Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica vycestovali v sobotu 9. apríla do Trebišova, kde ešte v rámci II. ligy nevyhrali. Nepodarilo sa im to ani tentokrát, v rámci 24. kola, keď proti domácemu Slavoju dlho prehrávali a aspoň bod vydolovali až v závere v početnej nevýhode.

Zverencov trénera Stanislava Vargu nečakalo po dlhej ceste na východ Slovenska nič ľahké – dážď, silný vietor a súper, ktorý doma prehral naposledy v októbri. Do zostavy MFK Dukla sa po zranení vrátil stopér Ľuboš Kupčík, no stále ešte chýbal kanonier David Depetris, ale aj defenzívny stredopoliar Branislav Ľupták. V prvom polčase sa hostia snažili usadzovať pred bránou Slavoja, ale viac príležitostí si vypracovali domáci. V 10. minúte prihral Peter Rypák v protiútoku medzi banskobystrických obrancov Vladimírovi Bajtošovi, ktorý však vonkajškom nezakončil dostatočne razantne. V 15. minúte zas Martin Slaninka nezblokoval ideálne prízemný center z pravej strany a do šance sa dostal Rypák, ktorý zblízka trafil brankára Dukly Matúša Hrušku.

V 18. minúte mohlo mužstvo Banskej Bystrice využiť zaváhanie v obrane Trebišova, keď Mazan posunul loptu do šance Matejovi Frankovi, ktorý ale osamotený vo vnútri šestnástky trafil brankára Marka Deronju. Z následnej dorážky z ťažkej pozície mieril nad bránu domácich Róbert Polievka. V 25. minúte boli Trebišovčania blízko ku gólu, keď po rohu z ľavej strany Hruška vyboxoval loptu pred Romana Begalu, ktorý zvnútra pokutového územia trafil ľavú tyč brány Dukly. Domáci ale predsa otvorili skóre, keď na prelome 33. a 34. minúty prihral Rypák z ľavého krídla pred bránu, kde Bajtoš v tutovke nezaváhal a rozvlnil sieť – 1:0. V 41. minúte sa pokúšal o vyrovnanie kapitán Dukly Polievka, ktorý zo štandardky z väčšej vzdialenosti vypálil a Deronja musel vyraziť loptu spod brvna.

Kormidelník hostí Stanislav Varga urobil cez polčas až tri zmeny, keď za Uhrinčaťa, Slaninku a Franka poslal do hry Pišoju, Willwébera a Záhumenského. V 51. minúte odcentroval z rohu Polievka a k zakončeniu sa dostal Jakub Šulc, ktorý ale pred bránou netrafil loptu podľa svojich predstáv. V nasledujúcich minútach si mužstvá nedokázali vypracovať vyloženú gólovú príležitosť. Zaujali až strelecké pokusy Polievku, ktorý najprv v 71. minúte spoza šestnástky z voleja napálil loptu do rukavíc Deronju a krátko na to si opäť našiel padajúcu loptu, tentokrát vo vnútri pokutového územia a vystrelil vedľa ľavej tyče domácej brány. V 82. minúte zas Peter Mazan po priťuknutí Šulca trafil zvnútra šestnástky brániaceho hráča Trebišova.

Plán hostí otočiť stav stretnutia dostal tvrdú ranu v 84. minúte, kedy videl druhú žltú kartu striedajúci Timotej Záhumenský. Bystričanom sa však podarilo vyrovnať po približne dvoch minútach v hre o desiatich, keď z ľavej strany odcentroval Lukáš Migaľa, obrana Slavoja neodvrátila loptu dôrazne a stopér Dukly Kupčík pohotovým zakončením vo vnútri pokutového územia vyrovnal na 1:1. V samom závere zápasu už ani jedno z mužstiev nestrhlo tri body na svoju stranu.

Povedali po zápase pre mfkdukla.sk

Stanislav Varga, tréner MFK Dukla: „Uhrali sme bod, čo si myslím, že je z tohto prostredia dobré. Chceli sme síce tri body, no to sa nepodarilo. Myslím si, že v druhom polčase sme ukázali, ako by sme mali do konca sezóny hrať, hlavne s akým nasadením. V prvom polčase hral Trebišov dobre, treba aj súperovi vzdať hold. Slavoj produkuje dobrý futbal, len nemal šťastie v premieňaní šancí na góly. Doma je silný, nevyhralo na tomto ihrisku veľa mužstiev, takže zisk bodu z tohto pohľadu je pre nás dobrý. Hra v druhom polčase ma vcelku uspokojila, no najhoršie na tom je, že najlepšie sme hrali, keď sme boli o jedného menej.“

Ľuboš Kupčík, strelec gólu Dukly: „V prvom polčase sme boli lepší na lopte, ale vyrobili sme zbytočné a ľahké straty a domáci z toho ťažili. V druhom polčase domáci bojovali, my sme prešli na troch obrancov a napokon nám táto taktika vyniesla bod. Chceli sme však tri, takže spokojnosť na našej strane nepanuje. Chýbal nám väčší dôraz v šestnástke na to, aby sme mohli vyhrať. Čo sa týka gólových situácií, pri inkasovanom to bol brejk súpera po našej stratenej lopte a čo sa týka môjho gólu, lopta tam prepadla a ja som iba vystrelil. Padlo to tam, za čo som rád. Na ihrisku som sa v súťažnom zápase po pauze zapríčinenej zranením cítil fajn. Už dlhšie som trénoval, nerobilo mi to teda nejaký problém.“

II. liga – 24. kolo – sobota 09.04.2022 – Trebišov

Slavoj Trebišov – MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:0)

Góly: 34. Bajtoš – 86. Kupčík. ŽK: 67. Begala – 68. Záhumenský, 82. Hruška. ČK: 84. Záhumenský (po druhej ŽK). Rozhodovali: Prešinský – Súkeníková, Juhos. Diváci: 210

Zostava Slavoj Trebišov: Deronja – Šimko, Matta, Krajňak, Ilinjo (C) – Sitarčík – Bajtoš (74. Belko), Casado, Begala, Danko – Rypák (90. Santos). Tréner: O. Desiatnik

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Kupčík, Prikryl, Slaninka (46. Willwéber) – Mazan, Uhrinčať (46. Pišoja), Richtárech (72. Jurčišin), Polievka (C) – Franko (46. Záhumenský), Šulc. Tréner: S. Varga

22 0 3 19 13:69 3

Futbalisti banskobystrickej Dukly sa najbližšie predstavia na domácich Štiavničkách, kde v sobotu 16. apríla o 16.30 h privítajú v rámci 25. kola II. ligy Dubnicu nad Váhom.