Podujatí na víkend je aj tentoraz požehnane. V Bystrici, vo Zvolene aj inde. Veľa hudby, tanca aj vína. A počasie by sa vraj konečne malo umúdriť. Bolo by načase, veď sa otvára sezóna e-bikov, Barborskej cesty a aj semienkáreň v Povrazníku bude otvorená.

PIATOK 26. APRÍL

Deň Zeme vo Zvolene

Fun Zóna, Námestie SNP, Zvolen – 9.00 h

Deň Zeme vo zvolenskej Fun Zóne ponúka počas celého dňa súťaže pre deti, ekoaktivity, SWAP oblečenia, ukážky dogfrisbee, diskusie, koncerty aj Beh pre prírodu (16.00 h), na ktorý sa môžete registrovať tu. A tešte sa aj na najväčšie udržateľné trhy, aké Námestie SNP vo Zvolene zažilo. Viac informácií a podrobný program podujatia nájdete tu.

Dvorné dámy pozývajú

Stará radnica, Námestie SNP, Zvolen – 15.00 h

Dvorné dámy je názov originálnej výstavy zvolenskej umelkyne Zuzany Almáši Koreňovej, ktorá sa venuje tvorbe netradičných šitých bábok s názvom a značkou Bábky, ktoré liečia dušu, a je autorkou tejto výstavy. Okrem nej sa na výstave budú prezentovať Ľubica Lintnerová (výtvarníčka), Zuzana Polcková (drevené dekorácie), Dorota Králiková (akryl) a Anna Štubňová (kabelky). Čestnou hosťkou vernisáže, ktorá začína o 15.00 h, bude moderátorka Alena Heribanová. Pripravená je aj charitatívna dražba a vernisáž hudbou podfarbia Martin Vaculčiak (akordeón) a Pavol Lamper (gitara). Moderuje Radoslav Kuric. Výstava potrvá do 31. mája 2024.

Hudobné talenty na zámku

Zvolenský zámok, Kráľovská sieň – 16.30 h

Milovníci klasiky, muzikálovej, filmovej ale aj popovej hudby si určite prídu na svoje na podujatí Koncert hudobných talentov na zámku. Predstavia sa na ňom študenti a pedagógovia zo Základnej umeleckej školy v Sliači. Vstupné: 4€ (dospelí), 2€ (ZŤP, seniori, deti). Rezervácia na: 045/533 16 59. Vstupenky budú v predaji aj pred začiatkom podujatia na zámku.

Semienkáreň otvorená

Obecný úrad, Povrazník – 17.00 h

V piatok sa opäť otvorí Semienkáreň v sále Obecného úradu v Povrazníku (17.00 – 19.00 h). Príďte sa podeliť o semienka z vašej úrody a zásobiť sa inými na nasledujúcu sezónu. V semienkárni pribudlo množstvo nových semienok, spolu je tam viac ako 600 položiek. Aktuálny zoznam nájdete tu.

Tichá noc pre Kamilu

Aula SZU, B. Bystrica – 18.00 h  

Čierna komédia písaná pre Kamilu Magálovú, je príbehom Vianoc v jednej bežnej rodine: autoritatívna matka, syn, ktorý tají svoj rozvod a vnuk, ktorý si váži každý gram stravy, ktorú zje. Rodina spomína na mŕtveho otca, ktorý ich opustil a našiel si milenku a pritom vyplávajú na povrch temné udalosti z rodinnej minulosti, podané typickým humorom made in GuNaGU (predstavenie trvá 80 minút bez prestávky). Vstupenky si môžete kúpiť tu.

Homage Jozef Klement

Galéria na Tehelnej, Zvolen – 18.00 h

V priestoroch zvolenskej Galérie na Tehelnej sa koná vernisáž výtvarných diel na počesť Jozefa KlementaHomage Jozef Klement. Vystavovať budú autori: Stano Černý, Eva Hnátová, Milan Hnát, Ján Raška a Daniela Servin.

