Druhé kolo nižších futbalových súťaží je za nami. Spomedzi mužstiev z Banskej Bystrice a okolia zvíťazili Selce, Jakub, Hrochoť, Medzibrod či Slovenská Ľupča. Ženy MFK Dukla Banská Bystrica si schuti zastrieľali a z ich duelu s Novými Zámkami vám prinášame aj bohatú fotogalériu. S fotoaparátom sme zavítali aj do Malachova a Brusna.

Banskobystrická Dukla v nedeľu 14. augusta v rámci 5. kola Fortuna ligy prehrala v Dunajskej Strede. V III. lige Západ reprezentujú banskobystrický región dva kluby. Hamšíkovci prehrali v sobotu 13. augusta v Častkovciach a Podkonice v nedeľu doma remizovali s Novými Zámkami. Treťoligovým zápasom sa venujeme v samostatnom sumári, v ktorom nájdete aj fotogalériu. V pravidelnom sumári nižších súťaží mapujeme dianie v ligách Stredoslovenského futbalového zväzu a Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica. Minulý týždeň sa odohrali aj zvyšné zápasy 1. kola Slovnaft Cupu, ktorých sumár s fotogalériou nájdete tu.

Šalková vonku bodovala, Badín nie

Mužstvo Šalkovej vycestovalo v sobotu v rámci 2. kola Majstrovstva regiónu – IV. liga do Stráňav. Domáci mali v 53. minúte k dispozícii pokutový kop, ktorý ale Róbert Coma nepremenil. Gól nepadol ani vo zvyšnom priebehu stretnutia a Šalková si tak po bezgólovej remíze odniesla bod.

V sobotu, taktiež od 17.00 h, boli v akcii aj hráči MFK Zvolen, ktorí doma pred 211 divákmi privítali Bešeňovú. Hostí poslal v 17. minúte do vedenia Hutník. Zvolenčania odpovedali už v 23. minúte zásahom Pavla Telúcha, ktorý si našiel odrazenú loptu na hranici šestnástky a zakončil presne po trávniku. Bešeňová išla do vedenia aj po druhýkrát, a to v závere prvého polčasu zásluhou Janigu. Domáci opäť vyrovnali, keď sa v 76. minúte po prihrávke Róberta Greška z ľavej strany presadil na prednej tyči Ján Nosko. Zvolen tak remizoval s Bešeňovou 2:2.

Kováčová prehrala v sobotu v Čadci 2:0. V nedeľu vycestovalo mužstvo Badína do Makova, kde po góloch Zimku, Janitu a Planetu z penalty prehrávalo v 34. minúte už 3:0. Hostia skorigovali stav stretnutia na 3:1 v 82. minúte gólom Denisa Urgelu. Krátko na to mohol Badín pridať aj kontaktný gól, no Marko Pavlík nepremenil pokutový kop.

Piatoligistom z okolia sa darilo

Medzibrod sa v nedeľu v 2. kole V. ligy skupiny JUH predstavil v Detve, kde rozhodol o svojej výhre v úvode druhého polčasu. V 49. minúte otvoril skóre Juraj Samuelčík, keď z priameho kopu z ľavej strany zakrútil loptu nádherne do vzdialenejšieho horného rohu brány Detvy. V 54. minúte vypadla domácemu gólmanovi lopta po strele z diaľky a z dorážky zvýšil poľahky na konečných 0:2 Michal Milárd. Hráči Medzibrodu zvíťazili zaslúžene, keď mali po celý zápas navrch a vypracovali si množstvo gólových príležitostí. Medzibrod tak vstúpil do piatoligovej sezóny dvomi výhrami.

Futbalisti Slovenskej Ľupče si chceli v nedeľu napraviť chuť po prehre v 1. kole v derby v Medzibrode. Proti Radzovciam však už od 13. minúty prehrávali po zásahu Radicsa. Približne 200 divákov rozjasala v 28. minúte letná posila Ľupče. Michal Čief vyrovnal na 1:1 a v 37. minúte svojím druhým gólom dokonca zavŕšil obrat. Domáci išli napokon do šatní s dvojgólovým vedením, keďže krátko pred prestávkou zvýšil na 3:1 Patrik Foltáni. Krátko po zmene strán spečatil stav na konečných 4:1 Miroslav Bartoš.

Selce si poradili so Sliačom, Jakub vyhral vonku

Sásová na prvú výhru v sezóne ešte čaká, keďže v sobotu v rámci 2. kola VI. ligy skupiny C doma podľahla najtesnejším rozdielom Hliníku nad Hronom. O jediný gól stretnutia sa v 80. minúte postaral hosťujúci Domiňák.

Mužstvo Jakuba, povzbudené výhrou v 1. kole, sa v nedeľu predstavilo v neďalekej Dobrej Nive. V 11. minúte vystrelil spoza šestnástky Lukáš Ševčík, gólman domácich loptu prepustil za svoj chrbát a Jakub sa ujal vedenia. Dobrá Niva vyrovnala ešte do prestávky, ale po zmene strán mali navrch hostia. V 60. minúte sa po narážačke so Ševčíkom výborne uvoľnil v šestnástke Ondrej Poljovka, ktorý prinavrátil Jakubu vedenie. Už o približne 6 minút neskôr zvýšil na 1:3 Boris Binda, ktorý si skvele nabehol za obranu domácich na dlhý nákop zo štandardky a prehodil gólmana Dobrej Nivy. Domáci hrali od 72. minúty po druhej žltej karte Trnavského o desiatich, ale v oslabení paradoxne znížili na konečných 2:3.

