Pozývame Vás na sobotňajšiu tvorivú dielňu, inšpirovanú aktuálnou výstavou Tatrahundert. Marcová dielňa pre verejnosť sa začne v sobotu 25. marca o 13.00 hod. v Bethlenovom dome na Dolnej ulici.

„Postil sa sedem dní, aby sa očistil, potom skoro ráno vstal a vydal sa sám do hôr. Pri potoku v širokom údolí sedel na žulovej skale s plsteným obalom od laptopu pod zadkom a pozoroval vodu.“

Tvorivá dielňa k výstave Tatrahundert s Jurajom Gáborom o spomínaní bez autentického zážitku, o pohľade cez okno so zatvorenými očami, o objavení bez hľadania, o stretnutí bez diára, o poznaní bez vykročenia z dverí galérie.

Podnetom k vzniku projektu Tatrahundert bol objav skicára s desiatimi akvarelmi a trinástimi perokresbami s krajinnými motívmi Vysokých Tatier, datovaný vojnovým rokom 1916. „100 ročné výročie“, presná datácia aj lokalizácia kresieb, Tatry ako príťažlivý nie len vizuálny impulz ale aj symbol s možnými súčasnými konotáciami naštartovali happening 15-tich jednodňových rezidencií autorov a autoriek, ktorí boli na miesta vysielaní „moderátorom“ celého projektu Svätoplukom Mikytom. … a to presne na deň po 100 rokoch. Viac o aktuálnej výstave sa dočítate na nasledujúcej stránke.