Bystrica žije jazzom 1

Robotnícky dom – 19.00 h

Banská Bystrica je od štvrtka 25. apríla dejiskom 28. ročníka United Europe Jazz Festivalu. Piatkový program otvorí koncert dua Lash & Grey so speváčkou Kristínou Mihaľovou a gitaristom Jakubom Šedivým, ktorí patria medzi najvýraznejšie objavy slovenskej hudobnej scény posledných rokov. Spolu s nimi zahrajú na pódiu Robotníckeho domu talentovaní českí muzikanti Tomáš Baroš na kontrabase a Marek Urbánek na bicích.

Hogo Fogo Jazz & Art Club – 21.00 h

Nevšedný hudobný zážitok prinesie návštevníkom festivalu nepochybne aj druhý koncert piatkového večera v podaní poľského kvarteta The Choice, ktorý sa koná v Hogo Fogo Jazz & Art Clube (21.00 h). Kvarteto tvorí jeden z najvýznamnejších poľských jazzových saxofonistov a skladateľov Adam Wendt a spolu s ním Piotr Wyleżoł (klavír), Mariusz Bogdanowicz (kontrabas) a Sebastian Frankiewicz (bicie).

Vivaldi v Radvani, Bach v Badíne

Kostol Narodenia Panny Márie, Radvaň – 19.00 h

Po prvom koncerte 12. ročníka organového festivalu Vivat vox organi 2024, ktorý sa uskutočnil v pondelok 22. apríla v banskobystrickom Evanjelickom kostole, pokračuje festival tento víkend dvoma koncertmi talianskeho súboru pre starú hudbu Armoniosa. Prvý sa koná v piatok o 19.00 h v Kostole Narodenia Panny Márie v Radvani na Hôrke a druhý v sobotu o 17.30 h v Evanjelickom kostole v Badíne.

Noc v rytme flamenco

Kabaret La Comedy, B. Bystrica – 20.00 h

Strhujúcu hudobno-tanečnú show v štýle flamenco a pravú atmosféru juhu zažijete v Kabarete La Comedy. Skladby v rytme  flamenco, doplnené tanečnými vstupmi v krásnych kostýmoch, vás prenesú ďaleko od všedných dní. Účinkujú: Zuzana Čorejová, Virginia Delgado, Lacko Cmorej, Dávid Bílek a Academia Flamenca Zuzana Čorej. Vstupenky si môžete kúpiť tu.

Lukášova BODKA

Urban Spot, B. Bystrica – 19.00 h

Lukáš Adamec vyrazil na očakávané turné. Hneď druhou zastávkou na ňom je banskobystrický Urban Spot. Na piatkovom koncerte zaspieva známe skladby ako Horúca Láska, Tancuj mi, Najviac, Veď Vieš a ďalšie. Lukášova BODKA Tour 2024 však predstaví aj skladby z jeho nového albumu Bodka. Support –  Peter Juhás. Vstupenky si môžete kúpiť tu.

Moja Reč a Komplot

Klub 77, B. Bystrica – 20.00 h

Aj hip-hopové trio Moja Reč s kapelou Komplot v týchto aprílových a ešte aj ďalších dňoch bude „túrovať“ po Slovensku aj Čechách. Ich koncert v piatok večer v Klube 77 si nenechajte ujsť. Vstupenky si môžete kúpiť tu.

Latino aj koktailová party

Polana Night Club, Zvolen – 21.00 h

Noc plnú energie a tanca zažijete na piatkovej Latino párty s DJ Payom v Polana Night Clube. A v sobotu to bude Coctail party, večer plný zábavy, skvelých koktailov a hudby, ktorú vám bude vyberať DJ Reason.

