Nižšie futbalové súťaže pokračovali svojím tretím jarným kolom. Za chladného sobotného počasia bol na programe aj šláger 16. kola V. ligy skupiny C, v ktorom futbalisti Sásovej privítali na svojom trávniku tabuľkovo lepšie postavené Brezno. Domácich futbalistov sa na toto stretnutie nazbieralo iba 12, napriek tomu však boli hosťom dôstojným súperom a bojovalo sa až do posledných minút. Aj tentokrát vám ponúkame okrem bohatej fotogalérie aj vyjadrenia z oboch táborov.

Na prvú príležitosť sa čakalo iba do 3. minúty, po jednom z rohových kopov sa lopta odrazila k Rastislavovi Kollárovi, ktorý z dobrej pozície trafil do brániaceho hráča. V 14. minúte sa domáci prezentovali kombináciou v strede poľa, Savić našiel Reného Turčana, ten následne Kobzáka, ktorého center sa nepríjemne stočil a narobil Martincovi mierne starosti. Futbalisti Sásovej pokračovali v prevahe a dokázali si vypracovať sériu rohových kopov a po jednom z nich zachraňovala hostí konštrukcia brány. Po dvadsiatich minútach hry prišlo mierne zaváhanie domáceho Ľalika, k lopte sa dostal na pravej strane Giertl, ktorý našiel dobre postaveného Bodnárika, ten však napokon trafil iba hradbu tiel hráčov Sásovej.

Skóre sa prvýkrát menilo už v 25. minúte. Po jednom z centrov futbalistov Sásovej prišlo k zaváhaniu Liskaya, ktorý loptu sklepol pred domáceho Ďurtu a ten neváhal a poslal svoj tím do vedenia – 1:0. Nič nenasvedčovalo tomu, že by sa vývoj stretnutia mohol zásadne zmeniť, no prišla 32. minúta a s ňou kontroverzná situácia. Po zaváhaní Ľalika sa k lopte dostal hosťujúci Pribula, ktorý s ňou v šestnástke Sásovej padol na trávnik. Hlavný rozhodca naznačoval, aby Pribula vstal z ihriska a pokračoval v hre, no postranný rozhodca bol iného názoru, a tak sa pískal pokutový kop v prospech Brezňanov. Loptu si na biely bod postavil krajný obranca hostí Molčan a strelou doprava poslal Čavoja na opačnú stranu – 1:1.

Ubehlo len pár minút a futbalisti Sásovej sa opäť mohli ujať vedenia, po vydarenej kombinácii sa dostal do šance Markovič, svoj pokus však z tesnej blízkosti namieril iba do brankára. Keď už to vyzeralo, že do kabín sa pôjde za nerozhodného stavu, udreli hostia aj po druhýkrát. Po akcii z pravej strany a následnom prízemnom centri našla lopta osamoteného Bodnárika, ktorý strelou presne k pravej tyči zaistil Breznu polčasové vedenie 1:2.

Breznu dodal gól do šatne pokoj na kopačky a v druhom polčase sa sústredili najmä na rýchle protiútoky. Jeden taký sa črtal v 52. minúte, kedy sa až štvorica hráčov rútila v prečíslení na troch hráčov Sásovej, všetko však prerušil nešetrný, no taktický zákrok. S pribúdajúcimi minútami sa stupňovalo tempo, nervozita, aj snaha Sásovej urobiť niečo s výsledkom. V 61. minúte mohlo Brezno vyhrávať už dvojgólovým rozdielom, po krídelnej akcii z ľavej strany sa do zakončenia dostal Trajteľ, no z ostrého uhla nemieril presne. Poisťujúci presný zásah prišiel napokon o šesť minút neskôr, prienikovú prihrávku za obranu Sásovej dostal Pribula, ktorý zakončoval už z vnútra pokutového územia, Čavoj si síce na loptu siahol, no gólu zabrániť nedokázal – 1:3.

Futbalisti Sásovej sa nevzdávali, v 74. minúte Ďurta takmer vysunul Dubovického, následný tlak a center Savića našiel spomínaného Ďurtu, všetko však uhasila pozorná defenzíva Brezna. Nasledoval však rohový kop, po ktorom sa hostia pustili do rýchlej kontry, Pribula prihral Bodnárikovi, ktorý videl dobre postaveného Trajteľa a už-už to vyzeralo, že jeho strela skončí v sieti, napokon však kapitán Brezna iba opečiatkoval pravú žrď. Sásovania boli blízko zníženia v 82. minúte, kombinácia Ďurtu s Dubovickým priniesla sľubnú streleckú pozíciu pre Reného Turčana, jeho pokus však mieril vysoko nad bránu. V závere vygradovala nervozita, v 88. minúte po nevyberavom zákroku striedajúceho Gibalu vzplanuli vášne na oboch stranách, črtala sa dokonca menšia roztržka, napokon však aktéri zápasu nič nedopustili a vo zvyšných minútach sa už v podstate len dohrávalo. Futbalisti z Brezna si tak aj vďaka spornej penalte odnášajú dôležité tri body, ktoré ich naďalej držia pri vedúcej dvojici V. ligy – skupiny C.

