Ďalší ročník obľúbeného plaveckého podujatia Banská Bystrica Cup 2017 sa v našom meste uskutoční už počas najbližšieho víkendu. Slávnostné otvorenie podujatia bude v sobotu 25. marca v krytej plavárni na Štiavničkách.

Na jubilejnom desiatom ročníku podujatia opäť tak ako po minulé roky, ani tentokrát nebudú chýbať európske a svetové hviezdy. Celkovo 220 pretekárov zo 42 klubov piatich krajín Brazílie, Čiernej Hory, Česka, Maďarska a Slovenska evidujú po odhláškach usporiadatelia z plaveckého oddielu UMB Banská Bystrica na jubilejný 10. ročník plaveckého mítingu Banská Bystrica Cup, ktorý sa uskutoční už tento víkend v krytom 50-metrovom bazéne Štiavničky. Konkrétne mená tohtoročných účastníkov môžete nájsť v staršom článku.

Banskobystrický pohár patrí k jednému z najväčších plaveckých mítingov na Slovensku. Organizátori znovu sľubujú špičkové výkony, ktoré by mohli prekonať doterajšie plavecké rekordy. „Vlani som povedal, že Banská Bystrica Cup je určite jedno zo športových podujatí, ktoré dokazuje oprávnenosť kandidatúry mesta Banská Bystrica na titul Európske mesto športu pre rok 2017. Teší ma, že sa to potvrdilo a Mesto tento titul aj získalo.“ skonštatoval Milan Záborský, manažér a riaditeľ pretekov.

Aj počas desiateho ročníka juniori zabojujú o kvalifikáciu na Majstrovstvá sveta juniorov v Indianapolise (USA), Majstrovstvá Európy juniorov v Netanyi (Izrael) a Európsky olympijský festival mládeže 2017 v Győri.

Hlavnú cenu podujatia získajú pretekári, ktorí dosiahnu najlepšie bodové výkony podľa tabuliek FINA. Súťažiť sa bude v štyroch vekových kategóriách. Pre troch najlepších mužov a tri najlepšie ženy sú pripravené zaujímavé finančné bonusy a hodnotné ceny, za každý rekord podujatia ďalšie finančné prémie.

„Určite budú padať rekordy, ako aj splnenia kvalifikačných limitov. Tí, ktorí sa na tomto plaveckom festivale nebudú môcť zúčastniť osobne, budú ho môcť sledovať prostredníctvom živého televízneho vysielania na internetovom portáli TV ESO v sobotu 25. marca od 14.00 hod a v nedeľu 26. marca od 09.00 hod. Vstup na podujatie je zdarma. Všetkých priaznivcov plávania srdečne pozývam. Čakajú ich špičkové výkony ale aj skvelá atmosféra,“ dodal na záver Milan Záborský.

Pred samotným štartom pretekov v plávaní sa uskutoční v piatok 24. marca o 15.00 hod, v banskobystrickom nákupnom centre Europa aj autogramiáda top účastníkov podujatia. Autogramiáda bude spojená s tlačovou konferenciou pre médiá.