SOBOTA 27. APRÍL

Stolnotenisový turnaj

Komunitné centrum Sásová, B. Bystrica – 9.00 h

Sobotu môžete začať aj celkom „friškom“ pri pingpongovom stole. V Komunitnom centre Sásová (Tatranská 10) poriadajú druhý ročník stolnotenisového turnaja. Vlaňajší prvý ročník sa vydaril a vy môžete prispieť k tomu, aby aj druhý bol úspešný. Prihláste sa na: jjagercik@gmail.com, 0903 352 528.

Dni tanca v Europe

Europa SC, B. Bystrica – 9.15 h

Banskobystrická Europa SC, sa opäť stane centrom tanečnej expresie a umenia. Na pódiu sa počas dvoch dní (sobota, nedeľa) predstaví viac ako 600 tanečníkov. Oslavy Medzinárodného dňa tanca, ktorý pripadá na 29. apríla, sa začnú v sobotu o 9.15 h a môžete sa tešiť na moderné aj spoločenské tance, street dance a contemporary dance. Vrcholom sobotňajšieho večera bude vystúpenie úspešného tanečného páru vlaňajšieho Let’s Dance, herečky Gabriely Marcinkovej a tanečníka Matyáša Adamca (19.00 h). Nedeľa bude patriť tradičnému slovenskému folklóru. Spolu sa predstaví takmer 30 tanečných škôl z celého banskobystrického regiónu. V závere podujatia vystúpia FS Bystrina (15.30 h), FS OčovanTemperament Cimbal Orchestra (16.30 h) a FS Urpín (17.30 h). Viac informácií nájdete tu.

Plavenie dreva v doline Rakytovo

Vodný žľab Rakytovo, Dolný Harmanec – 9.30 h

Vo vodnom žľabe pri Dolnom Harmanci sa po roku opäť uskutočnia ukážky plavenia dreva. Európsky unikát v doline Rakytovo predvedú mestskí lesníci v jeho celej kráse. Podujatie odštartuje o 9.30 h otvorením plavebnej sezóny a drevorubačskými raňajkami. Od 10.45 do 12.30 h bude pokračovať plavenie dreva.

Začína sezóna e-bikov

Požičovňa e-bikov, Šachtičky, B. Bystrica – 9.30 h

Dobrá správa pre všetkých nadšencov elektrobicyklov. V sobotu sa na Šachtičkách otvára e-biková sezóna. Príďte si spoločne zajazdiť po trase z areálu Šachtičky na Donovaly a odtiaľ poza Jelenskú skalu cez Žofkinu lúku a sedlo Dolný Šturec späť na Šachtičky. Viac informácií nájdete tu.

Aby sa Leo mohol zhlboka nadýchnuť

Parkovací Dom, Zvolen – 10.00 h

Občianske združenie Pod krídlami anjelov organizuje 1. charitatívny bowlingový turnaj, ktorého cieľom je pomôcť 18-ročnému Leovi zhlboka sa nadýchnuť a slobodne dýchať. Leova diagnóza – cystická fibróza, mu zatiaľ v tom bráni a liečba je finančne veľmi náročná. Turnaj sa uskutoční v Parkovacom Dome vo Zvolene (Tulská 6A) od 10.00 do 18.00 h. Podujatie podporia hráči HKM Zvolen a tohtoroční majstri Európskej univerzitnej hokejovej ligy UMB Hockey Team. Zapojte sa aj vy a pomôžte Leovi. Alebo príďte aspoň fandiť. Registrácia 6-členných tímov na: podkridlamianjelov@gmail.com, 0905 665 207. Súčasťou podujatia je aj charitatívna dražba. Viac informácií nájdete tu.

V komnate kráľovnej Barbory

SNG Zvolenský zámok – 10.00 h

Zaujíma vás, ako vyzeral Zvolenský zámok pred 600 rokmi? V ktorej časti bývala kráľovská rodina s dvoranmi a v ktorej služobníctvo? A či v zámku boli priestory na oddych, úradovanie, zábavu… a ako boli zariadené? To všetko a ešte viac sa dozviete na aprílovej Sobotnej bašte. Vytvoríte si diorámu kráľovskej komnaty z čias kráľovnej Barbory a kráľa Žigmunda Luxemburského a zariadite si ju dobovým nábytkom, kožušinami a tapisériami. Viac informácií a predaj vstupeniek nájdete tu.

