Druhý aprílový víkend priniesol ďalšie kolo nižších futbalových súťaží, v ktorých sme mohli byť svedkami regionálnych derby súbojov či šlágrov o popredné priečky. Prinášame vám tradičný sumár nižších súťaží s fotogalériou zo stretnutí Strelníky – Ľubietová, Zvolen – Medzibrod a Brusno – Hronec.

Rakytovce zvládli ďalší dôležitý zápas

Tretie Rakytovce hostili v sobotu v šlágri 18. kola tretej ligy štvrté Oravské Veselé. Po vyše polhodine hry sa ujali vedenia hostia, keď po dlhom pase z obrany v podaní Kraľovanského sa v pokutovom území dobre zorientoval Rakyta, ktorý prekonal brankára domácich Lukáša Högera – 0:1. “Raky“ odpovedali ešte do prestávky, keď ich kapitán Daniel Kohút z rohového kopu z pravej strany nachytal na hruškách gólmana hostí Feriančika – 1:1. O výhre Rakytoviec rozhodol v 66. minúte striedajúci Adam Bobrovský, ku ktorému sa odrazila lopta pred šestnástkou a utešenou strelou do horných poschodí brány rozvlnil sieť. Rakytovce tak zvládli zápas proti silnému súperovi a zvíťazili 2:1.

„Myslím si, že každý, kto pozná tretiu ligu, nemohol čakať iný zápas. Typický jarný duel medzi mužstvami, ktoré hrajú o špicu, dnes dokonca na ťažkom teréne. Nemožno čakať, že na jar budeme vyhrávať zápasy päť alebo šesťgólovým rozdielom a dominovať v nich. Každé mužstvo hrá o niečo a hlavne teraz je to náročnejšie z dôvodu reorganizácie súťaži. My sme dnes vedeli kto príde, silný súper z Oravy, ktorý vie hrať s loptou. Súper hral tvrdo, takže možno pre diváka to nebol okulahodiaci futbal, ale pre nás je to dôležité víťazstvo. Dovolím si tvrdiť, že vydreté víťazstvo 2:1 znamená na jar viac ako víťazstvo väčším rozdielom. Pokiaľ ide o môj gól, keď fúka vietor, treba ho počúvať (smiech). Mal som to v pláne už pri prvom rohu, ale odhodlal som sa k tomu až pri druhom. Nebolo to prvýkrát, takže som vedel, čo chcem spraviť a pomohol mi ten vietor, bez neho to nešlo,“ zhodnotil Daniel Kohút, kapitán FK Rakytovce a autor gólu na 1:1.

Treťoligový nováčik z Podkoníc vycestoval v sobotu na ihrisko druhého Martina. Favorit išiel do vedenia v 16. minúte zásluhou Ďungela a po presnom zásahu Mlynára platil v 25. minúte už stav 2:0. Martinčania skórovali po tretíkrát po zmene strán, keď v 54. minúte zvýšil na 3:0 z bieleho bodu Niemchaninov. Podkoničania dokázali už len znížiť na 3:1. V 65. minúte sa o to postaral Tomáš Martinec, ktorý však v 78. minúte videl druhú žltú kartu a oslabil tak hostí. Martinčania v početnej prevahe spečatili stav na konečných 4:1 gólom Miroslava Barčíka v 88. minúte. Kováčová dokázala otočiť zápas na pôde poslednej Čadce, keď na Šmahajčíkov gól do šatne odpovedal v 72. minúte Adrián Šanta a v 84. minúte rozhodol o výhre Prameňa Ján Hámorník.

Zvolen nedal šancu Medzibrodu, Badín remizoval

Štvrtá liga ponúkla v sobotu stredoslovenské derby medzi Zvolenom a Medzibrodom, z ktorého vám prinášame aj fotogalériu. Zvolen bude zrejme na jar silnejší ako na jeseň, čo potvrdil druhou výhrou v druhom jarnom zápase. Domáci išli proti Medzibrodu do vedenia v 18. minúte po premenenej penalte v podaní Gabriela Snitku. Nasledovali dva presné zásahy Róberta Greška z 21. a 33. minúty a v závere zápasu prikrášlili výhru Zvolenčanov na 5:0 Matej Považanec a Daryn Zholdasbay. Ako sa darilo mužstvám z okolia Zvolena sa dozviete v sumári nižších súťaží na ZVonline.sk. V sobotu bol v akcii aj Badín, ktorý hral po červenej karte Martina Giertla od 7. minúty o desiatich. Domáce Príbelce využili početnú prevahu v 35. minúte, kedy sa strelecky presadil Kurák. Badínčania však vydolovali aspoň bod, keďže v 55. minúte vyrovnal na konečných 1:1 Ján Vician. Zápas Šalkovej na ihrisku Hajnáčky bol odložený.

Selce vyhrali v Hliníku, nulu vychytal tréner

Mužstvo Seliec vycestovalo v rámci 16. kola piatej ligy v nedeľu do Hliníka nad Hronom, kde sa muselo vysporiadať s netradičnou situáciou. Kvôli zraneniu brankárskej jednotky Richarda Jančiara sa vrátil z hráčskeho futbalového dôchodku a nastúpil medzi tri žrde tréner FK Selce Roman Radoš. Ten však neinkasoval a keďže v 82. minúte skóroval kapitán hostí Filip Koctúr, hostia vyhrali najtesnejším rozdielom. Selce tak na jar ešte neprehrali, keďže pred výhrou v Hliníku nad Hronom remizovali v domácom šlágri s Jakubom a na úvod jarnej časti zvíťazili v Dudinciach.

