Oblastný futbalový zväz Banská Bystrica po trojročnej pauze zorganizoval turnaj o Pohár predsedu ObFZ BB. Spomedzi účastníkov oblastnej 7. a 8. ligy triumfovalo na finálovom turnaji v Brezne mužstvo Riečky.

Turnaj bol rozdelený na dve fázy. Mužstvá z banskobystrického okresu sa v prvej fáze stretli v telocvični na Magurskej, zatiaľ čo tímy z Horehronia absolvovali kvalifikačnú časť v Brezne. Do finálového turnaja, ktorý sa konal v sobotu 28. januára v Brezne, v mestskej športovej hale, postúpili Riečka, Tajov, Brusno, Braväcovo (skupina A) a Tatran Čierny Balog B, Poniky, Dúbravica, Beňuš (skupina B). Po odohratí skupín systémom každý s každým hrali mužstvá na druhých miestach zápas o tretie miesto, finále hrali víťazi skupín.

„Som veľmi rád, že po trojročnej pauze sme sa vrátili k tradičnému turnaju a nebudem klamať, bol som veľmi milo prekvapený vysokou úrovňou kvality zúčastnených mužstiev, a to nie len na finálovom turnaji. Aj základné skupiny ponúkli mnoho zaujímavých zápasov, kde sa viacerí hráči ukázali v dobrom svetle,“ uviedol Ivan Šimko, predseda ObFZ BB.

V súboji o bronz dominovali hráči FK Sokol Braväcovo, ktorí deklasovali B-tím Tatrana Čierny Balog 6:1. Finále prinieslo už vyrovnanejší priebeh, keď futbalisti ŠK Zornička Riečka zdolali TJ Slovan Beňuš najtesnejším rozdielom 1:0. Riečka našla vo svojich radoch aj najlepšieho strelca, 5-gólového Branislava Halupku i najlepšieho hráča turnaja Petra Šipulu. Za najlepšieho brankára bol vyhlásený Tomáš Kováčik z tímu zdolaného finalistu.

„Bezprostredne po skončení turnaja sa nám dostalo pozitívnej spätnej väzby od všetkých zúčastnených, za čo sme veľmi vďační a vážime si to. Motivuje nás to robiť ďalšie akcie pre naše kluby. Musím vyzdvihnúť prácu Petra Mazúcha, predsedu športovo-technickej komisie a podpredsedu zväzu Mareka Makušu. Bez ich organizačných schopností a ochote pracovať by turnaj určite nedosahoval úroveň, s ktorou som bol ja osobne nad mieru spokojný,“ zhodnotil predseda zväzu Šimko.

Výber ObFZ BB sa 18. februára predstaví na medzioblastnom turnaji v Lučenci. „Turnaj o Pohár predsedu ObFZ BB bol skvelou príležitosťou pre našich trénerov, aby si už teraz vybrali hráčov, ktorí budú reprezentovať náš zväz, ktorý bude mať na turnaji výberov tie najvyššie ambície. Veď výber ObFZ BB vyhral medzioblastný turnaj až trikrát v novodobej histórii,“ dodal Šimko.