Letný júnový víkend patrí svojou ponukou predovšetkým našim najmenším. Z nášho staršieho článku si môžete vybrať kam svojich drobcov vziať . Okrem iného tento upršaný víkend ponúka aj iné zábavné, kultúrne či športové aktivity.

FINAL 6 SIX MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKEJ REPUBLIKY

f6-mlmini-plagatŠtiavničky – ŠH Dukla, piatok 3. jún, sobota 4. jún a nedeľa 5. jún

Basketbalové majstrovstvá SR chlapcov do 11 rokov. V piatok, sobotu aj nedeľu od 9.30 hod. Viac v našom staršom príspevku…

DNI ENERGIE NA SLOVENSKU

Námestie SNP, piatok 3. jún o 10. – 17.hod.

Podporme dobrú vec – podporme sami seba. Chcete aj Vy bývať lacnejšie a zaujímajú Vás dotácie na solárne systémy, fotovoltiku, tepelné čerpadlá a kotly na biomasu? Príďte a dozviete sa viac. Navyše úžasná tombola, v ktorej môžete vyhrať let helikoptérou.

GENERALIE JUPIE CUP 2016

Podlavice, piatok 3. jún o 10.15 hod.

Príďte povzbudiť malých futbalistov a futbalistky. Program už od 10.15 hod. – začiatok futbalových turnajov a súťaže: kop na malú bránku, slalom, beh, skok, o 11.30 hod. – vyhodnotenie turnaja a súťaží – odovzdanie cien. Generali Jupie CUP 2016 vyvrcholí finálovým turnajom s účasťou Mareka Hamšíka a autogramiádou v júni v Podlaviciach.

FRANCÚZSKY DEŇ V ZÁHRADE vol. 2

i_3796798Záhrada CNK, piatok 3. jún o 12. hod.

Národné finále súťaže frankofónnej piesne „Spievam po francúzsky“. Hneď priamo o 12:00 privítanie súťažiacich, 13-20:00 petang, 13-20:00 palacinky, 15:15-15:30 Dana Rudíková (piano), 15:30-17:30 Národné finále súťaže, 17:30-18:00 Allen Grace (gajdy 1.), 18:00-18:30 vyhlásenie výsledkov & odovzdávanie cien, 18:30-18:45 Billyan Picot (spev, gitara), 18:45-19:45 Jam session (súťažiaci finále), 19:45-20:15 Allen Grace (gajdy 2.), 20:15-21.15 Benjamin Piat (koncert), 21:15-22:00 DJ Rado – Gainsbourg špeciál.

ZDOLA PONICKÝHO MLYNA

Poniky – Športový areál,  sobota 4. jún od 14. hod. a nedeľa 5. jún od 13.30 hod.

Už 20. ročník detského folklórneho festivalu a stretnutie rodákov a priateľov obce. Viac sa dočítate v staršom článku.

MEDZINÁRODNÝ DEŇ DETÍ

Park pod Pamätníkom SNP, piatok od 14.00 hod.

Priestory parku ožijú od 15. hod. Bubáckou rozprávkou, ukážkami zásahov colníkov, hasičov, Mestskej polície a Červeného kríža, historickým táborom so šermiarmi a sokoliarmi a chýbať nebudú ani tvorivé dielne, discgolf, cornhole a ďalšie atrakcie. Na pódiu sa o 16. hod. odohrá príbeh Princezná a drak, po ňom nasleduje Škola tanca (17. hod.) a Klauniáda (17.30 hod.). Po koncerte obľúbenej speváčky Celeste Buckingham, ktorý sa začne o 18. hod., a násldne „vybuchne“ ohňostroj. 

TOWERRUNNING

i_3813727Europa SC,  piatok 3. jún o 17.30 hod.

Parametre trate – nábeh 120 metrov s prevýšením 85 metrov. O siedmej hodine popoludní vystúpi aj FS Matičiarik.

RUSÍN ČENDEŠ ORCHESTRA

Malachov – Kultúrny dom, piatok 3. jún o 19. hod.

Občianske združenie VIDIEČANKY MALACHOV srdečne pozýva na koncert. Vstupné v predpredaji za 7,50, v deň koncertu 9 eur. ZŤP vstup 2 eurá a deti 1 euro.

ŠTEVO GAJDOŠ TRIO

Ult Club, piatok 3. jún o 21.30 hod.

Novobanská kapelka hrajúca alternative-acoustic, rock, Jam Band, folk, blues rock tentoraz u nás.Autorská hudba je lyricko-prudko energická, kde textami sa nezameriava len na obal, ale aj na to, čo je pod ním.

BATTLE OF URPÍN SUMMER 2016

Športové gymnázium, sobota 4. jún o 8. hod.

