Futbalisti banskobystrickej Dukly odohrali v sobotu 26. novembra prípravný duel v Poľsku. Proti domácej Cracovii sa im nepodarilo skórovať.

Stretnutie započalo o 11.30 h neďaleko Krakova v Racznej, kde má domáca Cracovia, ktorá je po jeseni na 8. priečke tabuľky najvyššej poľskej súťaže, svoje tréningové centrum. Už v 3. minúte išiel do vedenia poľský celok, keď sa Benjamin Källman presadil zblízka hlavou po rohovom kope z pravej strany – 1:0.

V prvom polčase prevládal na prírodnom trávniku medzišestnástkový futbal. Lopta sa síce po väčšinu priebehu prvého dejstva nachádzala na polovici domácich, no Bystričania si vo finálnej fáze nevypracovali gólové príležitosti, pričom to skúšali najmä centrovanými loptami.

V úvode druhej 45-minútovky musel brankár Dukly Matúš Hruška zakročiť proti strele Filipa Balaja zvnútra pokutového územia. Zverenci trénera Michala Ščasného mohli vyrovnať v 60. minúte, keď sa na pravej strane šestnástky ocitol osamotený Marian Pišoja, ktorý však minul vzdialenejší horný roh brány Lukáša Hrošša.

V 63. minúte si zas na ľavej strane pokutového územia vytvoril palebnú pozíciu Martin Rymarenko, ktorý tesne minul vzdialenejšiu tyč brány Cracovie. O niekoľko desiatok sekúnd neskôr vyhral Lukáš Migaľa súboj na hranici šestnástky a Adam Hanes sa ocitol sám pred bránou, no prudkou strelou ju prekopol.

V 70. minúte zastavil Hruška v pokutovom území nedovolene Marcina Budzińskiho, a tak mala Cracovia k dispozícii pokutový kop. Filip Balaj poslal loptu z bieleho bodu vľavo dole a brankár Dukly zneškodnil penaltu skvelým zákrokom. Hruška podržal hostí aj v 83. minúte pri ďalšej šanci Budzińskiho, ktorý po nákope za obranu Dukly pálil z hranice šestnástky. V závere zápasu si už hráči MFK Dukla gólovú príležitosť nevypracovali, a tak podľahli Cracovii najtesnejším rozdielom.

Prípravný zápas – sobota 26.11.2022, 11.30 h – Cracovia Training Center v Racznej

MKS Cracovia SSA – MFK Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0)

Gól: 3. Källman.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Kupčík (C), Uhrinčať, Záhumenský – B. Ľupták (46. Faško), Richtárech – Slávik (46. Pišoja), Gašparovič (64. Köröš), Rymarenko (64. D. Jackuliak) – Franko (46. Hanes).
Tréner: M. Ščasný.