Na návšteve v zveroparku

Zveropark Revištské Podzámčie – 10.00 h

Dúfajme, že cez víkend sa ukáže slnko a vy sa budete môcť vybrať na návštevu Zveroparku v Revištskom Podzámčí. Čaká tam na vás množstvo atrakcií, preliezok, trampolín, skákacích hradov, šmýkačiek, interaktívnych stanovíšť, rozprávkových tunelov či tubingová dráha a hasičský trenažér. A, samozrejme, najmä zvieratká. Medzi nimi aj shetlandský pony, pochádzajúci zo Shetlandských ostrovov v Severnom mori, južne od Islandu. Toto plemeno nepresahuje výšku 115 cm a patrí medzi najobľúbenejšie a najrozšírenejšie plemená poníkov na svete.

Sobota na hrade

Hrad Ľupča – 10.00 h

A opäť vás pozývame na hrad do Slovenskej Ľupče. Stále je tam čo objavovať. Najnovšie je to padací most na obnovenom barbakane. Hrad je otvorený každý deň okrem pondelka. Počas pracovného týždňa je sprístupnený len okruh Dolný hrad. Komentované prehliadky Horného hradu cez víkendy a sviatky sa konajú každú celú hodinu od 10.00 do 15.00 h (posledný vstup). A sledujte vo štvrtok 2. mája na Jednotke (21.40 h) odovzdávanie cien Fénix – Kultúrna pamiatka roka. Krásny ľupčiansky hrad uvidíte aj tam,.

Oprášime históriu s kustódom

SSM Matejov dom, B. Bystrica – 11.00 a 14.00 h

Na prehliadke s názvom Prvá expozícia múzea z roku 1909 sa s kustódom Jakubom Masarikom prostredníctvom autentických fotografií vrátite o 115 rokov naspäť do minulosti. Dozviete sa o počiatkoch a zakladateľoch múzea a potom sa vydáte na cestu časom po prvej expozícii Mestského múzea v Banskej Bystrici. Okrem známych predmetov uvidíte na dobových fotografiách aj niektoré predmety, ktoré sú v súčasnosti uložené v depozitári a príležitostne sa vyberajú len počas výstav. Vstupy v sobotu a nedeľu o 11.00 a 14.00 h.

Bude to zábavné a poučné

SSM Thurzov dom, B. Bystrica – 11.00 a 14.00 h

Na prehliadke výstavy Od telegrafu k internetu s jej autorom Rudolfom Kubíkom si vyskúšate, aké počítačové hry hrali vaši rodičia. Aké telefóny sa používali a na akom princípe sa používal telegraf. Bude to zábavné a poučné nielen pre deti ale aj pre dospelých. Vstupy v sobotu a nedeľu o 11.00 a 14.00 h.

Barborská cesta otvára sezónu

Ostrá Lúka – 11.00 h

Nová sezóna Barborskej cesty začne v Ostrej Lúke, a to pri príležitosti otvorenia Komunitného centra s prvým oficiálnym Albergom (pútnickou ubytovňou). Počas podujatia vystúpia Martin VetrákKomorný sláčikový orchester ZUŠ Sliač. A iste nevynecháte ani návštevu Pamätnej izby Adely Ostrolúckej. Turistický prechod na Kolibu U Rytiera pod Pustým hradom (cca 5 km) začína o 12.30 h. Viac informácií nájdete tu.

Pohodovica na Starej tržnici

Stará tržnica, B. Bystrica – 13.00 h

Posedenie pod alejou pri pohodovej jazzovej hudbe… To je Pohodovica na Starej tržnici. V sobotu od 13.00 do 22.00 h vás tu čaká uvoľnený jarný vibe s príjemnou jazzovou hudbou, za sprievodu ktorej si budete môcť vychutnať skvelé jedlá, kávu či drinky. O gastrozážitok sa postará Mäsiareň Stará tržnica. Viac informácií nájdete tu.

