Počas uplynulého víkendu sa na zelených trávnikoch v okolí Banskej Bystrice odohralo ďalšie kolo nižších futbalových súťaží, ktoré prinieslo niekoľko derby zápasov, veľkých prekvapení a debaklov. V našom tradičnom sumári nájdete aj fotogalérie zo stretnutí Zvolen – Badín, Malachov – Polomka a Horné Pršany – Selce B.

Druholigová Dukla v nedeľu zvíťazila v Žiline proti rezerve tamojšieho MŠK najtesnejším rozdielom, keď v 15. minúte skóroval z dorážky Matej Franko. O súťaž nižšie sa v sobotu odohralo derby v Rakytovciach, ktoré proti nováčikovi z Podkoníc nepotvrdili rolu favorita a zápas sa skončil bez gólov. Z tohto šlágra sme vám priniesli samostatnú fotoreportáž. Mužstvo Kováčovej vycestovalo v nedeľu v rámci 20. kola tretej ligy do Oravského Veselého. Desiata Kováčová podľahla štvrtému celku tabuľky po góloch domácich z úvodu a záveru zápasu 2:0.

Derby bez gólov, Šalková bodovala u lídra

V šlágri 18. kola štvrtej ligy hostil deviaty Zvolen druhý Badín. Zvolenčania si verili na trojbodový zisk, keďže vyhrali všetky tri svoje dovtedajšie jarné zápasy a odlepili sa z posledných miest tabuľky. Badín na jar taktiež neprehral, no v sobotu si pripísal už tretiu remízu v rade. Hosťom sa v závere bezgólového prvého polčasu zranil brankár Andrej Novák, ktorého nahradil Ladislav Malachovský. Ten taktiež neinkasoval, keďže v 59. minúte si hravo poradil so zakončením spoza šestnástky v podaní Viktora Tótha a v 73. minúte po strele Pavla Telúcha z diaľky lopta minula pravú tyč jeho svätyne.

Okrem toho mal nádejné príležitosti v šestnástke Badína aj Róbert Greško, no nemieril presne. Gólom neprispeli ani hráči Badína, ktorí boli najbližšie k otvoreniu skóre v 67. minúte. Z ľavej strany odcentroval Andrej Urgela, Výlupok sklepol loptu pred bránu, kde Vician trafil zblízka na čiare stojaceho brankára domácich Tatára. Hneď na to priťukol Studený loptu Denisovi Urgelovi, ktorý vypálil z hranice šestnástky a loptu odvrátil stopér Zvolena Sylvester pred pokutové územie, odkiaľ vystrelil nepresne Valent. Z bezgólového derby medzi Zvolenom a Badínom vám prinášame aj fotogalériu.

Dobrý výsledok uhrala v sobotu Šalková, ktorá išla na pôde lídra štvrtej ligy z Banskej Štiavnice do vedenia v 6. minúte po vlastnom góle Chmelinu. Favorit však do 22. minúty otočil priebežný stav na 3:1 a zdalo sa, že pohodlne zvíťazí. Šalková sa však nevzdala a ešte do prestávky znížila na 3:2 gólom Mateja Pánika, ktorý pridal krátko po zmene strán aj druhý presný zásah a vystrieľal tak Šalkovej cenný bod za remízu 3:3. Druhú výhru v rade si v nedeľu pripísal Medzibrod, ktorý sa v Tornali ujal vedenia takmer po hodine hry gólom Mateja Karmana. Domáci vyrovnali v 86. minúte, no už v 87. minúte si dali vlastenca, ktorý rozhodol o výsledku 1:2.

Selce vyhrali aj v Krupine, Jakub utŕžil debakel

Selčiansky jarný valec úradoval aj v nedeľu Krupine, kde poslal hostí do vedenia už v 4. minúte Lukáš Riša. Krátko pred polčasovou prestávkou zdvojnásobil vedenie Seliec Peter Ondrejka, ktorý v 88. minúte svojím druhým gólom zvýšil na 0:3. Krupina už len v samom závere skorigovala stav na konečných 1:3. Selčania tak na jar ešte neprehrali, pričom zvíťazili v štyroch z piatich jarných zápasov. Táto forma ich vyniesla na 3. priečku tabuľky.

Dobrú formu má aj Hrochoť, ktorá v nedeľu v rámci 18. kola piatej ligy vyhrala tretí zápas v rade, keď doma porazila silné Brezno 4:2 po presných zásahoch Iosifa Baitara, Filipa Hraška, Simona Sihelského a Michala Poliaka. Domáci zvíťazili aj napriek tomu, že ešte v prvom polčase prišli o dvojgólové vedenie. Jakub prehral v nedeľu druhý duel po sebe, keď v Hliníku nad Hronom utŕžil debakel 8:0. Nedarilo sa ani Slovenskej Ľupči, ktorá v predchádzajúcom kole po prvýkrát v sezóne prehrala a nebodovala ani v nedeľu. Ľupčania totiž vonku podľahli najtesnejším rozdielom poslednej Dobrej Nive. V 84. minúte mohol vyrovnať Tomáš Klinec, ktorý ale nepremenil penaltu.

Priechod vyhral s Nemeckou, Lučatín dal kanára Brusnu

Priechod na jar ešte neprehral a ďalšie tri body si pripísal v nedeľu v domácom súboji s Nemeckou. Skóre otváral v 54. minúte Ondrej Zeleňanský, na ktorého presný zásah odpovedal v 67. minúte Tomáš Rosina. O výhre domácich napokon rozhodol v 71. minúte Martin Štulajter. Po dvoch vysokých prehrách z úvodu jarnej časti zaznamenal ľubietovský Baník v nedeľu druhé víťazstvo v rade, keď uspel na ihrisku Jasenia vďaka dvom gólom Michala Lakomčíka. Domáci v závere zápasu ešte znížili na konečných 1:2 zásluhou Filipa Slabeciusa. Brusno doma hostilo v derby Lučatín, ktorý nedal domácim šancu a vyhral jednoznačne 0:6. Osrblie sa po 18. kole I. triedy vrátilo na pozíciu lídra, keď Strelníkom na ich pôde uštedrilo kanára. Na druhú priečku klesol o skóre Hronec, ktorý remizoval v Čiernom Balogu.

Malachov aj Horné Pršany s jasnou výhrou

V 20. kole II. triedy sme boli svedkami niekoľkých divokých výsledkov. Rezerva Šalkovej nastrieľala Mičinej až 12 gólov, z ktorých až 5 strelil Jozef Mesík. Tajov vyhral aj svoj piaty jarný duel, keď tentokrát po 7-gólovej prestrelke zdolal Dúbravicu. Malachov natiahol domácou výhrou 3:0 nad Polomkou svoju sériu bez prehry už na 13 zápasov. Z duelu, v ktorom v rozmedzí 30. a 43. minúty postupne skórovali Martin Andrejko, Lukáš Dvorský a Milan Kapusta, vám prinášame aj fotogalériu.

Na Horných Pršanoch sa opäť roztrhlo vrece s gólmi. Domáci tím si totiž v nedeľu vychutnal Baláže výsledkom 7:1, pričom hetrikom sa zaskvel Branislav Krajčír. Aj z duelu Horné Pršany – Selce B vám prinášame fotogalériu. Riečka potvrdila rolu favorita na ihrisku posledného Hiadľa, Staré Hory remizovali v Dolnej Lehote a Harmanec doma nedal šancu Pohronskej Polhore.