farbam neujdesFarebné behy inšpirované rituálmi farieb z hinduistického sviatku Holí, ktoré zároveň spája myšlienka podpory dobrej veci, sa na celom svete tešia veľkej obľube. Beh Farbám neujdeš sa premiérovo uskutoční aj v Banskej Bystrici, a to už 4. júna.

Už v piatok 3. júna si budú môcť účastníci od 10-tej do 20-tej hodiny vyzdvihnúť štartovacie balíčky v Europa SC a predísť tak dlhším radám v deň akcie. V parku pod Pamätníkom SNP bude odovzdávanie balíčkov účastníkom prebiehať v sobotu od 8.00 do 11.30 h. Pre bežcov budú k dispozícii šatne i úschovňa vecí.

V štartovacom balíčku bude na pretekárov čakať tričko, balíček s farbou, slnečné okuliare, samozrejme štartovacie číslo a ďalšie drobnosti od partnerov akcie. V cieli behu sa potom účastníci dočkajú aj medaily, samourejme farebnej. V infostánku priamo na mieste bude možné zakúpiť si aj ďalšie práškové farby. Zisk z predaja farieb poputuje na podporu Slovenského paralympijského výboru. Práškové farby sú hygienicky úplne nezávadné, takže nehrozí žiadne nebezpečenstvo. Pre väčšie osobné pohodlie však môžu ľudia beh absolvovať s okuliarmi, šatkou či maskou cez ústa.

farbam neujdesHlavný program podujatia Farbám neujdeš začne v parku v sobotu po 12-tej hodine vystúpeniami na pódiu a už o 12.30 neujdete farbám ani vy, keď prvýkrát vyletia práškové farby do vzduchu aj s hokejistami HC ’05 či youtuberom menom Expl0ited. Samotný beh odštartuje o 13-tej hodine.

Trasa povedie z Námestia Slobody podchodom smerom ku zimnému štadiónu, po nábreží do Národnej ulice a odtiaľ Kuzmányho ulicou cez Fortničku na Strieborné námestie. Odtiaľ bežci poputujú na Námestie SNP a následne sa cez Hornú ulicu a ulicu Československej armády dostanú do cieľa situovaného opäť v parku pod Pamätníkom SNP, kde na nich bude čakať aj špeciálna trblietková zóna. Miest, kde si ale bežci počas behu užijú farieb, bude na trati niekoľko. V behu navyše nejde o čas, ale najmä o zábavu.

Po dobehnutí bude v areáli pokračovať program, v ktorom po pol tretej popoludní vystúpi formácia Mafia Corner a následne žrebovanie výhercov súťaží o ceny od partnerov podujatia.

Vyhrajte s BBonline.sk štartovné pre dve osoby

Online registrácia na akciu Farbám neujdeš vrcholí a potrvá do stredy 1. júna. Odporúčame registrovať sa však čo najskôr. Informácie o registrácii, cenách štartovného a ďalšie podrobnosti sú k dispozícii na www.farbamneujdes.sk.

V spolupráci s organizátormi pre vás portál BBonline.sk pripravil aj súťaž o bezplatné registrácie a štartovné pre dve dospelé osoby. Túto cenu získa jeden zo súťažiacich, ktorý do nedele 29.5. odpovie na otázku: V ktorých dvoch ďalších slovenských mestách sa tento rok koná beh Farbám neujdeš?

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Jaroslava Hlavatá.