Štvrtý ročník podujatia Route 66, ktoré spojilo desiatky motorkárov na cestu po slovenskej ceste I/66, sa skončil tragicky. V centre Banskej Bystrice došlo k nehode, pri ktorej zahynuli dvaja motorkári z Trnavy.

moto-route-66
Motoristické podujatie skončilo tragicky.

K nehode došlo v sobotu približne o 11.30 h na rýchlostnej ceste R1 na úrovni výjazdu z tejto rýchlostnej cesty na Tajovského ulicu v lokalite nad amfiteátrom. Okamžite nás o tom informovali aj naši čitatelia: „Kolóna motorkárov prichádzala od Zvolena. Nanešťastie som išla na svojom aute v strede tej kolóny, keď jedna časť išla cez mesto a druhá pokračovala na obchvat, kam už ale nedorazila. Jedna motorka bola rozmetaná po diaľnici a ostatní motorkári tam zastali na odpočívadle nad amfiteátrom,“ napísala nám čitateľka Veronika na adresu bbonline@bbonline.sk. „Išli veľmi nedisciplinovane, roztiahnutí na celú šírku diaľnice a autá radšej spomaľovali alebo úplne zastali pri krajnici. Mňa motorkári obliehali aj z ľavej aj z pravej strany. Myslím si, že ak by mali zo sebou aj nejaký sprievod, táto nehoda sa nemusela skončiť tak tragicky,“ dodala vo svojom e-maili.

Smutnú správu nám následne potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Petra Vašková: „Tridsaťštyriročný motocyklista z Trnavy dosiaľ z nezistených príčin zišiel z cesty a narazil do stĺpu verejného osvetlenia. Vodič a jeho 27-ročná spolujazdkyňa zraneniam na mieste podľahli.“ Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia a k vyšetrovaniu nehody bude prizvaný aj znalec z odboru dopravy.

Motocyklový zraz priaznivcov legendárnej americkej Route 66, ktorí si jej náhradu našli na slovenskej ceste nesúcej rovnaké číslo, začal ešte v piatok v Šahách a cez Banskú Bystricu mal pokračovať Horehroním až pod Tatry. Pre dvojicu z Trnavy sa však skončil predčasne.