Futsalistky Sport Ladies Club Banská Bystrica sa radujú z prvej výhry v sezóne extraligy. Vo svojom druhom vystúpení v Badíne sa im podarilo po dramatickom priebehu zdolať súperky z Prievidze.

Obe družstvá nastúpili do zápasu v značne oslabenej zostave, a to z dôvodu choroby viacerých hráčok. Na domácej strane nastúpilo osem hráčok, hostiek bolo iba sedem. Zverenkyne reprezentačného trénera Romana Sedlárika sa museli zároveň vysporiadať s absenciou brankárky Sofie Dupkalovej, a preto od začiatku zápasu hrali Prievidžanky power-play, pričom poslednou hráčkou bola Timea Kupcová.

Úvodné góly zápasu zaznamenali oba tímy v 6. minúte, keď sa za hostky presadila Minichová a za domáce Barbara Mileiová. Následne za Bystričanky po peknej kombinácii z rohu vsietila gól reprezentantka Tamara Gembická, ktorá dres Banskej Bystrice opäť obliekla po troch sezónach. V závere prvého polčasu zvýšila na 3:1 Lenka Mazúchová, a tak sa zdalo, že hráčky SLC majú nakročené za víťazstvom. Ešte pred koncom prvej 20-minútovky však domáca obrana dvakrát chybovala, čo Prievidžanky využili a po dvoch góloch Dominiky Živčicovej vyrovnali na 3:3.

Futsalistky Prievidze zavŕšili obrat krátko po zmene strán, keď sa po druhýkrát v zápase presadila kapitánka Roderika Minichová. Nasledovala snaha o vyrovnanie zo strany domácich, ktoré si však viackrát vylámali zuby na výborne chytajúcej Timei Kupcovej. Bystričanky vyrovnali až po individuálnej akcii Gembickej, ktorá v 25. minúte zachytila rozohrávku obrany, dostala sa do nájazdu a zaradila sa medzi dvojgólové strelkyne stretnutia – 4:4.

Azda najzaujímavejší okamih zápasu mala v 25. minúte na svedomí brankárka domácich Petra Tišliarová, ktorej sa podarilo využiť hru súpera bez brankárky a z výkopu poslala loptu priamo do opustenej brány, o čo sa pokúšala viackrát aj predtým. V posledných minútach zápasu sa stupňoval tlak tímu Prievidze, ktorý sa snažil držať loptu na útočnej polovici s piatimi hráčkami a unaviť prihrávkami hráčky Banskej Bystrice. Tento tlak vyústil až do šiesteho faulu domácich, po ktorom Zuzana Tomčíková kopala pokutový kop, no ten jej reprezentačná kolegyňa Tišliarová pekným zákrokom vytlačila na roh. Bystričanky už následne posledný nápor hostiek zvládli a zápas dotiahli do úspešného konca, pričom gól brankárky Tišliarovej sa ukázal ako víťazný.

Petra Tišliarová, brankárka SLC Banská Bystrica: „Dosiahli sme cenné víťazstvo proti Prievidzi, ktorá sa väčšinu zápasu snažila hrať power-play. Pozitívne hodnotím to, že súper nám z toho nedokázal dať ani jeden gól a dievčatá sa snažili počas bránenia power-play plniť pokyny, ktoré im boli podané. Škoda, že sme dostali štyri góly, kde sme zase opakovali chyby v defenzíve s predchádzajúceho zápasu a dávali sme súperkám zbytočne veľa priestoru na zakončenie. Smerom dopredu sme ale podali veľmi dobrý výkon, kde sme niekoľkokrát ohrozili súperovu bránku a dali sme päť gólov. Teší ma, že som aj ja prispela gólom, ktorý sa nakoniec ukázal ako víťazný.“

Niké Ženská futsalová extraliga – 3. kolo – nedeľa 18.12.2022, 16.00 h – ŠH Badín

SLC Banská Bystrica – CopyLeaders Prievidza 5:4 (3:3)

Góly: 6. Mileiová, 9. a 25. Gembická, 19. Mazúchová, 28. Tišliarová – 6. a 22. Minichová, 19. a 20. Živčicová. Bez kariet. Rozhodovali: Marko – Matula. Diváci: 15.

Zostava SLC Banská Bystrica: Tišliarová – Veselová (C), Mazúchová, Boháčiková, Mileiová, Gembická, Brandysová, Herbríková.

Zostava CopyLeaders Prievidza: Kupcová – Minichová (C), Maurerová, Živčicová, Pustajová, Zábojníková, Tomčíková.

Tabuľka Niké Ženskej futsalovej extraligy

Klub
Z
V
R
P
Skóre
B
1
ŠK Makroteam Žilina
2 2 0 0 14:6 6
2
Sport Ladies Club Banská Bystrica futsal
2 1 0 1 9:11 3
3
FK Ekoprim Prešov
2 1 0 1 8:11 3
4
CopyLeaders Prievidza
2 0 0 2 8:11 0

Futsalistky SLC Banská Bystrica budú hrať najbližšie až po novom roku, keď sa v nedeľu 8. januára o 15.00 h predstavia v dohrávke 2. kola extraligy na palubovke FK Ekoprim Prešov.