Spoznať prácu meteorológov, ale aj možnosť vidieť popredných plavcov v akcii či netradičný večerný zážitok na kopcoch v okolí. To je len krátky prierez akciami, na ktoré organizátori pozývajú v Banskej Bystrici a okolí od piatka do nedele.

Deň otvorených dverí v regionálnom pracovisku SHMÚ

SHMÚ, Zelená 5, piatok 24. marec od 9.00 do 16.00 h

Spoznajte prácu meteorológov zblízka. Počas piatka vám tí banskobystrickí priblížia svoju techniku i postupy práce, ktorými vykonávajú merania a sledujú priebeh nielen poveternostnej situácie, ale napríklad aj hydrológie či znečistenia ovzdušia.

Veľká noc Amatérov

Zimný štadión Banská Bystrica, hala B, sobota 25. marec od 8.00 do 15.00 h

Z obyčajného turnaja sa pomaly stáva tradícia, a preto aj tento rok môžete prísť povzbudiť svojich favoritov na 3. ročníku amatérskeho hokejového turnaja s názvom Veľká noc Amatérov. Tento rok bude o Veľkonočný pohár súperiť osem tímov. Príďte a podporte aj vy svojho favorita.

Tvorivá dielňa k výstave Tatrahundert

SSG, Bethlenov dom, Dolná 8, sobota 25. marec o 15.00 h

Pozývame Vás na sobotňajšiu tvorivú dielňu, inšpirovanú aktuálnou výstavou Tatrahundert. Marcová dielňa pre verejnosť sa začne v sobotu 25. marca o 13.00 hod. v Bethlenovom dome na Dolnej ulici. Viac sa dočítate v našom staršom príspevku.

Banská Bystrica Cup 2017

Štiavničky, Krytá plaváreň, sobota 25. marec od 14.00 h a nedeľa 26. marec od 9.00 h

Banskobystrický pohár je jeden z najväčších plaveckých mítingov na Slovensku. Z pôvodnej súťaže plaveckého mítingu s medzinárodnou účasťou sa aj vďaka prestavbe 50-metrového bazénu na Štiavničkách a obrovskej snahe organizátorov stali preteky európskeho formátu. Viac o aktuálnom ročníku podujatia sa dočítate v staršom príspevku.

Keltský telegraf 2017

Viaceré miesta v okolí Banskej Bystrice, sobota 25. marec, pálenie ohňov od 19.30 h

Na hlavnom stanovišti na kopci Stráža nad Nemcami začne program už od 15.30 h, s večerom sa však začnú zapĺňať aj ďalšie kopce v okolí. Napríklad v lokalite Čelienec nad Ľubietovou či na kopci nad Sásovou pod miestnym družstvom. Vítanie jari nadväzujúce na niekdajšie tradície ale prebehne aj nad obcami Baláže, Podkonice, Slovenská Ľupča či na ranči v Železnej Breznici.

Signálne ohne po roku znovu rozsvietia okolie mesta pod Urpínom

Soľ nad zlato

Divadlo pod Balkónom, Rudohorská 37, sobota 25. marec o 17.00 h

Rozprávka o komediantoch, otcovi a jeho dcére, ktorí tlačia svoju káru po svete a obveseľujú ľudí svojimi kúskami. Vstupné 3,50 eur.

Celoslovenské stretnutie zberateľov

Dom Slovenského misijného hnutia, Skuteckého 4, nedeľa 26. marec o 8.00 h

Všetci zberatelia známok, mincí, pohľadníc, telefónnych kariet, magnetiek a podobne, Príďte si doplniť svoje zbierky, prípadne predať svoje prebytky.

Farbatolárium

Bábkové divadlo na Rázcestí, Skuteckého 14, nedeľa 26. marec o 10.00 h

Tretie pokračovanie jedinečného interaktívneho divadelného projektu pre batoľatá od 10 mesiacov do 3 rokov a ich rodičov. vstupné 3€.

Dve rozprávky na brušku: O Jurkovi s kozou a Dobromilovi a Lenimírovi

Bábkové divadlo na Rázcestí, Skuteckého 14, nedeľa 26. marec o 16.00 h

Bela Schenková na motívy českých ľudových rozprávok K. J. Erbena. Pre deti od 3 rokov. Klasická rozprávka v tradično-netradičnom spracovaní. Vstupné 3,50 eur.

Čaj o piatej

Robotnícky dom, Robotnícka 3, nedeľa 26. marec o 17.00 h

Tanečno-spoločenská zábava, v ktorej účinkujú Matej Vetrák, Anna Burdová, Matej Novák a folklórny súbor Mladosť.