Hrochoť hostila v nedeľu víťaza minulej edície I. triedy z Osrblia. Ako prví skórovali domáci, keď v 16. minúte hlavičkoval po dlhom centri Peter Zátroch a lopta prešla pomedzi hráčov pred ním až za chrbát brankára hostí. Osrblie odpovedalo v 31. minúte krásnou strelou z priameho kopu v podaní Filipa Švédu. Domáci si prinavrátili vedenie v 39. minúte zásluhou Mareka Matuška, ktorý sa presadil na dvakrát po centri zo štandardky. V samom závere dal výsledku konečnú podobu Simon Sihelský, ktorý naštartoval do brejku po rohu hostí a skóroval do prázdnej brány, keďže brankár Osrblia bol pri rohovom kope pred bránou domácich.

V súboji Seliec so Sliačom sa všetko podstatné udialo v prvom polčase. V 9. minúte poslal hostí do vedenia z bieleho bodu Kristián Halama. Odpoveď domácich prišla v 17. minúte, kedy sa presnou hlavičkou po štandardke presadil Serhiy Kurta. V 28. minúte zavŕšil obrat kapitán Seliec Filip Koctúr, ktorý si nabehol na dlhý nákop za obranu a prehodil gólmana hostí. Na konečných 3:1 zvýšil v 34. minúte svojím druhým gólom Kurta, keď z hranice šestnástky z osi ihriska upratal loptu k ľavej tyči brány Sliača. Stretnutie sledovalo podľa oficiálneho zápisu 220 divákov.

Malachov podľahol Valaskej, Brusno zdolalo Braväcovo

S fotoaparátom sme v nedeľu zavítali na duel 2. kola 7. ligy ObFZ BB do Malachova, kam pricestovalo mužstvo Valaskej. Skóre stretnutia sa menilo v 16. minúte, kedy rozvlnil sieť hosťujúci Martin Frimm. Na druhý a zároveň posledný gól sa čakalo do 68. minúty, kedy zdvojnásobil vedenie Valaskej Marek Giertl. Domáci nováčik súťaže, ktorý postúpil do 7. ligy z bývalej II. triedy, tak prehral aj druhý zápas v sezóne.

Fotogalériu vám prinášame aj z Brusna, kde sa v nedeľu predstavilo Braväcovo. Hrdinom domácich sa stal Jakub Chromek, ktorý v 23. minúte otvoril skóre a v 37. minúte zvýšil na 2:0. Braväcovo dokázalo už len znížiť na konečných 2:1 v 59. minúte zásluhou Markusa.

Ľubietová doma získala bod po bezgólovej remíze s Tatranom Čierny Balog. Bez gólov hrali aj Poniky s Jasením. Strelníky sú na čele tabuľky, keď po Braväcove zdolali aj Heľpu.

Domáce víťazstvá Tajova a Riečky

Najnižšia súťaž už tradične priniesla niekoľko na góly bohatých stretnutí a dvojciferný debakel na konte Hiadľa. Rezerva Ľupče aj vďaka hetriku Radovana Beňáka porazila Harmanec rozdielom triedy. Rovnakým výsledkom vyhrali Horné Pršany v Šalkovej, keď vo svojich radoch našli dvoch dvojgólových strelcov – Tomáša Považana a Martina Riečana. Baláže zdolali Mičinú rozdielom triedy, pričom dvakrát skóroval Adrián Veselovský. Tajov potvrdil rolu favorita proti Dúbravici a zvíťazil 5:1, Filip Samson si pripísal ďalší hetrik. Riečka otočila nepriaznivý stav proti Pohronskej Polhore.

Ženy Dukly s druhou výhrou v rade

Po tom, čo futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica vyhrali v stredu v Žiline priepastným rozdielom 1:12, sa radovali aj v sobotu. Duklistky poslala v Kremničke proti Novým Zámkom v 9. minúte do vedenia kapitánka Adriana Briššová, ktorá ťažila z prihrávky Lenky Mazuchovej z ľavej strany a trafila loptu pekne pod brvno. Už v 12. minúte zvýšila Mazuchová na 2:0, keď z priameho kopu z pravej strany zakrútila loptu ľavačkou nádherne do vzdialenejšieho horného rohu brány Nových Zámkov.

Hostky znížili v 17. minúte na 2:1 zásahom Kovančíkovej. V 32. minúte však hráčky Dukly viedli opäť o dva góly, keď Dominika Paterová aktívne napádala brankárku súpera a lopta sa od nej odrazila do opustenej svätyne. Autorka gólu na 3:1 krátko po zmene strán pridala aj štvrtý gól domácich. Paterová prešprintovala obrankyňu hostiek a povedľa brankárky Nových Zámkov rozvlnila sieť.

V rozmedzí 63. a 69. minúty ešte zahviezdila Vanessa Dunajská. Najprv zvýšila na 5:1 krásnou strelou spoza šestnástky do pravého horného rohu brány hostiek. Potom dala výsledku konečnú podobu z vnútra pokutového územia po prihrávke Paterovej.

DEMIŠPORT liga – 1. liga žien – 3. kolo

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Union Nové Zámky 6:1 (3:1)

Góly: 9. Briššová, 12. Mazuchová, 32. a 46. Paterová, 63. a 69. Dunajská – 17. Kovančíková.

Zostava MFK Dukla ženy: Kopernická – Mileiová, Paterová, Briššová (C), Čierniková (66. Vojteková), Mazuchová, Morovjanová, Dunajská (75. Pavlíková), Herbríková, Šimová, Jančíková
Tréner: J. Boroviak