Teploty vzduchu presahujúce hranicu dvadsiatich stupňov Celzia sme si tento rok užili skôr, ale mnohí z nás si na ne rýchlo zvykli. Po chladnejších dňoch nás čaká oteplenie, ktoré pocítime v Banskej Bystrici už tento víkend. Počas nasledujúcich troch dní môžeme očakávať aj silnejší južný vietor.

Piatok (26. 4.) ale ešte začne poriadne chladným ránom, keď teplota vzduchu poklesne až k nule. V piatok ráno bude na celom území platiť výstraha prvého stupňa pred mrazom vo vegetačnom období. Obloha bude spočiatku jasná až polojasná, no v druhej polovici dňa bude oblakov viac, pršať z nich však nemá. Vzduch sa v priebehu dňa zohreje na 12 až 14 °C.

Sobota (27. 4.) môže zrána a dopoludnia priniesť prehánky, pričom počas celého dňa môžeme očakávať zväčšenú oblačnosť. Z ranných 5 až 7 sa cez deň oteplí na 14 až 16 stupňov Celzia.

Nedeľa (28. 4.) sa má v meste pod Urpínom vyznačovať jasnou až polojasnou oblohou. Dážď tak očakávať nemusíme. Opäť bude o čosi teplejšie, až do 20 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.