„V prvom polčase sme boli lepší a mohli sme ísť do vedenia, no nevyužili sme svoje šance.  Druhý polčas začali domáci nabudení a hrali lepšie. My sme boli prvých pätnásť minút druhého polčasu zaspatí, potom sme zmenili rozostavenie, čo pomohlo. Prebrali sme sa a dobrým, bojovným a trpezlivým výkonom sme išli za víťazstvom. Záver zápasu sme si už s prehľadom postrážili a domácich sme do ničoho nepustili. Pokiaľ ide o môj výkon, keďže náš jediný brankár ma hneď začiatkom týždňa nepotešil správou, že si urobil výron na členku, tak v tom momente mi napadlo, že bohužiaľ, do brány musím ísť ja. Veľa možností som nemal, vo štvrtok a v piatok som potrénoval a vyšlo to. Pred zápasom som mal trochu stres, ale ako zápas začal, tak to opadlo. Paradoxne, najviac roboty a zákrokov som mal v prvom polčase, kedy sme my boli lepší. Tam som chytil sebavedomie a už som si veril. Som šťastný za prvé čisté konto. Náš brankár to bude mať po návrate po zranení ťažké,“ zhodnotil zápas a na záver si zavtipkoval Roman Radoš, tréner a v súboji s Hliníkom nad Hronom aj brankár FK Selce.

Na jar zatiaľ neprehral ani Jakub, ktorý v nedeľu hostil Dudince. Domácich poslal už v 11. minúte do vedenia Michal Čief, ktorý však v závere prvého polčasu zahodil penaltu. Až tak ho to však mrzieť nemuselo, keďže tesne pred prestávkou zvýšil na 2:0 Lukáš Kupec. Hostia z Dudiniec po hodine hry síce znížili na 2:1 gólom Meňuša, ale hráči Jakuba si už tesné vedenie postrážili. Zápas Slovenskej Ľupče v Hontianskych Nemciach sa kvôli nepriaznivému počasiu v sobotu neodohral. Zo šlágra 16. kola piatej ligy medzi Sásovou a Breznom sme vám priniesli samostatnú fotoreportáž.

Strelníky v derby deklasovali Ľubietovú, Brusno podľahlo Hroncu

V I. triede sa v nedeľu odohralo derby medzi dvomi susednými obcami – Strelníkmi a Ľubietovou. Tento duel dokonca sprevádzala prítomnosť štábu televíznej relácie, ktorá sa venuje životu v dedinskom futbale. Diváci boli svedkami prvého gólu už v 6. minúte, kedy sa vo vyloženej šanci nemýlil Miroslav Trizna. V 26. minúte si pri koncovke domácich nešťastne zrazil loptu do vlastnej brány Adam Jezný. Krátko na to mali Strelníky k dispozícii pokutový kop, ktorý s prehľadom premenil Ivan Majer. Tesne pred prestávkou sa ešte po druhýkrát v zápase presadil Trizna a Strelníky tak po 45 minútach viedli jednoznačne 4:0.

Odovzdané mužstvo Ľubietovej už v druhom polčase prehru nezmiernilo. Domáci pridali ešte jeden presný zásah v 62. minúte z kopačky Romana Surového. V 66. minúte prišiel hosťujúci Baník o brankára Mareka Švedu, ktorý sa nešťastne zranil a do brány sa tak postavil hráč Michal Lakomčík. Ten si medzi tromi žrďami počínal dobre, keď si udržal čisté konto a svoj tím viackrát podržal. Na derby stretnutí, v ktorom Strelníky deklasovali Ľubietovú 5:0, nechýbal ani náš fotograf. Brusno doma v nedeľu držalo dlho nerozhodný stav s novým lídrom tabuľky z Hronca, no hostia predsa len brali všetky tri body, keďže v 90. minúte rozhodol o ich triumfe Michal Adamovič. Aj z duelu Brusno – Hronec vám prinášame fotogalériu. Hronec sa dostal na čelo tabuľky vďaka remíze Tatrana Čierny Balog, ktorý hral bez gólov s domácim Priechodom.

Malachov a Horné Pršany uštedrili súperom 8-gólové debakle

Najnižšia súťaž – II. trieda priniesla cez víkend hneď niekoľko debaklov. Horné Pršany rozstrieľali Mičinú 8:1, pričom čistý hetrik zaznamenal Peter Šulaj. Rovnakým výsledkom zvíťazil Malachov nad Dúbravicou a aj tento súboj priniesol hetrik, o ktorý sa postaral Ján Bartolovic. O debakel kola sa zas postaral Harmanec na ihrisku Hiadľa. Stefan Pepinović sa na výhre 0:10 podieľal štyrmi gólmi, Daniel Kiedžuch pridal hetrik. Len v jednom zápase 18. kola II. triedy sa nezrodil jednoznačný výsledok. Staré Hory totiž doma otočili zápas proti prvej rezerve Tatrana Čierny Balog z 1:2 na 3:2 dvomi gólmi Ľuboša Ďuriša.