Aj druhý hrací víkend jarnej časti nižších futbalových súťaží ponúkol zaujímavé meranie síl dvoch mužstiev z okolitých častí Banskej Bystrice. V rámci 15. kola V. ligy – skupiny C sa proti sebe postavili dva celky z hornej polovice tabuľky, tímy FK Selce a TJ ŠK Sokol Jakub. Zo stretnutia, v ktorom sa presadili oba tábory vám ponúkame fotogalériu a aj pozápasové vyjadrenia.

Jakubčania odohrali šláger kola aj počas uplynulého víkendu, v 14. kole si z duelu proti lídrovi tabuľky, ktorým je Slovenská Ľupča, odniesli bod za bezgólovú remízu. Tentokrát sa Jakub predstavil na horúcej pôde Seliec a oba celky sa do toho vrhli pomerne z ostra. Na úvodný gól sa čakalo len do 10. minúty, po chybe domáceho stopéra Samuela Straku išiel do samostatného úniku prakticky od polovice ihriska Cimerman, ktorý prekonal Jančiara a otvoril skóre stretnutia – 0:1. V 10. minúte sa odhodlal k zakončeniu hosťujúci Ondrej Poljovka a jeho pokus smeroval len tesne vedľa brány Seliec.

Vyrovnávajúci zásah prišiel pomerne rýchlo a bolo to po jednej zo štandardiek. V 26. minúte si lopta našla cestu k Jakubovi Klačanovi, ktorý z piatich metrov vyslal ranu pod brvno – 1:1. Už o minútu mohli byť hráči Jakuba opäť vo vedení, po pravej strane unikal Vajda, ktorý ideálnym centrom našiel rozbehnutého Cimermana, ten však z tesnej blízkosti po voleji zakončoval ponad bránu Seliec. Na ďalšiu prvopolčasovú príležitosť sa čakalo do 43. minúty, po jednom z rohových kopov našiel Ondrejka dobre postaveného Kurtu, ten však hlavičkoval ponad bránu.

Úvod druhého dejstva nepriniesol žiadne zásadnejšie momenty a hral sa v podstate medzišestnástkový futbal. O čosi viac mali z hry domáci Selčania, no bolo to bez výraznejšej streleckej príležitosti. Tá prišla až v 81. minúte, kedy Kurta postupoval smerom k bráne Jakuba, no svoj pokus namieril iba tesne vedľa ľavej žrde. Rušno bolo aj v samotnom závere, bežala už posledná minúta riadnej hracej doby a kapitán domáceho celku Koctúr mohol strhnúť vedenie na stranu Seliec. Ten sa po peknom vysunutí z ľavej strany ocital zoči-voči Pechovi, no v rozhodujúcom okamihu spomalil a pri svojom pokuse napokon trafil nohu brankára hosťujúceho celku.

Jakub Klačan, hráč FK Selce: „Bol to bojovný zápas, po väčšinu času sa hral medzišestnástkový futbal. Hneď na začiatku zápasu sme inkasovali, keď súperov hráč išiel po našej chybe od polovice ihriska sám na bránu. Potom sme to doťahovali. Pri mojom góle Serhiy dobre predĺžil center, ja som bol zabudnutý v šestnástke, a keďže lopta skákala, tak som ju chcel hlavne dobre trafiť. Spálili sme veľa šancí, aj keď súper si nejaké tiež vypracoval. V druhom polčase sme ich viac-menej tlačili, Jakub hral skôr na brejky. Spokojní nie sme, chceli sme ísť doma na výhru, ale v konečnom dôsledku sme radi aj za ten bod. Aj chlapci z Jakuba sú dobrí futbalisti. Pozitívne bolo to, že keď sme prehrávali, tak sme nepoľavili a pokračovali sme v tom, čo sme si povedali pred zápasom. Asi sme sa vystrieľali v Dudinciach, do ďalších zápasov musíme zlepšiť zakončenie.“

Michal Čief, hráč TJ ŠK Sokol Jakub: „Na zápas v Selciach sme sa tešili, bolo to znova derby pre nás a zápas si myslím ze nesklamal. Zápas sme chceli začať hlavne dobrou obranou a vyrážať do brejkov, čo sa nám si myslím aj darilo. Škoda ze sme z toho vyťažili len jeden gól, lebo len ja som mal dáke tri štyri šance, ale bod zo Seliec nás samozrejme teší,kedze aj super ukázal svoju kvalitu.“

Pavol Zlevský, tréner TJ ŠK Sokol Jakub: „Vo veľmi vyrovnanom zápase plnom šancí mal predsa len trošku navrch Jakub. Zápas s množstvom šancí lahodil aj oku diváka. Veľká škoda, že Čief nepremenil v 90. minúte veľkú šancu, ktorú mu zneškodnil brankár a následne ten istý hráč bol faulovaný, ale rozhodca ostal ticho. Po konfrontácii bolo jasné že nás rozhodca pripravil o pokutový kop.“

Bohatú fotogalériu z tohto stretnutia nájdete pod článkom. Viac o ostatných zápasoch víkendového programu nižších futbalových súťaží sa dozviete našom tradičnom sumári.

V. liga skupina C – 15. kolo – nedeľa 03.04.2022 – Selce

FK Selce – TJ ŠK Sokol Jakub 1:1 (1:1)

Góly: 27. Klačan – 10. Cimerman. ŽK: P. Poljovka. Rozhodovali: Čutka – Baláž, Bulla. Diváci: 220

Zostava FK Selce: Jančiar – Debnár, Ríša (68. Hrehor), M. Blaško, Koctúr (C), Fridrich, Straka, Ondrejka, Klačan, Kurta, M. Mesík. Tréner: R. Radoš

Zostava TJ ŠK Sokol Jakub: Pecho – Mišány, O. Poljovka, Janík, Čief, Vajda (C), Cimerman, Kupec, Kapusta (83. Binda), P. Poljovka, Badinský. Tréner: P. Zlevský