Prinášame sumár toho najzaujímavejšieho, čo sa stalo počas uplynulého 31. týždňa v uliciach Banskej Bystrice.

more-bulharsko-350x233Banskobystrická cestovná kancelária v problémoch

Cestovná kancelária A-tour, ktorá sprostredkovávala cestovné zájazdy najmä do Bulharska, vyhlásila v pondelok úpadok. Dôvodom boli finančné problémy súvisiace s plnením pre ňu nevýhodných zmlúv. Osudnou sa cestovke stali zálohy za lety do Bulharska. A-tour vozil svojich klientov letecky zo Sliača.

križovatka BystričkaBude sa meniť dopravné značenie pri Bystričke

Správa, ktorá najviac zarezonovala na stránkach BBonline.sk, sa týkala zmeny dopravného značenia pri Parku Janka Kráľa. Zmení sa hlavná cesta, tá bude viesť po obvode parku.

Autá prichádzajúce zo Strieborného námestia budú mať prednosť.

facebook mestaNa svoju Facebook stránku dalo mesto 3900 eur

Po tom, čo vedenie mesta nezverejnilo príjem a totožnosť osoby, ktorá spravuje mestský profil na najväčšej sociálnej sieti, vyžiadala si redakcia BBonline.sk aspoň celkové náklady, ktoré má samospráva so spravovaním Facebook stránky. Suma 3900 eur viacerých zaskočila, hlavne keď zoberieme do úvahy, že za rok existencie nabrala ani nie 700 fanúšikov. Príkladom toho, ako to robiť, bolo v minulosti mesto Ružomberok.

kremnička2Zelený asfalt nie je iba Námestí SNP

Na základe čitateľského tipu sme preverovali z kade sa zobral zelený asfalt pri penzióne v športovom areáli ŠK Kremnička. Padali podozrenia, že došlo k zneužitiu verejných prostriedkov, mestský poslanec Milan Smädo reagoval v našom článku. Prvá várka asfaltu nevyšla, preto ju museli niekde vyložiť, na vlastné náklady to spravili dodávatelia práve v Kremničke.

jozef adamovicÚradovala smrť

Žiaľ, týždeň priniesol aj dve smutné správy. Najprv sme sa v piatok dozvedeli o smrti jedného zo zakladateľov banskobystrickej Akadémie umení, herca Jozefa Adamoviča. Následne sa v sobotu pri presune motorkárov stala dopravná nehoda, pri ktorej zahynuli dvaja Trnavčania.