Po 1. lige, v ktorej sa odohralo už tretie jarné kolo, sa počas uplynulého víkendu odohrali prvé jarné zápasy v ďalších súťažiach Banskobystrického zväzu malého futbalu. V sumári nájdete aj fotogalérie z druholigových stretnutí Aquadux – Pingoši a TJ Požiarnik Vlkanová – Erima „98“.

Galacticos vyhrali aj desiaty zápas

Všetky zápasy 11. kola 1. ligy sa odohrali v sobotu 23. apríla v Jakube. Za „babráka kola“ sme označili FC Nemce, ktoré ako jediné cez víkend prehrali, aj keď viedli o dva góly. Ešte tesne pred prestávkou totiž viedli 1:3, no inkasovali do šatne a Skackavá v druhom polčase otočila zápas na 8:3 aj vďaka hetriku Petra Vajdu.

Následne sa na obed proti sebe postavili tretie Nemce 2012 a šiesti Bianconeri. Aj na základe tabuľkového postavenia a priebehu zápasu môžeme tento duel označiť „zápas kola“. Vedenia sa ujali Bianconeri, Nemce 2012 následne otočili na 2:1, no ešte do prestávky si hráči v bielo-čiernych dresoch prinavrátili vedenie. Nemce 2012 síce dokázali po zmene strán vyrovnať, ale Bianconeri išli do vedenia opäť a na konečných 3:5 upravil svojím druhým gólom v zápase Michal Labaj. Bianconeri tak poskočili v tabuľke o jedno miesto a priblížili sa svojmu súperovi na rozdiel jediného bodu.

V ďalšom zápase vyhrali Galacticos aj desiaty zápas v sezóne, tentokrát proti predposlednému Simaceku, takže potvrdili rolu favorita a bodovo stopercentného tímu. Hančurka Teamu sa na jar nedarí, keď prehral aj svoj tretí zápas v jarnej časti, tentokrát proti rozbehnutému Laziu. Jedna z dvoch remíz kola sa zrodila v súboji 1. FC DAN – IQ a Unios si v na góly najbohatšom zápase kola poradil so Slovenskou Ľupčou.

1. liga – 11. kolo – Jakub

Skackavá – FC Nemce 8:3 (2:3)

Góly: P. Vajda 3, J. Kučera 2, P. Časnocha, P. Ďurčík, M. Ščepko – D. Kiedžuch 2, M. Janovec. ŽK: J. Kučera, M. Ščepko, T. Ondrejka (Skackavá)

Nemce 2012 – Bianconeri 3:5 (2:3)

Góly: E. Filipko 2, T. Kostiviar – M. Labaj 2, D. Slivka, M. Sanitra, T. Pažout. ŽK: T. Pažout, V. Giertl (Bianconeri)

Simacek – Galacticos 3:10 (1:4)

Góly: P. Skubinčan, T. Handzuš, R. Zima – F. Kaľavský 3, F. Rafanides 3, L. Riša, P. Tužinský, M. Poliak, S. Pecník

Hančurka Team – Lazio 4:8 (1:3)

Góly: M. Chamaj 2, A. Poliak, K. Močilan – P. Širka 3, L. Ševčík 2, R. Hermánek, P. Reptiš, R. Reptiš. ŽK: L. Kajda, F. Sliacky (Hančurka Team)

1. FC DAN – IQ 5:5 (1:2)

Góly: M. Kukolík 3, M. Demjan, P. Vozár – P. Šipula 2, T. Bíreš 2, M. Roháč. ŽK: P. Kvaltíny (IQ)

Unios – FK 98 Slovenská Ľupča 12:4 (5:1)

Góly: P. Stacho 4, Z. Cimerman 3, M. Gašpar 2, M. Kucbel 2, R. Hejčík – A. Szarowski 3, M. Vaňo

Predposledný Sosaurus prekvapil lídra

O prvý zápas jarnej časti v 2. lige sa v piatok 22. apríla od 17.30 h v Jakube postaral posledný Aquadux a desiati Pingoši. Druhí menovaní zvládli úlohu favorita, keď skórovali dvakrát v prvom polčase a v úvode druhej 25-minútovky navýšili svoje vedenie na 0:4. Aquadux síce skorigoval priebežný stav dvomi gólmi Petra Stana, no Pingoši drámu nepripustili a upravili na konečných 2:5. Z tohto duelu vám prinášame aj fotogalériu.

