Počas zimnej prestávky sa futbalistky presunuli do hál a odohrali sezónu vo futsalovej extralige žien. Hráčky Sport Ladies Club Banská Bystrica obsadili celkové tretie miesto.

Bystrické futsalistky v decembri doma v Badíne zdolali Prievidzu, a tak im v poslednom kole na zabezpečenie si bronzovej medaily stačila v odvete na palubovke súpera aj remíza. Na tabuľkovo vyššie postavené Prešovčanky a Žilinčanky hráčky SLC Banská Bystrica vo vzájomných súbojoch nestačili. Titul si v sobotu 28. januára zabezpečil tím FK Ekoprim Prešov, ktorý deklasoval ŠK Makroteam Žilina 8:1.

Do súboja o bronz vstúpili lepšie domáce Prievidžanky, keď v 3. minúte otvorila skóre Natália Andrea Pustajová a v 9. minúte zvýšila na 2:0 Roderika Minichová. Hráčky Banskej Bystrica sa však vrátili do zápasu, keď v 12. minúte znížila Natália Práznovská a v závere prvého polčasu vyrovnala Barbara Mileiová. V druhej polovici stretnutia už bystrické futsalistky potrebnú remízu ubránili, pričom odolali aj tlaku domácich, ktoré skúsili hru bez brankárky.

Nikola Gajdošová, hráčka SLC Banská Bystrica: „V prvom rade by som sa chcela poďakovať tímu Banskej Bystrice za to, že ma oslovil a mala som možnosť hrať, nakoľko Košice sa do ligy neprihlásili. Keďže sme viaceré hráčky z rôznych miest, nebolo možné spolu trénovať a úplne sa zohrať počas tak krátkej sezóny. Po vysokých prehrách proti Žiline a Prešovu bol pre nás rozhodujúci práve posledný zápas v Prievidzi. Proti domácim sa nám podarilo nepriaznivý stav 2:0 zvrátiť a do polčasu vyrovnať. V druhom polčase Prievidza skúsila aj hru bez brankárky, ktorú sme dokázali ubrániť. Na oboch stranách bolo viacero gólových šancí nepremenených, a tak zápas skončil remízou, ktorá nám stačila k získaniu bronzu. Spoluhráčky ukázali bojovnosť až do konca a tešíme sa z umiestnenia. Dúfam, že v ďalšom ročníku bude záujem o ženskú futsalovú ligu väčší a prihlási sa viac tímov.“

Niké Ženská futsalová extraliga – 6. kolo – nedeľa 29.01.2023, 14.10 h – Prievidza

CopyLeaders Prievidza – SLC Banská Bystrica 2:2 (2:2)

Góly: 3. Pustajová, 9. Minichová – 12. Práznovská, 18. Mileiová. Bez kariet. Rozhodovali: Matula – Botka. Diváci: 100.

Zostava CopyLeaders Prievidza: Dupkalová – Kováčová, Majtényiová (C), Minichová, Maurerová, Pustajová, Tomčíková, Zábojníková, Kupcová, Galková, Živčicová, Duchoňová.

Zostava SLC Banská Bystrica: Kopernická – Veselová (C), Gajdošová, Mileiová, Práznovská, Gembická, Herbríková, Dunajská, Čierniková.