Veľkonočný víkend priniesol aj ďalšiu dávku obľúbeného dedinského futbalu. V sumári nižších súťaží nájdete aj fotogalérie až z piatich zápasov, konkrétne zo stretnutí Pliešovce – Zvolen, Slovenská Ľupča – Krupina, Ľubietová – Brusno, Tajov – Šalková B a Riečka – Horné Pršany.

Rakytovce na jar naďalej stopercentné, Podkonice remizovali

Rakytovce vycestovali v sobotu v rámci 19. kola tretej ligy na ihrisko piateho Lučenca. Skóre stretnutia otvorili domáci, keď sa v 10. minúte strelecky presadil Vano Tsilosani – 1:0. Aktuálne tretí celok tabuľky však dokázal otočiť skóre v druhom polčase, keď v 65. minúte vyrovnal na 1:1 hlavičkou Ivan Šteiniger a v 79. minúte rozhodol o výhre hostí 1:2 z dorážky Ján Sojka. Rakytovce tak vyhrali aj svoj štvrtý jarný zápas.

„Ťažký zápas na ťažkom teréne. Vedeli sme, že Lučenec bude húževnaté mužstvo, navyše nám prvý polčas úplne nevyšiel. Prehrávali sme súboje, dostali sme gól a to, čo sme si pred zápasom povedali, to aj ostalo v šatni. Cez prestávku sme si povedali niečo, tréner zvýšil hlas. Museli sme súpera napádať vyššie, prehrávali sme 1:0 už sme nemali čo stratiť. Som rád, že nám to v druhom polčase vyšlo. Dali sme pekný prvý gól po krásnej akcii a druhý po dobre kopnutom priamom kope Kohúta. Takéto víťazstvá chutia najlepšie a myslím si, že za druhý polčas sme si zaslúžili vyhrať a odviezť si tri body. Pokiaľ ide o môj gól, tak Vlad Marchuk pekne potiahol akciu, bol faulovaný. Priamy kop Dano Kohút výborne kopol, lopta skočila pred brankárom Jenčom, ten ju ku mne vyrazil a ja som to len dorazil do prázdnej brány. Samozrejme ma teší, že gólom som pomohol mužstvu a získali sme veľmi dôležité víťazstvo,“ zhodnotil pre sociálnu sieť FK Rakytovce Ján Sojka, autor víťazného gólu.

V nedeľu zas deviate Podkonice hostili štvrté Oravské Veselé. Domáci nováčik súťaže išiel do vedenia v 18. minúte po premenenej penalte v podaní Matúša Turňu – 1:0. Podkoničania zdvojnásobili svoje vedenie v 49. minúte, kedy sa po dlhom nákope z polovice domácich natlačil pred brániaceho hráča Martin Sedliak, ktorý sa zoči-voči brankárovi hostí nemýlil – 2:0. V 53. minúte znížil na 2:1 z bieleho bodu Ján Jurky a hráči Oravského Veselého napokon aj vyrovnali na 2:2, keď sa v 73. minúte po centri zo štandardky presadil pred bránou domácich Adam Kraľovanský. Podkonice tak po remíze prerušili sériu troch zápasov bez zisku bodu, hoci zápas mali výborne rozbehnutý aj smerom k výhre. V nedeľu bola v akcii aj ôsma Kováčová, ktorá podľahla druhému Martinu rozdielom triedy a klesla tak na 10. priečku o skóre za Podkonice.

Medzibrod s cenným skalpom Poltára, Zvolen stúpa tabuľkou

V sobotu sa v rámci 17. kola štvrtej ligy predstavila na domácom ihrisku šiesta Šalková, ktorá v súboji tabuľkových susedov privítala piate Príbelce. Oba góly padli až po zmene strán a v priebehu štyroch minút. Do vedenia 1:0 išli v 53. minúte domáci po výbornej strele z priameho kopu v podaní Jána Šimčíka. Príbelce odpovedali už v 57. minúte, keď v blízkosti bieleho bodu zachytil zlú prihrávku domáceho hráča Mário Kurák, ktorý pohotovým zakončením vyrovnal na konečných 1:1. V rovnakom čase bol v akcii aj tretí Badín, ktorý v šlágri kola remizoval na domácej pôde s lídrom z Banskej Štiavnice. Z tohto stretnutia sme vám priniesli samostatnú fotoreportáž.

Medzibrod pred 17. kolom na jar ešte nebodoval, a tak bol v súboji s druhým Poltárom outsiderom. Hráči Medzibrodu však dokázali favorita v nedeľu na domácom trávniku prekvapiť, keď ich v 19. minúte poslal do vedenia Tomáš Tréger a v 55. minúte zvýšil na 2:0 Filip Flaška. Zápas sa napokon skončil výsledkom 2:1, keďže v 70. minúte usmernil loptu do vlastnej brány Peter Belko. Nič to však nezmenilo na tom, že Medzibrod si pripísal prvú jarnú výhru a zároveň cenný skalp silného súpera. Výbornú formu má na jar Zvolen, ktorý vyhral tretí zápas v rade, keď v nedeľu zdolal v derby Pliešovce na ich pôde najtesnejším rozdielom. O jediný gól stretnutia, z ktorého vám tiež prinášame fotogalériu, sa v 63. minúte postaral Róbert Greško. Futbalisti Zvolena sa tak z posledných miest tabuľky vyšplhali už na 9. miesto.