Banská Bystrica žije jazzom 2

Námestie SNP – 13.30 h

Na námestí zahrá v sobotu Big Band a Saxofónové kvarteto ZUŠ Jána Cikkera (13.30 h). O 15.15 h vystúpi skvelá jazzová speváčka Svetlana Rymarenko, známa aj z a cappelly Fragile. Spoločnosť na pódiu jej budú robiť Richard Csino (basa), Roland Kánik (klávesy) a Gabriel Vohlárik (bicie/perkusie) Hudobný program na námestí uzavrie jedna z najvýraznejších slovenských speváčok rnb, soulu, low-key housu, funku a jazzu Anita Soul. Na pódiu nebude sama, sprevádzať ju budú David Hodek, Richard Csino, Peter Kunzo, Oskar Török a Michalom Bugala (16.45 h).

Robotnícky dom – 19.00 h

Nenechajte si ujsť ani výnimočný hudobný zážitok na koncerte českého speváka a textára Dana Bártu. Na pódiu v Robotníckom dome ho bude sprevádzať Robert Balzar Trio, ktoré tvoria kontrabasista Robert Balzar, pianista Jiří Levíček a hráč na bicie Kamil Slezák.

Hogo Fogo Jazz & Art Club – 21.30 h

Jazzová sobota vyvrcholí na Jam Session v klube Hogo Fogo.

Jubilejná desiata Vinšpacírka

Námestie SNP, B. Bystrica – 16.00 h

Obľúbená Vinšpacírka a jej jubilejný 10. ročník sa opäť bude konať na charizmatickom banskobystrickom námestí. Pripravený je bohatý program a k dobrej nálade iste prispejú aj koncerty 28. ročníka United Europe Jazz Festivalu (od 13.30 h na námestí). Tak ako aj po minulé roky sa môžete tešiť na takmer 40 vinárstiev a stovky kvalitných vín a sektov zo Slovenska ale aj vychytených vinárskych destinácií.

Popoludnie s chovateľom

SSM Tihányiovský kaštieľ, B. Bystrica – 14.00 h

Na sprievodnom podujatí k výstave Mláďatá sa priamo od chovateľa dozviete zaujímavosti zo života zvierat, najmä kozičiek, na farme. A nebudú chýbať živé hospodárske zvieratá. Pripravte si zvedavé otázky a chovateľ vám odpovie na všetko, čo vás bude zaujímať. V cene vstupenky je aj návšteva výstavy Mláďatá, kde na vás čakajú mláďatká všetkých možných živočíšnych druhov.

Zvolen sa odeje do modrej

Námestie SNP, Zvolen – 14.00 h

Svetový deň povedomia o autizme si vo Zvolene pripomenú piatym ročníkom benefičného podujatia Vysvieťme Zvolen na modro! V kultúrnom programe na námestí vystúpi Zvolenský spevácky zbor, Tanečná skupina Wanted, Ondro Daniš so svojím Džuboksom, FS Partizán aj Sima Magušinová. Pripravené sú aj rôzne aktivity pre deti, medzi nimi napríklad ukážky výcviku policajných psov a ukážky hasičskej, vojenskej a záchranárskej techniky. Večer o 20.00 h sa Zvolenský zámok rozsvieti na modro. Viac informácií nájdete tu.

Na jednom pódiu

Fakulta múzických umení AU, B. Bystrica – 17.00 h

Štvrtý ročník festivalu InterComp prináša v rámci jarných interpretačných kurzov dve zaujímavé prednášky určené interpretom aj skladateľom. Otvárací koncert festivalu, ktorý sa uskutoční v sobotu o 17.00 h v Komornej sále FMU AU (Kollárova 22), bude zaujímavým spojením lektorov a účastníkov medzinárodných interpretačných kurzov InterComp na jednom koncertnom pódiu. Viac informácií nájdete tu.