V ďalšom stretnutí si TJ Požiarnik Vlkanová vypracoval vedenie 3:0, avšak dvomi gólmi do šatne znížil na rozdiel jediného gólu Ján Abrahám. Po prestávke sa tímu Erima „98“ dokonca podarilo vyrovnať, ale Požiarnik následne prebral opraty zápasu do svojich rúk, pričom na jeho výhre 8:3 sa 5 gólmi podieľal Adrián Šanta. Po tomto súboji tabuľkových susedov predbehla Vlkanová v priebežnom poradí práve Erimu „98“. Aj z tohto stretnutia vám prinášame fotogalériu.

Piatkový sychravý večer pokračoval v Jakube duelom dovtedajšieho lídra tabuľky ŠKP B200 s predposledným Sosaurusom, ktorý dovtedy nezískal ani bod. V tomto stretnutí sa však zrodilo prekvapenie kola, keďže Sosaurus zaskočil favorita jednoznačnou výhrou 3:9. Hetrikom sa zaskvel Ádám Ibos. Novým lídrom tabuľky sa tak stal Dream Team, ktorý v sobotu zvíťazil nad Mladosťou BCF 9:3, pričom vo svojich radoch našiel aj strelca kola – 7-gólového Jána Štubiana.

2. liga – 9. kolo – Jakub

Aquadux – Pingoši 2:5 (0:2)

Góly: P. Stano 2 – P. Zemko, L. Dvorský, R. Vaterka, A. Duriš, I. Solovic

TJ Požiarnik Vlkanová – Erima „98“ 8:3 (3:2)

Góly: A. Šanta 5, M. Piecka 2, M. Kováč – J. Abrahám 2, R. Olejník. ŽK: M. Kováč, F. Dina

ŠKP B200 – Sosaurus 3:9 (2:3)

Góly: Ľ. Pročka, P. Spodniak, M. Polóny – Á. Ibos 3, J. Chriaštel 2, I. Bučko 2, D. Tergacz, M. Barta. ŽK: Ľ. Pročka

EFCE Brocak – Joga Bonito 0:0 (0:0)

ŽK: J. Zaťka (Joga Bonito)

Dream Team – Mladosť BCF 9:3 (5:2)

Góly: J. Štubian 7, R. Cimerman, O. Zeleňanský – J. Čief, F. Samson, F. Nosko

3PE – Riečka 1:7 (0:3)

Góly: M. Porubský – S. Srnka 2, M. Necpal 2, M. Hríbik, J. Náčin, I. Širka. ŽK: M. Hríbik (Riečka)

Bezvetrie v dohrávkach nebodovalo

Prvé jarné zápasy sa počas uplynulého víkendu odohrali aj v 3. B lige. Išlo o dve dohrávky Bezvetria, ktoré najprv v piatok od 18.00 h na Tatranskej podľahlo 6:3 tímu Malonas, ktorý sa držal vo vedení po celý priebeh stretnutia. Hneď potom, už o 19.20 h odohralo Bezvetrie ďalšiu dohrávku, a opäť bez bodového zisku, keď nestačilo ani na BuK VL, hoci po 25 minútach viedlo 1:2.

3. B liga – dohrávky 1. a 8. kola – Tatranská

Malonas – Bezvetrie 6:3 (2:1)

Góly: J. Murin 2, J. Zelina 2, M. Funiak, N. Gura – D. Mihalíček 3. ŽK: N. Gura – S. Berky

BuK VL – Bezvetrie 5:2 (1:2)

Góly: M. Latinák 2, J. Beňak, R. Hrehor, M. Huťka – D. Mihalíček 2. ŽK: D. Mihalíček (Bezvetrie)

Sumár všetkých zápasov

Spolu gólov: 122 gólov (priemer 8,7 gólu na zápas)

Najlepší strelec: Ján Štubian (Dream Team – 2. liga) – 7 gólov

Najviac gólov: 1. liga – Unios – FK 98 Slovenská Ľupča 12:4 (5:1)

Najmenej gólov: 2. liga – EFCE Brocak – Joga Bonito 0:0 (0:0)

Zápas kola: 1. liga – Nemce 2012 – Bianconeri 3:5 (2:3)

Babrák kola: 1. liga – Skackavá – FC Nemce 8:3 (2:3)

Sumár predošlého kola nájdete tu. Výsledkový servis vám prinášame v spolupráci s Banskobystrickým zväzom malého futbalu.