Tradičná crossfitová súťaž s domácou i zahraničnou účasťou v areáli Športového gymnázia. Tradícia, skúsenosti, vedomosti, kvalita, dobrá atmosféra – to sú atribúty charakterizujúce toto skvelé podujatie.

15. VÝMENNÉ STRETNUTIE ZBERATEĽOV PREDMETOV S PIVOVARSKOU TEMATIKOU

i_3743464Reštaurácia Expreso Kredit,  sobota 4. jún o 8. – 12. hod.

Klub zberateľov pivovarských suvenírov Bystričan pozýva na už 15. Ročník stretnutia. Vstupné je jedno euro.

DEŇ SÍDLISKA ZÁPAD

Zvolen – Západ – Námestie mládeže, sobota 4. jún o 9. hod.

Už 8. ročník tejto akcie, hlavný program začína už od 16-tej hodiny, tešiť sa môžete na kapelu L.U.S.K., hodinku s hráčmi HKM Zvolen, zaspieva MARKS, Jana Filová & band i Pacipacifik. Užiť si môžete množstvo sprievodných akcií.

KU KÔROVEJ KAPLNKE

Hriňová, sobota 4. jún o 9. hod.

Trasa, ktorá vedie zaujímavou prírodou Slaneckej doliny cez miestnu časť Slanec a Košútku až k jedinečnej Kôrovej kaplnke, je dlhá približne sedem km. Stretnutie účastníkov bude o 9. hod. na Podpolianskom námestí v Hriňovej pri Turistickom informačnom centre.

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

Zvolen – Hotel Tenis, sobota 4. jún o 9. hod.

Vyskúšajte si aj vy dobrodružnú hru na novom ADVENTURE GOLF ihrisku, alebo si bezplatne zahrajte tenis či squash počas celého prvého júnového víkendu. K tomu budete mať možnosť zúčastniť sa aj výstavy dinosaurov a vidieť 40 rôznych exponátov.

TRH V ZÁHRADE / HUDOBNÁ BURZA / DJ AFTERPARTY

Záhrada CNK, sobota 4. jún o 10. hod.

Opäť sa blíži  TRH V ZÁHRADE – handmade, homemade a design výrobky – na jedenie, pitie, užitočné aj iba tak pre radosť – od nápaditých a zručných slovenských výrobcov. Júnový trh, s novým menom a v novom šate, väčší a pestrejší, bude obohatený o HUDOBNÚ BURZU – platne, kazety, cédečká a zavŕši ho koncert LP v podaní domácich aj zahraničných DJov. Cieľom trhu je dať priestor výrobcom domácich produktov a ručne vyrábaných a designových úžitkových či dekoračných vecičiek. A ponúknuť vám originálne výrobky priamo od ich tvorcov. Na trhu nájdete jedlo, pitie, ručne robenú kozmetiku, zápisníky, dekorácie, šperky, oblečenie, hudobné nástroje… postupne budeme pridávať konkrétne ukážky, aby ste vedeli na čo sa môžete tešiť. Atmosféru trhu tvoria aj rozmanité sprievodné aktivity, ako DJ´s, čítanie pre najmenších, workshopy, či burza platní.

farbam neujdesFARBÁM NEUJDEŠ

Banská Bystrica, sobota 4. jún od 12. hod.

Zažite najfarebnejší beh svojho života. Farbám neujdeš je zábavný charitatívny 5 kilometrový beh, pri ktorom je pre bežcov na každom kilometri pripravená farebná zóna, kde sú zasypávaní práškovými Hedon farbami.  A pozor! V piatej zóne na vás čaká prekvapenie. Ale tým beh zďaleka nekončí, nasleduje bohatý sprievodný program, kde vyvrcholením je hromadné vyhadzovanie farieb. Viac informácií v našom článku.

FULLFIGHT 2

Zimný štadión, sobota 4. jún o 19. hod.

Mixed MartialArts medzi Slovenskom a Českom proti Rusku. Gala večer zápasov MUAY THAI, K-1 a MMA v 9 metrovej klietke. Viac sa dočítate v našom článku.

EIGHT CHANCES – KRST CD AND ĽAHKÁ MÚZA

hlavicka096Klub 77, sobota 4. jún o 20. hod.

Krst CD kapely Eight Chances s hosťom Ľahká múza. Krstní rodičia budú Gudrun Snake a Sancho.

THOMAS PUSKAILER – UNPLUGGEDTOUR

Banská Štiavnica – Divná Pani Caffé, sobota 4. jún o 20. hod.

Spevák a skladateľ Thomas Puskailer chystá turné, na ktorom sa podľa vlastných slov plánuje dokonale citovo odhaliť. Na koncertoch sa ukáže vo viacerých umeleckých polohách – ako spevák, gitarista, ale aj rozprávač príbehov zo svojho osobného života.