Janko a Marienka

Divadlo pod balkónom, B, Bystrica – 17.00 h

Klasická rozprávka Janko a Marienka dostala v Divadle pod balkónom nové, modernejšie šaty a deti sa z nej dozvedia, ako sa nestratiť v lese. Účinkujú: Juraj Haviar a Silvia Zaprihač Pavličková.

Country rockovica

Kultúrny dom, Dolná Mičiná – 18.00 h

Druhá dolnomičinská Country–rock-ovica má všetky predpoklady vniesť do obyčajného sobotného večera zábavu a dobrú náladu. Kapela eMeNVe bude hrať country, pop a rock, guláš bude zadarmo, tombola bude bohatá a vstup bude voľný.

V Záhrade sa zastaví Ľahká Múza

Záhrada CNK, B. Bystrica – 19.00 h

V sobotu sa v banskobystrickej Záhrade „zastaví“ skupina Ľahká Múza. Pri príležitosti 40. výročia kapely a vydania nového albumu Piesne ticha sa Ľahká Múza počas svojho 40 & Piesne ticha tour predstaví v ôsmich kluboch a na dvoch festivaloch, kde zahrá nový koncertný program. Prvou zastávkou jej turné bude práve Záhrada. Hudobným hosťom Múzy bude elektronická formácia Kvaskova. Vstupenky si môžete zakúpiť tu.

Staroveký Egypt v Malachove

Kultúrny dom, Malachov – 19.00 h

Oldies party v Malachove sa bude niesť v znamení témy staroveký Egypt. To znamená, že vaše oblečenie by malo evokovať časy, v ktorých žili napríklad aj Kleopatra a Caesar. Nezabudnite teda najmä na šperky, nalíčené viečka, linky… Baviť vás bude DJ Robo Lokša, bude aj tombola a najkrajšie outfity budú odmenené.

Večer známych songov

Lemberg bistro, Zvolen – 19.00 h

Hudobný večer vo zvolenskom Lemberg bistre (Nám. SNP) ponúkne známe songy v podaní skvelých hudobníkov Jána Hrica (saxofón) a Márie Páchnikovej (piano).

Video Oldies Ruda Tučeka

Ministry of Fun, B. Bystrica – 21.00 h

Po troch vypredaných edíciách vás túto sobotu čaká ďalšie pokračovanie najväčšej Video Oldies party na Slovensku – Video Oldies Ruda Tučeka. Vstupenky na ministryoffun.sk. Ozaj, a viete o tom, že Ministry of Fun je 59. najlepším klubom sveta?

NEDEĽA 28. APRÍL

Havko a Mňauka

Divadlo pod bakónom, B. Bystrica – 10.30 h

Bábkové predstavenie s pesničkami, počas ktorého deti pomáhajú Havkovi a Mňauke riešiť ich problémy a starosti. Účinkujú: Ján Haruštiak a Mária Francisti.

Slávnosti sv. Juraja

Podbrezová, Lopej – 10.00 h

V neďalekej Podbrezovej (Lopej) sa uskutoční už 23. ročník podujatia Slávnosti sv. Juraja. Program slávností otvorí svätá omša v Kostole sv. Juraja (10.00 h), odkiaľ sa o 11.30 h pohne alegorický sprievod. Nebude chýbať tradičný ľudový jarmok a od 12.00 h ani pestrý kultúrny program. Vystúpi v ňom skupina historického šermu Berezun, deti z materskej školy, Chlopi z Heľpy, FS Urpín a hudobné skupiny EminentRetro.

Banská Bystrica žije jazzom 3

Námestie SNP, B. Bystrica – 14.00 h

V posledný deň United Europe Jazz Festivalu vás na námestí poteší koncert mládežníckeho orchestra Big Band Storm z Borského Mikuláša, (14.00 h) a big band slovenského trúbkára a skladateľa Lukáša Oravca (15.30 h). V trinásťčlennom zoskupení Lukáš Oravec Orchestra účinkujú poprední hudobníci zo Slovenska, Česka, Nemecka, Maďarska a USA.

