Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica nastúpili v utorok 10. januára na obed na prvý zápas zimnej prípravy pred jarnou časťou, v ktorom na Mestskom mládežníckom štadióne v Radvani privítali druholigistu z Prešova. V článku nájdete aj fotogalériu a pozápasové vyjadrenia oboch trénerov aj Adriána Káčeríka, ktorý skóroval hneď v prvom zápase v drese Dukly.

Skóre stretnutia sa menilo už v 4. minúte, keď David Jackuliak vysunul skvelou prihrávkou na ľavú stranu šestnástky Adama Hanesa, ktorý si obhodil brankára hostí a poslal loptu pred bránu, kde z prvej presne zakončil Adrián Káčerík, prvá zimná posila Dukly. V ďalšom priebehu prvého polčasu vyložené tutovky chýbali.

V závere prvej 45-minútovky sa však Prešovčanom podarilo otočiť priebežný stav. V 44. minúte poslali hostia do šestnástky strieľanú prihrávku, ktorú tečoval jeden z brániacich hráčov Dukly, lopta smerovala do brány a Patrik Prikryl ju v snahe odkopnúť z bránkovej čiary poslal do vlastnej brány, keďže to mal už na dlhú nohu. Krátko na to sa parádnym kúskom zaskvel Kamil Karaš, ktorý výstavnou strelou spoza šestnástky od brvna poslal Prešov do vedenia – 1:2.

Tréner Dukly Michal Ščasný urobil cez prestávku viacero zmien a do hry poslal zverencov, ktorí mali v jesennej časti najväčšiu minutáž. O konečnom výsledku rozhodla pasáž od 64. do 72. minúty, kedy Bystričania skórovali hneď trikrát. Na 2:2 vyrovnal Dávid Richtárech, ktorý sa presadil zvnútra pokutového územia po prihrávke Timoteja Záhumenského z ľavej strany.

Dukle prinavrátil vedenie Michal Faško, ktorý skóroval v pokutovom území po asistencii Káčeríka z pravého krídla. Následne predviedol svoje umenie Róbert Polievka. Najlepší strelec Dukly v aktuálnej sezóne v šestnástke vyšachoval jednou kľučkou hneď dvoch brániacich hráčov Tatrana naraz a upratal loptu k pravej tyči brány hostí. Zverenci trénera Michala Ščasného tak zvládli prvý prípravný zápas v tomto roku, keď vedúci celok tabuľky druhej najvyššej súťaže zdolali 4:2.

Povedali o zápase pre BBonline.sk

Michal Ščasný, tréner MFK Dukla: „Nejde ani tak o výsledok, aj keď samozrejme, každá výhra poteší. Rozdelil by som to na dva polčasy. V tom prvom sme mali veľké problémy, Prešov bol lepší. Chalani, ktorí nastúpili do druhého polčasu, ukázali veľa krásnych kombinácií. Myslím si, že ten druhý polčas bol už v poriadku.“

Adrián Káčerík, prvá zimná posila Dukly, strelec úvodného gólu: „Tešil som sa už po dlhej dobe na taký zápas, som rád že sme ho zvládli. Vybehali sme sa, hlavne sa nikto nezranil. Dali sme štyri góly, čo ma teší najviac. Myslím si, že obidva polčasy boli dobré. Každý dal do toho hlavne po fyzickej stránke všetko. Pri mojom góle mi Aďo Hanes prihral pekne pod seba, ja som sa snažil z prvej netrafiť brániaceho hráča, padlo to tam a som veľmi rád, že som hneď v prvom zápase skóroval. Zatiaľ je to tu super, cítim od spoluhráčov podporu. Vidím, že ma chcú prijať do kabíny a ja sa snažím odvďačiť tým, že im dám na ihrisku všetko, čo viem. Myslím si, že zatiaľ to funguje.“

Marek Petruš, tréner 1. FC Tatran Prešov: „Myslím si, že sme videli dobrý zápas. Som veľmi spokojný s prístupom hráčov, takisto s našim výkonom približne do nejakej 70. minúty. Potom už mala Bystrica jednoznačne navrch, mala kvalitu, my sme to prestriedali. Na prvý tohtoročný zápas môžem vysloviť spokojnosť, aj keď sme prehrali.“

Prípravný zápas – utorok 10.01.2023, 12.00 h – MMŠ Radvaň

MFK Dukla Banská Bystrica – 1. FC Tatran Prešov 4:2 (1:2)

Góly: 4. Káčerík, 64. Richtárech, 70. Faško, 72. Polievka – 44. Prikryl (VG), 45. Karaš. Diváci: 92.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Pišoja (46. Migaľa), Kupčík (46. Uhrinčať), Prikryl (46. Willwéber) – Slávik (46. Faško), Köröš, Káčerík (C), Richtárech (71. Pišoja), D. Jackuliak (46. Záhumenský) – Franko (46. Polievka), Hanes (46. Rymarenko).

Zostava 1. FC Tatran Prešov: Kuchynskyi – Šimko, Baran, Horváth, Nagy – Keresteš (55. Milunović), Olejár, Jendrek (55. Macej), Karaš (79. Pribula) – Dolný (C) (64. Terpaj), Andrić (74. Novotňák).

Plán prípravných stretnutí MFK Dukla Banská Bystrica

utorok 10. január, 12.00 h: MFK Dukla Banská Bystrica – 1. FC Tatran Prešov 4:2

sobota 14. január, 12.00 h: MFK Zemplín Michalovce – MFK Dukla Banská Bystrica 2:1 (Tatranská Lomnica)

utorok 17. január, 13.00 h: 1. SK Prostějov – MFK Dukla Banská Bystrica 0:5 (Prostějov)

sobota 21. január, 13.00 h: FK Mladá Boleslav – MFK Dukla Banská Bystrica (Mladá Boleslav)

sobota 28. január, 11.00 h – MFK Dukla Banská Bystrica – FC Košice (MMŠ Radvaň)

Časy stretnutí nie sú definitívne, môžu sa ešte zmeniť.