gól sa nám nepodarilo streliť a na druhej strane opäť súper v priebehu minúty strelil ďalšie dva góly. V závere stretnutia ešte skorigoval z priameho kopu Mičuda a následne aj nepremenil 10-metrový kop. Tesná prehra nás mrzí, ale ukázala nám náš ďalší výkonnostný progres. Verím, že káder, aj zásluhou navrátilca Lukáša Rišu, sa nám podarí stabilizovať a vrátime sa výkonmi i výsledkami do prvej polovice tabuľky.“

Niké Futsal Extraliga – dohrávka 2. kola – piatok 18.11.2022 – CITY Aréna – Prievidza

CopyLeaders Prievidza – MIBA Banská Bystrica 5:3 (0:2)

Góly: 21. Petrušić, 28. Delunas, 30. Horvat, 35. Zaťovič, 36. Vrábel – 5. a 15. Prokaj, 39. Mičuda. ŽK: 9. Bundavica, 25. Zaťovič, 33. Delunas – 15. Konder, 27. Riša, 33. Hudek, 33. Čief. ČK: 39. Bundavica. Rozhodovali: Behančín – Filkus, Michna. Diváci: 200.

Zostava MIBA Banská Bystrica: Mičuda (Pecho) – Kršák, Konder, Hudek, Vajda (C), Malík, Riša, P. Telúch, Prokaj, Čief.

8 0 1 7 12:59 1

Futsalisti MIBA Banská Bystrica sa najbližšie predstavia na domácej palubovke v hale na Štiavničkách, kde vo štvrtok 24. novembra o 20.00 h privítajú v rámci 10. kola Niké Futsal Extraligy Futsal Team Levice.