Futsalistky Sport Ladies Club Banská Bystrica nastúpili v nedeľu 8. januára na dohrávku 2. kola extraligy na palubovke Prešovčaniek. Bystričanky síce po prvom polčase viedli, no napokon odišli bez bodu.

Bystričanky išli do vedenia už v prvej minúte, keď sa presadila Vanessa Dunajská. Hostky zvýšili svoje vedenie v 9. minúte po rýchlom protiútoku, na konci ktorého si Prešovčanka Kundravá dala vlastný gól. Napriek tomu, že bystrické futsalistky viedli o dva góly, súper mal množstvo príležitostí, avšak so zlou kvalitou zakončenia. Bystričanky sa mohli oprieť o zákroky brankárky, ktorou pri absencii Petry Tišliarovej bola Dominika Kopernická, taktiež brankárka so skúsenosťami s reprezentácie. V 18. minúte predsa len vsietili gól aj Prešovčanky, keď sa presadila Katarína Bučková, 15-ročný veľký talent slovenského futbalu. Hráčky Banskej Bystrice si prinavrátili dvojgólové vedenie pred koncom prvého polčasu zásluhou Lenky Mazúchovej, ktorá z priameho kopu napálila loptu do šibenice – 3:1.

V druhom dejstve sa súper prezentoval hrou s vysokým napádaním, čo robilo Bystričankám problém pri ich rozohrávke, a čo vyústilo do trojminútovky, v ktorej domáce otočili stav zápasu gólmi Bučkovej, Juskovej a Mihokovej – 4:3. Najmä Mihokovej gól bol pre hostky nešťastný, keď sa lopta dostala do brány pomedzi nohy kapitánky Natálie Veselovej aj brankárky Kopernickej. Bystričanky sa pokúšali o vyrovnanie, viazlo to však v koncovke. V 34. minúte skompletizovala hetrik domáca Katarína Bučková, keď si kľučkou a pekným zakončením poradila s obranou Bystrice aj brankárkou Kopernickou – 5:3. O zápase sa zdalo byť rozhodnuté v 36. minúte, keď sa po zisku lopty presadila štvrtým gólom Bučková – 6:3. Po tomto góle protestovali hráčky Bystrice, ktoré avizovali faul pri zisku lopty Bučkovou. Z následného tlaku pred koncom vyťažili hráčky SLC len jeden gól, ten vsietila Nikola Gajdošová, ktorá sa do zostavy vrátila po zranení.

Natália Veselová, kapitánka SLC Banská Bystrica, pre BBonline.sk: „Vedeli sme, že proti Prešovu nás čaká ťažký duel, keďže Prešov má šikovné a rýchle mladé hráčky. Prvý polčas síce skončil pre nás výsledkovo dobre, ale celý polčas sme si koledovali, akurát súperovi sa nedarilo v zakončení. V druhom polčase súper začal hrať vysoký pressing, na čo sme nedokázali adekvátne zareagovať a viackrát mu vlastnou rozohrávkou založili akcie. Na rozdiel od prvého polčasu sme nedokázali dostatočne pokryť súperovu najlepšiu hráčku Katku Bučkovú. Neboli sme strelecky efektívne, a tak sme z Prešova neodniesli ani bod.“

Niké Ženská futsalová extraliga – dohrávka 2. kola – nedeľa 08.01.2023, 15.00 h – Prešov

FK Ekoprim Prešov – SLC Banská Bystrica 6:4 (1:3)

Góly: 18., 25., 34. a 36. Bučková, 25. Jusková, 27. Mihoková – 1. Dunajská, 9. Kundravá (VG), 19. Mazúchová. ŽK: 37. Dunajská (BB). Rozhodovali: Marko – Cisko. Diváci: 20.

Zostava FK Ekoprim Prešov: Valenčinová – Gumanová, Chomová, Jusková, Macková (C), Bučková, Kundravá, Rumančíková, Nedoroščíková, Mihoková, Hrušovská, Dužarová.

Zostava SLC Banská Bystrica: Kopernická – Mazúchová, Dunajská, Veselová (C), Cimermanová, Čierniková, Gajdošová, Gembická, Mileiová, Vojteková.

Tabuľka Niké Ženskej futsalovej extraligy

Klub
Z
V
R
P
Skóre
B
1
ŠK Makroteam Žilina
2 2 0 0 14:6 6
2
FK Ekoprim Prešov
3 2 0 1 14:15 6
3
Sport Ladies Club Banská Bystrica futsal
3 1 0 2 13:17 3
4
CopyLeaders Prievidza
2 0 0 2 8:11 0

Futsalistky Sport Ladies Club Banská Bystrica odohrajú najbližší duel v sobotu 14. januára, keď o 16.00 h nastúpia na stretnutie 4. kola Niké Ženskej futsalovej extraligy na palubovke ŠK Makroteam Žilina.