Zimná liga Banskobystrického zväzu malého futbalu má za sebou základnú časť, po ktorej sa súťaž rozdelí. V sumári 9. kola nájdete aj fotogalériu zo všetkých štyroch duelov a odkazy na videozostrihy.

Keďže ANK Pegi sa odhlásilo zo súťaže, Bezvetrie si po kontumácii pripísalo ôsmu výhru v rade, a ovládlo tak základnú časť.

Program 9. kola tak v telocvični na Magurskej otvoril duel medzi Spartou a Požiarnikom Vlkanová. Po prvom polčase platil vyrovnaný stav 2:2, pričom vo vedení sa ocitli oba celky. Druhá 25-minútovka bola už zaujímavejšia. Hráči Požiarniku v nej najprv dali 3 góly v rade a následne si po zásahu súpera prinavrátili 3-gólové vedenie. To bolo však zo strany Vlkanovej všetko. Sparta predviedla skvelý obrat, keď po štyroch góloch v záverečnej 10-minútovke zaknihovala druhú výhru v sezóne. Oba celky budú pokračovať v sezóne v spodnej nadstavbovej skupine.

Ďalší zápas priniesol jednoznačnejší priebeh, hoci predposledný Aquadux ešte v prvom dejstve proti Bianconeri hrýzol, keď po polčase strácal len 2 góly. V druhom polčase už bielo-čierni potvrdili rolu jasného favorita, keď pridali 8 gólov a napokon zvíťazili pohodlne 12:4, pričom vo svojich radoch našli až troch strelcov hetriku. Tímu Bianconeri patrí po základnej časti 3. priečka s 3-bodovou stratou na lídra.

Následne sa o debakel kola postarali vo forme hrajúce Nemce, ktoré vyhrali prvý polčas proti Pingošom zdrvujúco 11:0. V druhej polovici zápasu sa už hra vyrovnala, no o víťazovi bolo dávno rozhodnuté. Nemce si po debakli 15:3 pripísali už piatu výhru v rade a po základnej časti sú, aj vďaka lepšiemu vzájomnému zápasu s Bianconeri, druhé. Najlepší strelec súťaže Ivan Varga nastrieľal tentokrát až 7 presných zásahov, a na konte má tak už 39 gólov. Pingošom ušla účasť v skupine len o jednu priečku, ale až o 6 bodov.

Na záver posledného kola základnej časti sa stretli Emócie bokom a Enzo. Emócie bokom išli po dvoch góloch v rozmedzí štyroch minút do vedenia 2:0, ale Enzo v závere prvého polčasu znížilo a v priebehu druhého aj vyrovnalo. Emócie bokom si vedenie prinavrátili, Enzo vzápätí odpovedalo, ale posledné slovo mali Emócie bokom, ktoré predbehli svojho súpera v tabuľke.

Zimná liga BBZMF – 9. kolo – sobota 28.01.2023 – Magurská

ANK Pegi – Bezvetrie 0:5 kontumačne

Sparta – TJ Požiarnik Vlkanová 7:6 (2:2) – VIDEO

Góly: O. Zeleňanský 3, S. Škuta 2, A. Rusnák 2 – E. Ivanič 3, I. Šteiniger 2, Á. Ibos.

Aquadux – Bianconeri 4:12 (2:4) – VIDEO

Góly: P. Mesík 2, T. Lashin 2 – O. Ďurta 3, T. Pažout 3, P. Gajan 3, L. Löbb, L. Berec, E. Hudec. ŽK: S. Caban (Aquadux).

Pingoši – Nemce 3:15 (0:11) – VIDEO

Góly: M. Zemko ml., T. Mihalyi, M. Zemko st. – I. Varga 7, T. Kostiviar 5, M. Blaško, Mir. Janovec, E. Filipko.

Emócie bokom – Enzo 4:3 (2:1) – VIDEO

Góly: R. Zima 2, P. Šipula, T. Bartošík – T. Černík 2, F. Slabecius. ŽK: R. Zima (Emócie bokom). ČK: J. Štubniak (Enzo).