Ľupča s prvou prehrou, skvelý víkend pre Hrochoť

Slovenská Ľupča zažíva skvelú nováčikovskú sezónu v piatej lige, keď bola dlho jej lídrom, no na jar o túto pozíciu prišla. Až v 17. kole sa mužstvu Slovenskej Ľupče nepodarilo bodovať, keď v nedeľu doma prekvapivo podľahlo deviatej Krupine 0:2. Hostia strelili oba góly ešte v úvodnej polhodine stretnutia, z ktorého vám prinášame aj fotogalériu.

Za prekvapenie víkendu môžeme označiť dve výhry poslednej Hrochote, ktorá v piatok v dohrávke 15. kola uspela v Dudinciach po prestrelke 3:5. O výhre hostí rozhodol dvomi gólmi v priebehu 85. minúty Ján Poničan. V nedeľu sa mužstvo Hrochote predstavilo opäť vonku, tentokrát v Jakube, kde prekvapilo domáci, dovtedy na jar neporazený, piaty celok tabuľky. Hostia otvorili skóre v 20. minúte zásluhou Jakuba Hrnčiarika a v 40. minúte zvýšili na 0:2 gólom z pokutového kopu z kopačky Róberta Slávu. Jakub už len znížil na 1:2, keď ešte v 42. minúte skóroval z bieleho bodu Miloš Mišány.

Na jar ešte neprehrali štvrté Selce, ktoré si tentokrát vychutnali desiate Hontianske Nemce výsledkom 5:0. Dvakrát skóroval Miroslav „Mesut“ Debnár a Serhiy Kurta, jeden gól pridal kapitán domácich Filip Koctúr. Druhú nulu v rade vychytal tréner Seliec Roman Radoš. Sásová prehrávala v nedeľu v Hriňovej po polčase 1:0, no v druhom dejstve gólmi Rastislava Kollára, Mária Markovića a Olivera Ďurtu otočila zápas vo svoj prospech.

Priechod porazil rozdielom triedy Poniky,  Ľubietová zdolala Brusno

Mužstvá Osrblia a Hronca v 17. kole I. triedy nezaváhali a potvrdili svoje pozície na čele tabuľky. Darilo sa aj štvrtému Priechodu, ktorý v nedeľu vycestoval na súboj tabuľkových susedov na ihrisko piatych Poník. Hostia otvorili skóre už v 7. minúte gólom Ivana Rakytu. V 17. minúte zvýšil na 0:2 Peter Zehnal, no vzápätí sa na opačnej strane presadil z penalty Lukáš Palovič. Priechod však obrat nepripustil a v druhom polčase si dvomi gólmi Martina Štulajtera a presným zásahom Samuela Škutu vypracoval vedenie 1:5. Poniky už len zmiernili prehru na konečných 2:5 ďalším gólom z penalty, o ktorý sa tentokrát postaral Andrej Piar. Nedeľný program I. triedy priniesol aj derby medzi Ľubietovou a Brusnom. Diváci boli v tomto súboji svedkami len jedného presného zásahu a bol to Michal Lakomčík, ktorý po rohovom kope brata Milana zakončil hlavou presne, čím rozhodol o výhre Ľubietovej najtesnejším rozdielom. Z duelu Ľubietová – Brusno vám prinášame aj fotogalériu.

Šesťbodový víkend pre Tajov aj Riečku

V najnižšej súťaží – II. triede sa počas veľkonočného víkendu odohrali hneď dve kolá. Na jar stopercentný Tajov hostil v piatok rezervu Šalkovej, ktorú zdolal po prestrelke 5:3, pričom až štyrikrát sa strelecky presadil najlepší strelec súťaže Filip Samson. O tri góly viac videli diváci v piatkovom súboji medzi Riečkou a Hornými Pršanmi. Riečka potvrdila rolu favorita, keď zvíťazila jednoznačne 8:3. Na výhre domácich sa hetrikom podieľal Šimon Spišiak. Zo stretnutí Tajov – Šalková B a Riečka – Horné Pršany vám prinášame aj fotogalérie.

Mužstvá Riečky a Tajova zvíťazili aj v nedeľu, kedy bol na programe napríklad aj súboj medzi Mičinou a Malachovom. Druhý menovaný tím ťahá sériu 12 zápasov bez prehry a na ihrisku Mičinej zvíťazil jednoznačne 0:5, keď dvakrát skóroval Milan Kapusta aj Róbert Sečkár a jeden presný zásah pridal Lukáš Dvorský. Tajov zvíťazil v nedeľu na ihrisku Pohronskej Polhory 1:3, pričom Filip Samson skóroval dvakrát. Šesťbodový víkend má za sebou aj Riečka, ktorá v nedeľu doma uštedrila Harmancu debakel 7:2.