A postavia aj máj

Masarykov dvor, Vígľaš-Pstruša – 11.00 h

V Jazdeckom a športovo-rekreačnom areáli Masarykov dvor otvoria v nedeľu tohtoročnú cyklosezónu a spoločne s Folklórnym súborom Detva, ako už tradične každý rok, v sprievode hudby postavia máj. Deti sa iste dobre zabavia na dopravnom ihrisku. Viac informácií nájdete tu.

Premiéra Deduška Leonarda

Bábkové divadlo na Rázcestí, B. Bystrica – 16.00 h

Deduško Leonardo je rozprávka pre všetkých vynálezcov a všetky vynálezkyne od 3 rokov. Inšpiračným zdrojom inscenácie je posledné obdobie života Leonarda da Vinciho, neuveriteľného vynálezcu, maliara, vedca, vizionára. Režisér Jiří Jelínek túto tému uchopil so svojským zmyslom pre humor, recesiu, nadhľad a typickú hravosť. Hrajú: Marianna Ďuranová, Ľubica Pradidová, Mária Šamajová, Lukáš Kečkeš, Kevin Ivanko. Po predstavení môžete navštíviť neobvyklú Obrazáreň diel slávnych majstrov v priestoroch divadla. Viac informácií a predaj vstupeniek nájdete tu.

Vitajte pán premiér!

Kultúrny dom, Zvolenská Slatina – 17.00 h

Máte radi ochotnícke divadlo? Herci a herečky Divadelného ochotníckeho súboru Terézie Vansovej pri Miestnom odbore Matice slovenskej vo Zvolenskej Slatine pozývajú na premiéru divadelnej hry Vitajte pán premiér! Je to komédia o ľudskej povahe s peknými pesničkami z 90. rokov. Vstupné je dobrovoľné a po skončení predstavenia bude aj malé pohostenie.

Dva klavíry a štyri ruky

Národný dom, B. Bystrica – 18.00 h

Klavírny recitál skvelého dua Nora a Miki Skuta v rámci hudobného festivalu Play piano 4 piano prinesie do banskobystrického Národného domu mimoriadne atraktívny program. Miki Skuta spolu s Norou Skuta zahrajú diela Bacha, Šostakoviča a Stravinského na dvoch starožitných krídlach nemeckej značky Bluethner. Program: Johann Sebastian Bach: Koncert pre dva klavíry C dur BWV 1061, Dmitrij Dmitrijevič Šostakovič: Concertino pre dva klavíry Op. 94, Igor Fiodorovič Stravinskij: Svätenie jari. Vstupenky si môžete kúpiť tu.

Súzvuk generácií

Evanjelický kostol sv. Trojice, Zvolen – 18.00 h

Vo zvolenskom Evanjelickom kostole sa v nedeľu podvečer uskutoční prvý spoločný koncert Pliešovského detského orchestra ZUŠ Milana Lasicu a Zvolenského speváckeho zboru. Koncert Súzvuk generácií je inšpiráciou pre spolurácu detí a  staršej generácie, veď ako sa vraví „aj veľkí raz boli malí a malí raz budú veľkí“.

Lacná kino-nedeľa

CINEMAX, B. Bystrica

Toto ste ešte nezažili. Alebo áno? Každopádne, táto nedeľa bude v kinách CINEMAX jedinečná. Príďte si pozrieť komédiu, príbeh lásky, rozprávku či strašidelný horor. Za každý film zaplatíte iba 3,90€. Táto cena sa vzťahuje na všetky filmy, vrátane špeciálných technológií (okrem CINEMAX VIP). Vyskúšať môžete Ultra X, 4D-BOX a dokonca aj IMAX. A čo v nedeľu hrajú? Kuknite sem – Banská Bystrica.