Futsalisti MIBA Banská Bystrica opäť bodovali, keď týždeň po senzačnej domácej remíze s majstrovským Lučencom zvíťazili na palubovke tímu 4FSC FTVŠ Prírodovedec UK Bratislava. Vonku zvíťazili po prvýkrát v sezóne.

Počas týždňa riešilo futsalové Slovensko kauzu spojenú s kontroverzným rozhodnutím o výsledku zápasu uplynulého kola medzi mužstvami Banskej Bystrice a Lučenca. Hráči MIBY však už museli prepnúť svoje sústredenie na ďalšieho súpera a v Bratislave svoj dobrý výkon z duelu s majstrom potvrdili.

Skóre stretnutia 14. kola futsalovej extraligy, ktoré odštartovalo v piatok 27. januára o 20.30 h v hlavnom meste, otvorili v 9. minúte hostia zásluhou Pavla Telúcha, ktorý sa presadil strelou z ľavej strany. Domáci odpovedali v 12. minúte po protiútoku zásahom Alexa Ľubomíra Lauka, no už v nasledujúcej minúte prinavrátil MIBE vedenie svojím druhým gólom Telúch, keď mieril presne z predbránkového priestoru po Konderovej prihrávke z ľavého krídla.

V 17. minúte po priamom kope Petra Vajdu nechcene usmernil loptu do vlastnej brány Martin Švolík – 1:3. V poslednej minúte prvého dejstva sa skóre menilo hneď dvakrát, keď najprv Michal Konder pridal z dorážky štvrtý gól MIBY a vzápätí sa zaradil medzi dvojgólových strelcov Lauko, ktorý trafil opustenú bránu hostí a znížil na polčasových 2:4.

Po zmene strán si hráči bratislavskej FTVŠ dali opäť vlastný gól, tentokrát si zrazil loptu do brány Matúš Almáši, a to po prihrávke z pravej strany v podaní Mariána Hudeka. V 34. minúte mohol skompletizovať hetrik Lauko, no z penalty nevyzrel na brankára MIBY Tomáša Mičudu. Hráči 4FSC ešte v poslednej minúte duelu upravili stav na konečných 3:5 zásluhou Almášiho, ktorý skóroval hlavou.

Futsalisti MIBA Banská Bystrica sa tak tešia z prvej výhry na palubovke súpera v sezóne, ktorá im pomôže v boji o lepšie tabuľkové postavenie. Bystričania sú momentálne na 6. priečke, ktorá by im zatiaľ v 1. kole play-off neprisúdila favoritov súťaže z Lučenca a Prievidze, no v záverečných piatich zápasoch zabojujú aj o umiestnenie v prvej štvorke, ktoré by im vo štvrťfinále vyraďovačky zabezpečilo výhodu domáceho prostredia.

Martin Majling, tréner MIBA Banská Bystrica pre BBonline.sk: „Na zápas do Bratislavy sme cestovali s cieľom potvrdiť dobrú hru i výsledok z domáceho zápasu proti majstrovi. Hneď v úvode stretnutia sme si vypracovali niekoľko dobrých šancí, no góly pribúdali len pomaly. Súper hrozil z nebezpečných protiútokov. Polčasové vedenie o dva góly nebolo pre nás ideálne, keďže náskok mohol byť vyšší. V druhom polčase sme preto museli byť stále v strehu aj v defenzíve, čo sa nám aj darilo, no naša slabšia efektivita v zakončení stále dávala súperovi možnosť bojovať o body. Výhru sme si nakoniec s prehľadom postrážili a domov odviezli všetky tri body. Mrzí ma len slabšia koncentrácia na konci polčasov, keďže sme zhodne 21 sekúnd pred koncom prvého i druhého polčasu inkasovali góly po našich chybách. Napriek tomu je víťazstvo na palubovke súpera pre nás veľmi cenné, veď v tejto sezóne sú to vôbec naše prvé body z pozície hosťujúceho tímu. Verím, že nás v piatok na Štiavničky proti Košiciam prídu povzbudiť naši fanúšikovia, aby sme opäť predviedli kvalitný výkon a zvíťazili.“

Niké Futsal Extraliga – 14. kolo – piatok 27.01.2023, 20.30 h – ŠH prof. Rovného (FTVŠ) – Bratislava

4FSC – MIBA Banská Bystrica 3:5 (2:4)

Góly: 12. a 20. Lauko, 40. Almáši – 9. a 13. P. Telúch, 17. Švolík (VG), 20. Konder, 24. Almáši (VG). Bez kariet. Rozhodovali: Behančín – Fikus. Diváci: 50.

Zostava 4FSC: Maglen (C) (Burda) – Kyselák, Zámečník, Lauko, Abel, Haramia, Švolík, Kodhaj, Almáši, Gajdács. Tréner: Z. Pakusza.

Zostava MIBA Banská Bystrica: Mičuda (Pecho) – Kršák, Konder, Hudek, Vajda (C), P. Telúch, Rafanides, Prokaj, Čief, Samson. Tréner: M. Majling.

11 0 1 10 15:102 1

Futsalisti MIBA Banská Bystrica odohrajú najbližší duel v piatok 3. februára o 20.00 h v domácej hale na Štiavničkách. Ich súperom budú štvrté Košice, ktorým sa môžu Bystričania v prípade výhry výrazne priblížiť, takže podpora fanúšikov sa im určite zíde.