Najvyššia hokejová súťaž pokračovala už 35. kolom a hokejistov Banskej Bystrice čakala najprv náročná cesta a po nej dôležitý duel na ľade Michaloviec. Domáci tím je priamym konkurentom „baranov“ v boji o play-off, oba celky mali pred stretnutím zhodný počet bodov. V dôležitom zápase sa napokon zrodila výhra Banskobystričanov, ktorí vďaka zisku troch bodov prenikli medzi elitnú šesticu.

Vstup do stretnutia vyšiel lepšie Banskobystričanom, ktorých poslal na konci 8. minúty do vedenia kanadský zakončovateľ Troock. Na začiatku 13. minúty vyslal nádejný pokus Mihalik, no Sedláček aj napriek viacerým cloniacim hráčom zareagoval včas. V závere tretiny sa ešte mohla ujať kontra domácich, no „baranov“ opäť podržal český brankár v ich službách.

Niečo vyše pol minúty z prostrednej časti stačilo Banskobystričanom, aby opäť o sebe dali vedieť, keď zakončujúci Kontos iba tesne míňal Košarišťanovu bránu. Baranom sa opticky darilo, vyslúžili si dokonca početnú výhodu, no v nej si žiadnu vážnejšiu príležitosť nevypracovali a krátko na to sa po vylúčení Troocka karta obrátila. Na konci skrátenej presilovky domácich „líšok“ vytiahol ďalší dôležitý zákrok Sedláček, ktorý zasahoval proti strele zblízka. Na konci druhej tretiny skúšal prekvapiť spoza brány hosťujúci Šoltés, no jeho šikovný pokus sa neujal a do kabín sa tak odchádzalo za najtesnejšieho náskoku Bystričanov.

Ten si v tretej tretine navýšili, čomu však predchádzalo ubránené oslabenie po vylúčení Koja. Gólová poistka prišla v 49. minúte, kedy sa druhýkrát v zápase, tentokrát aj s prispením domácej defenzívy, presadil Troock. Krátko na to dobre zasahoval domáci brankár, ktorého sa „barani“ opäť pokúsili prekvapiť spoza brány. Michalovčanom sa podarilo v 56. minúte vykresať menšiu nádej, o kontaktný gól sa totiž postaral Osburn a jeho presná strela. Onedlho na to putoval na trestnú lavicu hosťujúci Kabáč a „líšky“ vycítili príležitosť na ďalšiu korisť. Domáci išli na to odvážne, keď dokonca odvolali brankára, aby v hre šiestich proti štyrom napokon aj inkasovali. O tretí gól Banskej Bystrice sa v 58. minúte postaral Bíreš, ktorý strelou do prázdnej brány pečatil stav zápasu.

Tipos extraliga – 35. kolo – piatok 03.02.2023 – Zimný štadión Michalovce

HK Dukla Ingema Michalovce – HC ’05 Banská Bystrica 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Góly: 56. Osburn (Hammond, Galamboš) – 8. Troock (Watling, Kontos), 49. Trook (Watling), 58. Bíreš (Gabor). Rozhodovali: T. Orolín, Kalina – Ordzovenský, Knižka, vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce: Košarišťan (Škorvánek) – Macejko, Glazkov, Osburn, Hammond, Michalčin, Mihalik – Zabusovs, Suja, Buc – Pereskokov, Pavlovs, Matúš Paločko – Žitný, Puliš, Garreffa – Vašaš, Galamboš, Chalupa

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Sedláček (Belányi) – Luža, Bačik, Kojo, Ryczek, Holenda, M. Bača, Frídel – Watling, Kontos, Troock – R. Gašpar, Bíreš, J. Sukeľ – Šoltés, Tamáši, Jendek – Urbánek, Gabor, Kabáč

12 HC MV TRANSPORT Prešov 38 7 7 0 4 20 101:133 39

Ďalšie vystúpenie čaká hokejistov Banskej Bystrice už v nedeľu 5. februára, kedy majú na programe duel 36. kola na ľade Bratislavčanov. Stretnutie proti „belasým“ začína o 17. hodine.