Oliver Ďurta, hráč ŠK Sásová: „Nie je nás najviac, videli ste to aj na lavičke, prišiel nám pomôcť Keňan (Milan Gibala, pozn. red.), ktorý už skončil, čiže musíme mu poďakovať. Bolo nás málo, čiže zápas sme chceli hrať tak, aby sme sa hneď od začiatku nevyčerpali. Chceli sme hrať svoju hru, zozadu a vyrážať do rýchlych brejkov. Myslím, že sa nám to darilo a že prvý polčas sme hrali podľa mňa výborne. Dali sme prvý gól, mali sme tam aj ďalšie šance, ktoré nám zblokovali. Kľudne mohlo byť aj 2:0-3:0 a bolo by po zápase. Súper sa do stretnutia dostal penaltou, ktorú si rozhodcovia musia obhájiť. Jeden ukázal nie, druhý ukázal penaltu… Určite ich to dalo na koňa, dostali sme aj gól do šatne, no my sme sa nevzdávali. Aj v druhom polčase sme hrali podľa mňa lepšie, oni hrali na brejky, nakopli loptu dopredu, podržali a pridali ešte ďalší gól. Škoda…“

Saša Savić, hráč ŠK Sásová: „Plán bol hrať zodpovedne, disciplinovane a zozadu. Minulý týždeň sme nehrali, niektorí boli chorí, niektorí odcestovaní a dnes sme sa tiež ledva pozbierali, takže hrali sme v zložení, v akom sme hrali. Chceli sme skúsiť premeniť šance, čo sa nám podarilo. Okrem toho sme mali si myslím ďalšie šance, ktorých bolo dosť. Tie sme nepremenili, súper to otočil už do polčasu na 1:2 a potom ako keby nám už dochádzala pomaly para. Predsa len, súper mal mladších hráčov v zostave, trénovaných. Snažili sme sa s tým niečo urobiť, ale žiaľ ako som hovoril, dochádzali nám sily a aj šťastie sa od nás trochu odklonilo. Šťastie si však treba zaslúžiť. Myslím, že sme mali na to, aby sme dnes vyhrali. Dopadlo to však ako to dopadlo…“

Ivan Dubíny, tréner FK Brezno: „Z môjho pohľadu je to fantastický výsledok, a to z jedného prostého dôvodu. Pred zápasom sme boli vo veľmi zlej situácii, vypadlo nám až päť hráčov základnej zostavy a z toho dôvodu museli dnes nastúpiť traja dorastenci, ktorí mohli hrať za U19. O to viac si toto víťazstvo cením. Víťazstvo bolo založené na enormnej bojovnosti a nasadení, ale myslím si, že hlavne v druhom polčase aj na hernej kvalite. V druhom polčase sme boli určite lepším mužstvom. Pochválim aj domácich, ktorí samozrejme bojovali, bol to šláger kola a chceli dosiahnuť lepší výsledok. Myslím si, že divákom, ktorí si dnes našli cestu na štadión, sa musel tento zápas páčiť. V niektorých momentoch však bol úplne zbytočne vybičovaný, ale to už tak v podobných zápasoch býva. Svojmu mužstvu však za dnešný výkon gratulujem a dúfam, že v takomto nasadení a kvalite budeme pokračovať aj naďalej. Do vyrovnávajúceho gólu sme pôsobili nervózne, i keď som hráčov upozorňoval na vysoké, centrované lopty a štandardné situácie domácich. Predsa len, súper mal výškovú prevahu a robilo nám to trošku problém ale po góle na 1:1 sa mužstvo upokojilo, začalo hrať svoju hru. Hrali sme kombinačne, po zemi a myslím si, že druhý gól, ktorý sme dali, bol rozhodujúci. Od toho momentu naše mužstvo uverilo, že môže vyhrať.“

Dominik Molčan, hráč FK Brezno: „Vyvíjalo sa to z našej strany celkom dobre, hrali sme kombinačne, aj sme nakopávali nejaké lopty. Síce sme dostali prvý gól, ale potom sme vyrovnali z penalty a ešte pred odchodom do šatní sme otočili. Pred druhým polčasom sme si povedali, že musíme stále hrať a ísť za víťazstvom. Pridali sme tretí gól a už sa v podstate dohrávalo. Určite aj penalta mohla byť zlomovým momentom, súper trochu spanikáril. Záver bol nervózny, súper nás aj trochu zatlačil, ale vraveli sme si s chlapcami v obrane, že musíme hrať jednoducho a nerobiť žiadne zbytočné chyby, aby sme nedostali gól a dohrali zápas v kľude. Už pred súťažou sme si určili, že chceme postúpiť do štvrtej ligy. Uvidíme, či sa nám podarí stiahnuť ten náskok… tešíme sa však na ďalšie zápasy.“

Sumár ostatných zápasov víkendového programu nižších futbalových súťaží nájdete tu.

V. liga skupina C – 16. kolo – sobota 09.04.2022 – stará Sásová

ŠK Sásová – FK Brezno 1:3 (1:2)

Góly: 26. Ďurta – 35. Molčan (z 11m), 45. Bednárik, 68. Pribula. ŽK: 69. Ľalik, 89. Gibala – 82. Pribula, 89. Kupec. Rozhodovali: Bálint – Pataki, Belán. Diváci: 100.

ŠK SÁSOVÁ: Čavoj – Ľalik, Kollár, M. Turčan, R. Turčan, Kobzák (63. Gibala), Markovič, Dubovický, Tkáč (C), Ďurta, Savić

FK BREZNO: Martinec – Morong, Kováčik, Pribula (89. Kochan), Trajteľ (C), Molčan, Kupec, Liskay, Skaloš, Bodnárik (75. Kobzoš), Giertl