DEGUSTÁCIA WHISKY

Banská Štiavnica – Old Men´s Cigar Club, sobota 4. jún o 20. hod.

Profesionálna DEGUSTÁCIA svetových whisky pod vedením Martina Januru. Sprievodný program – gitara Patrícia Páleníčková a GAPA saxofón. Vstupné je 20 eur, rezervácie na tel. č. 0949 464 388.

plagat-rigolettoRIGOLETTO

Amfiteáter Paľa Bielika, sobota 4. jún o 20.30 hod.

Štátna opera pozýva na predstavenie G. Verdiho – Rigoletto na Amfiteáter. Vstupné je 11 eur. Viac informácií o opere na Amfiteátri Paľa Bielika sa dočítate v staršom článku.

DEŇ DETÍ NA LUNTEROVOM RANČI

Zvolen – Lunterov ranč Zvolen – Kráľová, nedeľa 5. jún o 10. hod.

Deň pre deti na ranči medzi kamarátmi, zvieratkami a dobrým ľuďmi v prírode na čerstvom vzduchu. Vozenie na koňoch a koníkoch, výtvarná dielnička u Hanky, streľba z luku a zo vzduchovky, cyklodráha pre šikovných (dones si bicykel), maľovanie na tvár, macko Brumík, Zúbková víla, rozprávka v podaní DDS Zdurnovie deti z Hriňovej, hladkacia mini ZOO, vystúpenie gymnastiek KMG Zvolen, prehliadka detských talentov, môže vystúpiť každé dieťa, vystúpenie jazdcov z klubu Lunterovho ranča, občerstvenie, stánky, priestor na hry aj oddych a ešte mnoho iného.

NEDEĽNÉ TVORIVÉ DIELNE PRE DETI

Thurzov dom, nedeľa 5. jún o 14.–18. hod.

Tvorivé dielne s názvom Maľované kamienky s Romankou. Vstupné je euro a päťdesiat centov.

MAŠKRTNÍČEK

13340085_10204812472106394_5132267046507411298_oBrezno – Mestský dom kultúry, nedeľa 5. jún o 16. hod.

Pozývame na nedeľné divadielko pre najmenších. Cena vstupenky pre dieťa je päťdesiat centov a pre dospelého za cenu dvoch eur.

DOBRÚ CHUŤ, VLK!

Bábkové divadlo na rázcestí, nedeľa 5. jún o 16. hod.

Hra o výnimočnom priateľstve plná humoru a nonsensu pre deti od 3 rokov. Niekedy sa v rozprávkach stane aj čosi celkom nezvyčajné. Čo sa však musí stať, aby sa stal z vlka vegetarián a zajačik zavýjal na mesiac? Rozprávka, ktorá odhalí, ako to dopadne, keď sa výchovy malého zajačika ujme starnúci uhundraný vlk. Hra významnej poľskej autorky Marty Guśniowskej, ktorá sa špecializuje na tvorbu pre deti a väčšina významnejších divadiel v Poľsku uvádza jej tituly pravidelne a s veľkým úspechom. V rozprávke sa narába s absurdnými zvratmi, nonsens je povýšený na tvorivý princíp. Vstupné je 3,50 eur, v predpredaji 3 eurá.

ZVOLENSKÉ KORZO

13327491_10204812475746485_8290430490598412044_nZvolen, nedeľa 5. jún o 17. hod.

Zvolen pozýva na koncert Natálie Hatalovej, ktorá je speváčka a muzikálová herečka. Tiež na vyhlásenie výsledkov kampane Do práce na bicykli. Na námestí vystúpi aj mladý zvolenský raper Marks, tanečná škola Wanted a tiež ešte koncert Dana Heribana. V rámci podujatia bude od piatej hodiny v Divadle pri kolkárni Rozprávka Smiechtisko a tvorivé dielne Tri oriešky.

MY STREET FILMS

Záhrada CNK, nedeľa 5. jún o 18. hod.

Premietanie najlepších filmov točených na ulici zo Slovenska a zahraničia. Projekt My Street Films vznikol pred niekoľkými rokmi v Británii s jednoduchým konceptom: snaží sa vyzývať ľudí, aby nakrútili krátky film o svojej ulici. Inými slovami, aby si viac všímali priestor, v ktorom žijú, a jeho jedinečnosť sprostredkovali iným, aby sa kriticky pozreli na stav svojej ulice, alebo objavili jej tajomstvá a spoznali svojich susedov. Navyše, vďaka smartfonóm nebolo nakrúcanie filmov nikdy jednoduchšie. Pred oficiálnym štartom ďalšieho ročníka súťaže sa nechajte inšpirovať najlepšími filmami zo Slovenska i zahraničia z minulých rokov.