História podujatia Keltský telegraf sa začala písať iba minulý rok. Keďže akcia u ľudí zaznamenala obrovský úspech, aj tento rok môžu Banskobystričania privítať jar tak, ako ju v minulosti vítali aj naši predkovia.

Druhý ročník Keltského telegrafu sa uskutoční už najbližšiu sobotu, 25. marca. Organizátori podujatia pripravili bohatý sprievodný program. Začiatok programu, v ktorom sa predstaví aj metalová skupina Sunity, bude na kopci Stráža nad obcou Nemce o 15.30 h.

Na návštevníkov čaká okrem vystúpenia kapely Sunity napríklad aj možnosť vyskúšať si lukostreľbu, bubnovačku či jazdu na koňoch. Pripravené budú tiež ukážky starých remesiel, pričom chýbať nebude ani občerstvenie a ochutnávka keltskej kormy. Vo večerných hodinách dostane priestor folklórna kapela Javory a Liesky z Badína. Samotné zapaľovanie vatry prebehne o 19.30 hod.

Okrem už spomenutého hlavného stanovištia, budú ďalšie stanovištia horiacich vatier v obciach Baláže, Ľubietová, Podkonice, Slovenská Ľupča či na ranči v Železnej Breznici. Privítať jar bude možné aj nad banskobystrickým sídliskom Sásová, a to priamo pod budovami družstva pod cestou, ako aj minulý rok.

Svetelnými signálmi sa naše mesto znovu symbolicky prepojí s ďalšími miestami na Slovensku, kde tiež ohňom privítajú jar. Podobnými slávnosťami je jar vítaná aj u našich českých susedov, ale aj v mnohých ďalších krajinách. Vlaňajší prvý ročník podujatia navštívilo okolo tisíc ľudí.