V druhom jarnom kole nižších futbalových súťaží sme mohli byť počas uplynulého víkendu svedkami viacerých zaujímavých stretnutí. Jeden z víkendových zápasov priniesol dokonca výsledok 18:1. Prinášame vám tradičný sumár, v ktorom nájdete fotogalériu z derby Nemecká – Brusno.

Podbrezová nenechala proti Púchovu nič na náhodu a v piatok doma bodovala naplno. V prvom polčase sa presadil len Boris Godál, a to v 22. minúte. Po zmene strán pridali železiari ďalšie tri góly, všetky v priebehu 55. a 65. minúty, keď postupne skórovali Marek Kuzma, Erik Grendel a Roland Galčík. Banskobystrická Dukla kvôli koronavírusu v kabíne Petržalky cez víkend nehrala.

Podkonice doma podľahli poslednej Čadci, Rakytovce vyhrali vonku

Viacero zápasov bolo cez víkend odložených kvôli nepriaznivému terénu a rovnaký osud malo aj plánované stretnutie Kováčová – Rimavská Sobota. Spomedzi treťoligistov z okolia však hrali doma Podkonice, ktoré boli v nedeľu favoritom proti poslednej Čadci. Hostia však zaskočili nováčika už v 9. minúte gólom Ruceka, na ktorého v 22. minúte nadviazal Šmahajčík. Podkoničania dokázali reagovať už len raz, keď až v 82. minúte znížil na konečných 1:2 Andrej Čilík.

Spokojní však môžu byť v Rakytovciach, ktorých mužstvo vycestovalo v sobotu do Liptovského Hrádku. Hostia sa ujali vedenia v 19. minúte, kedy Roman Bekö prihral pred odkrytú bránu Matejovi Staršiemu, ktorý poľahky zakončil. Domáci vyrovnali na 1:1 v 25. minúte gólom Ferenca po rohovom kope. Všetky body však poputovali do Rakytoviec, keďže v 56. minúte prihral Vladyslav Marchuk do šance Staršiemu, ktorý pridal svoj druhý gól v zápase a rozhodol o výhre Rakytoviec. „Dnes nás čakal zápas na ťažkom teréne. Úvod vyšiel lepšie domácim, kde nás podržal brankár Adam Krejčí dvomi výbornými zákrokmi. Potom sme postupne začali preberať iniciatívu a vytvárať si šance. Prvý gól som dal po výbornej prihrávke Romana Beka a v závere polčasu som ešte mohol pridať ďalší. V druhom polčase sme okrem úvodu nepustili domácich do väčšej šance a my sami sme mali asi tri vyložené šance. Jednu sme premenili, takže berieme tri body, s čím sme veľmi spokojní,“ povedal pre stránu FK Rakytovce na sociálnej sieti dvojgólový strelec Matej Starší.

Šalková na „neutrálnej“ pôde porazila Čierny Balog

Stretnutie 15. kola štvrtej ligy medzi Šalkovou a Partizánom Čierny Balog sa odohralo na umelej tráve v Podbrezovej – Skalici. Domáci išli do vedenia už v 4. minúte gólom Andreja Alakšu a v 29. minúte vyhrávali 2:0 po premenenej penalte v podaní Maroša Zimnikovala. Posledný celok tabuľky však dokázal do prestávky vyrovnať na 2:2, keď sa v 35. minúte presadil Martin Auxt a v 42. minúte zas Patrik Balco. Šalková však potvrdila rolu favorita. V 74. minúte jej prinavrátil vedenie Matej Pánik a o päť minút neskôr spečatil stav na konečných 4:2 pre Šalkovú Patrik Lašút. Zápas Badín – Hajnáčka bol odložený. Medzibrod doma neskóroval a podľahol rozdielom triedy lídrovi z Banskej Štiavnice. Predposledný Zvolen dokázal uspieť na ihrisku Málinca, keď skórovali Robert Greško, Viktor Tóth a Gabriel Snitka.

Slovenská Ľupča naďalej neporazená

Nezdolaný nováčik a líder piatej ligy zo Slovenskej Ľupče privítal v nedeľu Hliník nad Hronom. Domácich poslal po polhodine hry do vedenia Tomáš Klinec, no hostia dokázali tesne pred prestávkou vyrovnať zásluhou Tatára. O výhre Slovenskej Ľupče v pomere 2:1 napokon rozhodol v 70. minúte Ivan Pipich. Sásová v Bacúchu nehrala kvôli zlému terénu, rovnako ako Hrochoť v Dudinciach. Zo šlágra Selce – Jakub sme vám priniesli samostatnú fotoreportáž.

V derby uspelo Brusno

Nepriaznivé počasie preriedilo aj program 15. kola I. triedy. Odohralo sa však derby medzi Nemeckou a Brusnom. V tomto súboji dvoch celkov zo spodných priečok tabuľky sa gólovo presadzovali len hostia. Tesne pred polčasom otvoril skóre Marek Lacko a po hodine hry rozhodol o výhre Brusna 0:2 z bieleho bodu Peter Kajda. Nemecká pritom mohla aspoň v závere duelu ťažiť z vylúčenia hosťujúceho Jakuba Štubniaka z 81. minúty, no Juraj Lokša vzápätí nepremenil pokutový kop. Z duelu Nemecká – Brusno vám prinášame aj fotogalériu. Líder z Osrblia doma deklasoval Poniky a darilo sa aj druhému Hroncu a tretiemu Tatranu Čierny Balog.

Tajov uspel proti Harmancu, zrodil sa aj 18-gólový debakel

Najnižšia súťaž priniesla nevídaný debakel. V 17. kole II. triedy totiž prvá rezerva Tatrana Čierny Balog nešetrila posledný Hiadeľ, ktorému nasúkala až 18 gólov. Až o 8 z nich sa postaral Michal Muránsky. Druhý Tajov bodoval naplno na ihrisku Harmanca, kde aj vďaka hetriku Filipa Samsona zvíťazil rozdielom triedy. Piata Riečka doma obrala o body druhý B-tím Šalkovej, keď zvíťazila po 8-gólovej prestrelke. Hosťom nestačil na dobrý výsledok ani hetrik Matúša Tučeka. Svoju pozíciu si udržal Malachov, ktorý nedal šancu Pohronskej Polhore na jej pôde.